головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
Австрія
Австрійська Республіка  

Офіційна назва країни і географічне положення. Австрійська Республіка (Repubiik Osterreich), держава в Центральній Європі, в басейні Дунаю. Площа – 83,9 тис. кв. км. Територія Австрії витягнута в широтному напрямку, тому її державні кордони мають достатньо велику протяжність – більше, ніж 2,6 тис. км.
Межує на півночі з ФРН і Чехією, на сході – із Словаччиною і Угорщиною, на півдні – із Словенією і Італією, на заході – з Швейцарією і Ліхтенштейном.
Австрія має федеральний устрій і складається з восьми земель та столичного округу: Верхня Австрія (Столиця – Лінц), Нижня Австрія (Санкт-Пельтен), Бургенланд (Айзен-штадт), Штірія (Грац), Зальцбург (Зальцбург), Тироль (Інсбрук), Форарльберг (Брегенц), Карінтія (Клагенфурт), Відень (Відень).
Столиця – Відень.
Час. Відстає від київського на 2 години.
Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік, 6 січня – день Трьох Святих, 1 травня – День праці, 15 серпня – перша Пречиста, 26 жовтня – День ухвалення парламентом Закону про нейтралітет Австрії (1955 р.), 1 листопада – День Всіх Святих, 8 грудня – Зачаття Діви Марії, 25 грудня – Різдво, 26 грудня – День святого Стефана. А також дні релігійних свят.
Природні умови. Велику частину території займають Східні Альпи (найвища точка – гора Гросглокнер, 3797 м) і їх передгір’я.
Рослинність поділяється на зони: лісову (листяні ліси, вище хвойні) і альпійських лугів. Вище над лугами розташовані вічні сніги. Тваринний світ лісової зони схожий з середньоєвропейським. Альпійські луки і зони снігів відрізняються своєрідністю тваринних форм (альпійський бабак, гірські козли і барани, гірські орли і ін.).
У країні досить багато гірських озер. На заході Австрії лежить частина великого і глибокого Боденського озера, на сході – велика частина великого мілководого озера Нейзідлер-Зе. Річки належать басейну Дунаю.
Заповідники: Нейзідлерзе-Зевінкель, Карвендельбірге та інші.
Клімат помірний континентальний, на заході – вологий; середні температури січня від -1 до -4°С, липня – 15-18°С. Опадів випадає 500-900 мм на рік, в горах – до 2000 мм.
Віза шенгенська.
Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 400 шт. або сигар – 100 шт., або тютюну – 500 г; вина – 4 л, міцних алкогольних напоїв – 2 л; духів – 100 мл, туалетної води – близько 600 мл. Можливе ввезення подарунків або інших товарів на суму до 235 євро.
Заборонений вивіз без спеціального дозволу предметів і речей, що є історичною або художньою цінністю.
Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво.
Транспорт. Автомобільний транспорт. Довжина автодоріг – 125 тис. км. Там, де немає залізниці, вельми розвинуте автобусне сполучення. У будь-якому аеропорту, на великих вокзалах і в прокатних фірмах можна оформити оренду автомобіля. Основні умови – наявність водійських прав (бажано міжнародних) і кредитної картки (для оренди автомобіля марки ”Mersedes” ”E” або ”С” класу треба мати дві картки). Дійсні водійські посвідчення і права на водіння автомобіля майже всіх країн (але бажані міжнародні). Мінімальний термін оренди – три дні. Для іноземних автотуристів при перетині кордону митні документи на автомобіль не потрібні. Для автомобілів обов’язкова страховка (зелена карта).
Можлива оренда велосипеда.
Залізничний транспорт. Довжина залізниць — 6,7 тис. км.
Пересуватися на комфортних потягах і швидко, і дешево, оскільки широко застосовуються пільгові тарифи. Австрійська федеральна залізниця відома точністю руху потягів.
Водний транспорт. Головні річкові порти: Лінц, Відень.
Громадський транспорт: метро, трамваї, автобуси. Проїзні квитки на громадський транспорт можна купити в касах попереднього продажу Vorverkaufsscheine, в тютюнових кіосках Tabak-Traafik, а також в касах-автоматах.
Грошова одиниця – євро.
Валютне регулювання. Ввезення і вивіз національної і іноземної валюти не обмежені.
Час роботи банків: понеділок, вівторок, середа і п’ятниця — з 8.00 до 12.00 і з 13.00 до 15.00. У четвер — з 8.00 до 12.30 і з 13.30 до 17.30.
Обмінні пункти є в кожному аеропорту і на залізничних вокзалах (працюють з 8.00 до 22.00), обміняти гроші можна і в автоматах.
У готелях і ресторанах можна розплачуватися кредитною карткою, проте цю можливість і тип картки слід заздалегідь уточнити.
Поліцейські правила. Загальні для європейських країн.
Соціально-політичний устрій. Австрія – демократична, парламентарна і федеральна республіка. Глава держави і виконавчої влади – президент. Глава уряду – федеральний канцлер. Законодавчий орган – двопалатний парламент (Національна рада і Федеральна рада). Кожна земля має свою конституцію і свій парламент — ландтаг.
З 1955 р. Австрія оголосила нейтралітет і не бере участі ні в яких військових блоках і угрупуваннях.
Економіка. Австрія – одна з найбільш економічно розвинутих країн Європи. Понад 20% промислової продукції виготовляється в державному секторі. Проводиться видобуток заліза, магнезиту, бурого вугілля, нафти, графіту, свинцево-цинкової і вольфрамової руд. Найбільш розвинуті: машинобудування, чорна металургія, виробництво алюмінію, хімічна, целюлозно-паперова, деревообробна, текстильна, шкіряно-взуттєва, швейна промисловість.
У сільському господарстві переважає велике землеволодіння. Провідна галузь – молочне тваринництво. Розвинуте птахівництво. Вирощують пшеницю, ячмінь, цукровий буряк, кормові культури. Плодівництво і виноградарство.
Останніми роками Австрія інтенсивно розвиває туристичний сектор економіки – кожен четвертий її житель працює в турбізнесі. Сервіс бездоганний, туристам раді, багато австрійців непогано говорять по-англійськи.
Населення – 8,2 млн. осіб (2010 р.). Національний склад: австрійці – 91%, німці – 1%, а також хорвати, угорці, словенці, чехи, італійці, серби, румуни, турки.
Міське населення – 64%. У Відні проживають 2 млн. осіб.
Словенці проживають в прикордонних із Словенією районах Карінтія і Штірія, хорвати живуть в основному на сході країни в Бургенланде. У Відні досить багато іноземців, що приїжджають на заробітки.
Офіційна мова – німецька. Багато хто говорить англійською мовою.
Мова австрійця відрізняється від мови німця як словниковим запасом, так і вимовою, наголосами і ритмом. Поширені різні діалекти німецької мови. Вони особливо сильно виражені у сільських жителів альпійських районів, яких німці розуміють насилу.
Релігія. Більшість віруючих – католики – 74%, протестанти – 5%, мусульмани – 4%, православні – 3%. Католицька церква чинить значний вплив на політичне і культурне життя країни.
Національні традиції. Австрія, яка ще на початку XX століття була основною частиною однієї з найбільш могутніх світових імперій – Австро-Угорської, зберегла на своїй території велику кількість пам’ятників різноманітних епох, починаючи з часів Стародавнього Риму. Більше 2 тисяч років тому через засніжений перевал Гросглокнер проходила так звана Римська дорога.
У Відні, Зальцбургу, Граці і інших містах багато палаців та храмів побудовані в стилі класичного бароко.
Культурне життя країни різноманітне. У всіх великих містах є театри, особливо відома Віденська опера. Протягом всього року в різних містах Австрії (в першу чергу у Відні і Зальцбурзі) проходять музичні фестивалі.
Численні будинки-музеї, розташовані в різних містах Австрії, пов’язані з життям і діяльністю великих людей
Австрія – країна ідеальної чистоти. У сільській місцевості (особливо в горах) в очі впадає незвичайна охайність будинків. Влітку вікна, стіни сільських будинків і палісадники уквітчуються квітами у ящичках та горшках.
Кухня. Австрійська кулінарія неодмінно включає в обіднє меню перші страви. На друге подають м’ясо, найчастіше яловичину або свинину. У Австрії популярна локшина з шинкою з додаванням сиру і яєчного білка. Скрізь подають віденський шніцель, що готується з телятини – найдорожчого м’яса. У віденських ресторанах пропонують також картопляні салати, бакхун (печену курку) і кайзершмаррен – омлет кайзера. Найпопулярніший десерт – штрудель. Це яблучний пиріг або рулет з дуже тонкого тіста.
Найсмачніша страва в Тіролі – грестль, запіканка з картоплі, муки, м’яса і тірольського шпика, а також фруктові кнедлики, що виготовляються з картопляного тіста. У Штірії – тушковане м’ясо із спеціями і корінням. Жителі Карінтії люблять вареники з сиром, а також форель.
Предмет особливої гордості австрійців – вино. Популярні рислінг ”Грюнер Вельтліннер”, вино ”Мюллер тургау”, сухе вино ”Хойрігер”, а також яскраво-червоне ”Шільхер” і білі вина ”Мускателлер” і ”Моррілан”. Багато австрійців віддають перевагу пшеничному пиву Weizenbier (вайценбір). Улюблене пиво Моцарта – Stiegelbreu (штігельброй).
Мешканці Зальцбурга люблять млинчики з варивом і кавою.
Віденська кухня – єдина у світі, що носить назву міста, а не країни або регіону. Її страви мають походження із всіх країн колишньої монархії і є смаковою і видовищною насолодою. Віденські кафе – це оазиси затишку, де можна збиратися з друзями, розмовляти і ласувати смачними віденськими тістечками.
Туризм. Різноманітність ландшафтів і відносно високі середньорічні температури роблять подорож до Австрії привабливою у будь-який час року.
Лижний спорт взимку, гірський туризм влітку і інші види активного відпочинку притягують до Австрії до 19 млн. відвідувачів щорічно. Гірськолижний сезон триває до середини квітня.
Найбільші міста Австрії: Відень – 1,6 млн. осіб, Грац – 260 тис. осіб, Лінц – 210 тис. осіб, Зальцбург – 150 тис. осіб, Інсбрук – 120 тис. осіб.
Додаткова інформація про особливості країни і її жителів. Покупки. У будні магазини працюють з 8.00 до 18.00. У суботу – до 13.00. Кожну першу суботу місяця магазини продовжують торгівлю до 17.00.
Телефони. Пожежна служба – 122, поліція – 133, швидка допомога – 144.
Медичне обслуговування платне. Лікарі і аптеки є у всіх містах, округах і великих населених пунктах. Аптеки по черзі працюють вночі і в неділю. Якщо аптека закрита, на ній висить оголошення про найближчу працюючу аптеку. Інформацію про невідкладну медичну допомогу можна отримати в поліцейських і жандармських відділках, а також в телефонній книзі.
Чайові. У ресторані – 5-10% від суми рахунку.

   Курорти Австрії
   
Відень Балгастайн
Грац Баден-бай-Він
Зальцбург Зеєфельд
Австрійські Альпи Отцталь
Цель-ам-Зєє Ціллерталь
Інсбрук Заальбах
Китцбюель  
 
   Екскурсійні програми по Австрії
   
1.Піша екскурсія Віднем  7.ОЗЕРА ЗЕМЛІ НИЖНЯ АВСТРІЯ
2."Нічний Відень"  8.МОНАСТИРІ Й АБАТСТВА ЗЕМЛІ НИЖНЯ АВСТРІЯ
3."Палац Шеннбрун" 9.Екскурсії для дітей
4.Віденський ліс 10.ВИНОГРАДНИКИ ТА МАРШРУТ ПО НИЖНІЙ АВСТРІЇ
5.Піша екскурсія по Зальцбургу 11.ЗАМКИ, ФОРТЕЦІ І ПАЛАЦИ ЗЕМЛІ НИЖНЯ АВСТРІЯ
6.Столиця Нижньої Австрії м.Санкт Пельтен 12.СЛІДАМИ ВЕЛИКИХ МУЗИКАНТІВ
  13.НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ

про країну  курорти  екскурсії

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 
 
Відень Балгастайн
Грац Баден-бай-Він
Зальцбург Зеєфельд
Австрійські Альпи Отцталь
Цель-ам-Зєє Ціллерталь
Інсбрук Заальбах
Китцбюель  
 

 
   
1.Піша екскурсія Віднем  7.ОЗЕРА ЗЕМЛІ НИЖНЯ АВСТРІЯ
2."Нічний Відень"  8.МОНАСТИРІ Й АБАТСТВА ЗЕМЛІ НИЖНЯ АВСТРІЯ
3."Палац Шеннбрун" 9.Екскурсії для дітей
4.Віденський ліс 10.ВИНОГРАДНИКИ ТА МАРШРУТ ПО НИЖНІЙ АВСТРІЇ
5.Піша екскурсія по Зальцбургу 11.ЗАМКИ, ФОРТЕЦІ І ПАЛАЦИ ЗЕМЛІ НИЖНЯ АВСТРІЯ
6.Столиця Нижньої Австрії м.Санкт Пельтен 12.СЛІДАМИ ВЕЛИКИХ МУЗИКАНТІВ
  13.НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини