Австрія

Інформація про Австрію

Офіційна назва країни і географічне положення. Австрійська Республіка (Repubiik Osterreich), держава в Центральній Європі, в басейні Дунаю. Площа – 83,9 тис. кв. км. Територія Австрії витягнута в широтному напрямку, тому її державні кордони мають достатньо велику протяжність – більше, ніж 2,6 тис. км.

Межує на півночі з ФРН і Чехією, на сході – із Словаччиною і Угорщиною, на півдні – із Словенією і Італією, на заході – з Швейцарією і Ліхтенштейном.

Австрія має федеральний устрій і складається з восьми земель та столичного округу: Верхня Австрія (Столиця – Лінц), Нижня Австрія (Санкт-Пельтен), Бургенланд (Айзен-штадт), Штірія (Грац), Зальцбург (Зальцбург), Тироль (Інсбрук), Форарльберг (Брегенц), Карінтія (Клагенфурт), Відень (Відень).

Столиця – Відень.

Час. Відстає від київського на 2 години.

Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік, 6 січня – день Трьох Святих, 1 травня – День праці, 15 серпня – перша Пречиста, 26 жовтня – День ухвалення парламентом Закону про нейтралітет Австрії (1955 р.), 1 листопада – День Всіх Святих, 8 грудня – Зачаття Діви Марії, 25 грудня – Різдво, 26 грудня – День святого Стефана. А також дні релігійних свят.

Природні умови. Велику частину території займають Східні Альпи (найвища точка – гора Гросглокнер, 3797 м) і їх передгір’я.

Рослинність поділяється на зони: лісову (листяні ліси, вище хвойні) і альпійських лугів. Вище над лугами розташовані вічні сніги. Тваринний світ лісової зони схожий з середньоєвропейським. Альпійські луки і зони снігів відрізняються своєрідністю тваринних форм (альпійський бабак, гірські козли і барани, гірські орли і ін.).

У країні досить багато гірських озер. На заході Австрії лежить частина великого і глибокого Боденського озера, на сході – велика частина великого мілководого озера Нейзідлер-Зе. Річки належать басейну Дунаю.

Заповідники: Нейзідлерзе-Зевінкель, Карвендельбірге та інші.

Клімат помірний континентальний, на заході – вологий; середні температури січня від -1 до -4°С, липня – 15-18°С. Опадів випадає 500-900 мм на рік, в горах – до 2000 мм.

Віза шенгенська.

Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 400 шт. або сигар – 100 шт., або тютюну – 500 г; вина – 4 л, міцних алкогольних напоїв – 2 л; духів – 100 мл, туалетної води – близько 600 мл. Можливе ввезення подарунків або інших товарів на суму до 235 євро.

Заборонений вивіз без спеціального дозволу предметів і речей, що є історичною або художньою цінністю.

Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво.

Транспорт. Автомобільний транспорт. Довжина автодоріг – 125 тис. км. Там, де немає залізниці, вельми розвинуте автобусне сполучення. У будь-якому аеропорту, на великих вокзалах і в прокатних фірмах можна оформити оренду автомобіля. Основні умови – наявність водійських прав (бажано міжнародних) і кредитної картки (для оренди автомобіля марки ”Mersedes” ”E” або ”С” класу треба мати дві картки). Дійсні водійські посвідчення і права на водіння автомобіля майже всіх країн (але бажані міжнародні). Мінімальний термін оренди – три дні. Для іноземних автотуристів при перетині кордону митні документи на автомобіль не потрібні. Для автомобілів обов’язкова страховка (зелена карта).

Можлива оренда велосипеда.

Залізничний транспорт. Довжина залізниць — 6,7 тис. км.

Пересуватися на комфортних потягах і швидко, і дешево, оскільки широко застосовуються пільгові тарифи. Австрійська федеральна залізниця відома точністю руху потягів.

Водний транспорт. Головні річкові порти: Лінц, Відень.

Громадський транспорт: метро, трамваї, автобуси. Проїзні квитки на громадський транспорт можна купити в касах попереднього продажу Vorverkaufsscheine, в тютюнових кіосках Tabak-Traafik, а також в касах-автоматах.

Грошова одиниця – євро.

Валютне регулювання. Ввезення і вивіз національної і іноземної валюти не обмежені.

Час роботи банків: понеділок, вівторок, середа і п’ятниця — з 8.00 до 12.00 і з 13.00 до 15.00. У четвер — з 8.00 до 12.30 і з 13.30 до 17.30.

Обмінні пункти є в кожному аеропорту і на залізничних вокзалах (працюють з 8.00 до 22.00), обміняти гроші можна і в автоматах.

У готелях і ресторанах можна розплачуватися кредитною карткою, проте цю можливість і тип картки слід заздалегідь уточнити.

Поліцейські правила. Загальні для європейських країн.

Соціально-політичний устрій. Австрія – демократична, парламентарна і федеральна республіка. Глава держави і виконавчої влади – президент. Глава уряду – федеральний канцлер. Законодавчий орган – двопалатний парламент (Національна рада і Федеральна рада). Кожна земля має свою конституцію і свій парламент — ландтаг.

З 1955 р. Австрія оголосила нейтралітет і не бере участі ні в яких військових блоках і угрупуваннях.

Економіка. Австрія – одна з найбільш економічно розвинутих країн Європи. Понад 20% промислової продукції виготовляється в державному секторі. Проводиться видобуток заліза, магнезиту, бурого вугілля, нафти, графіту, свинцево-цинкової і вольфрамової руд. Найбільш розвинуті: машинобудування, чорна металургія, виробництво алюмінію, хімічна, целюлозно-паперова, деревообробна, текстильна, шкіряно-взуттєва, швейна промисловість.

У сільському господарстві переважає велике землеволодіння. Провідна галузь – молочне тваринництво. Розвинуте птахівництво. Вирощують пшеницю, ячмінь, цукровий буряк, кормові культури. Плодівництво і виноградарство.

Останніми роками Австрія інтенсивно розвиває туристичний сектор економіки – кожен четвертий її житель працює в турбізнесі. Сервіс бездоганний, туристам раді, багато австрійців непогано говорять по-англійськи.

Населення – 8,2 млн. осіб (2010 р.). Національний склад: австрійці – 91%, німці – 1%, а також хорвати, угорці, словенці, чехи, італійці, серби, румуни, турки.

Міське населення – 64%. У Відні проживають 2 млн. осіб.

Словенці проживають в прикордонних із Словенією районах Карінтія і Штірія, хорвати живуть в основному на сході країни в Бургенланде. У Відні досить багато іноземців, що приїжджають на заробітки.

Офіційна мова – німецька. Багато хто говорить англійською мовою.

Мова австрійця відрізняється від мови німця як словниковим запасом, так і вимовою, наголосами і ритмом. Поширені різні діалекти німецької мови. Вони особливо сильно виражені у сільських жителів альпійських районів, яких німці розуміють насилу.

Релігія. Більшість віруючих – католики – 74%, протестанти – 5%, мусульмани – 4%, православні – 3%. Католицька церква чинить значний вплив на політичне і культурне життя країни.

 

Національні традиції. Австрія, яка ще на початку XX століття була основною частиною однієї з найбільш могутніх світових імперій – Австро-Угорської, зберегла на своїй території велику кількість пам’ятників різноманітних епох, починаючи з часів Стародавнього Риму. Більше 2 тисяч років тому через засніжений перевал Гросглокнер проходила так звана Римська дорога.

У Відні, Зальцбургу, Граці і інших містах багато палаців та храмів побудовані в стилі класичного бароко.

Культурне життя країни різноманітне. У всіх великих містах є театри, особливо відома Віденська опера. Протягом всього року в різних містах Австрії (в першу чергу у Відні і Зальцбурзі) проходять музичні фестивалі.

Численні будинки-музеї, розташовані в різних містах Австрії, пов’язані з життям і діяльністю великих людей

Австрія – країна ідеальної чистоти. У сільській місцевості (особливо в горах) в очі впадає незвичайна охайність будинків. Влітку вікна, стіни сільських будинків і палісадники уквітчуються квітами у ящичках та горшках.

Кухня. Австрійська кулінарія неодмінно включає в обіднє меню перші страви. На друге подають м’ясо, найчастіше яловичину або свинину. У Австрії популярна локшина з шинкою з додаванням сиру і яєчного білка. Скрізь подають віденський шніцель, що готується з телятини – найдорожчого м’яса. У віденських ресторанах пропонують також картопляні салати, бакхун (печену курку) і кайзершмаррен – омлет кайзера. Найпопулярніший десерт – штрудель. Це яблучний пиріг або рулет з дуже тонкого тіста.

Найсмачніша страва в Тіролі – грестль, запіканка з картоплі, муки, м’яса і тірольського шпика, а також фруктові кнедлики, що виготовляються з картопляного тіста. У Штірії – тушковане м’ясо із спеціями і корінням. Жителі Карінтії люблять вареники з сиром, а також форель.

Предмет особливої гордості австрійців – вино. Популярні рислінг ”Грюнер Вельтліннер”, вино ”Мюллер тургау”, сухе вино ”Хойрігер”, а також яскраво-червоне ”Шільхер” і білі вина ”Мускателлер” і ”Моррілан”. Багато австрійців віддають перевагу пшеничному пиву Weizenbier (вайценбір). Улюблене пиво Моцарта – Stiegelbreu (штігельброй).

Мешканці Зальцбурга люблять млинчики з варивом і кавою.

Віденська кухня – єдина у світі, що носить назву міста, а не країни або регіону. Її страви мають походження із всіх країн колишньої монархії і є смаковою і видовищною насолодою. Віденські кафе – це оазиси затишку, де можна збиратися з друзями, розмовляти і ласувати смачними віденськими тістечками.

Туризм. Різноманітність ландшафтів і відносно високі середньорічні температури роблять подорож до Австрії привабливою у будь-який час року.

Лижний спорт взимку, гірський туризм влітку і інші види активного відпочинку притягують до Австрії до 19 млн. відвідувачів щорічно. Гірськолижний сезон триває до середини квітня.

Найбільші міста Австрії: Відень – 1,6 млн. осіб, Грац – 260 тис. осіб, Лінц – 210 тис. осіб, Зальцбург – 150 тис. осіб, Інсбрук – 120 тис. осіб.

Додаткова інформація про особливості країни і її жителів. Покупки. У будні магазини працюють з 8.00 до 18.00. У суботу – до 13.00. Кожну першу суботу місяця магазини продовжують торгівлю до 17.00.

Телефони. Пожежна служба – 122, поліція – 133, швидка допомога – 144.

Медичне обслуговування платне. Лікарі і аптеки є у всіх містах, округах і великих населених пунктах. Аптеки по черзі працюють вночі і в неділю. Якщо аптека закрита, на ній висить оголошення про найближчу працюючу аптеку. Інформацію про невідкладну медичну допомогу можна отримати в поліцейських і жандармських відділках, а також в телефонній книзі.

Чайові. У ресторані – 5-10% від суми рахунку.

 

 

vip-travel.com.ua

© 2019 Все права защищены.

 

VIP-TRAVEL