головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Чехія
  (Сесhу)

Офіційна назва країни і географічне положення. Чехія (Сесhу), Чеська Республіка. Держава в Центральній Європі. Площа – 78,86 тис. кв. км. На півночі межує з Польщею, на сході – із Словаччиною, на півдні – з Австрією, на заході – з Німеччиною. Адміністративно-територіальний поділ: 13 країв (областей) та столиця.
Столиця – Прага.
Час. Відстає від київського на 1 годину. Навесні і восени відбувається перехід на літній і зимовий час.
Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік, 1 травня – День праці (у Чехії цей день називають святом любові), 9 травня – День визволення від фашизму, 6 липня – День пам’яті Яна Гуса, 28 жовтня – День проголошення незалежної Чехії, 25 і 26 грудня – Різдво.
Улюблені свята чеського народу – Новий рік, Різдво і Великдень. Традиційно святкуються Страсна п’ятниця і Пасхальний понеділок.
Природні умови. Велика частина території Чехії знаходиться в межах Чеського масиву, по околицях якого розташовані середньовисокі хребти Шумава, Чеський ліс, Рудні гори (Крушне-Горі), Крконоше (заввишки до 1602 м, гора Сніжкі). Горби і низькогір’я переважають і в межах Моравії (Моравський Красі, що має численні печери, західні відгалуження Карпат і ін.). Центральні райони Чехії розташовані на Чесько-Моравській височині.
Найважливіші річки: Лаба (Ельба), Влтава. На схилах гір ростуть мішані і хвойні ліси.
Клімат помірно-континентальний, з відчутною різницею температур між сезонами: взимку не рідко 20-градусні морози, а влітку – 30-градусна спека. Середня Богемія і Прага розташовані в перехідній зоні, де клімат змінюється від морського до континентального.
Середні температури січня – від -1°С до -4°С на рівнинах, до -7°С у горах, липня – від 18 до 21°С.
Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет або 100 малих сигар, або 250 г тютюну; 1 л спиртних напоїв міцністю більше 22% або 2 л вина; 50 мл духів або 250 мл туалетної води; ліків, предметів і речей  в межах особистих потреб.
Заборонене ввезення: чистого етилового спирту.
Заборонений вивіз: культурних цінностей. Для вивозу предметів старовини і мистецтва необхідна довідка, що оформлюється в торгових організаціях.
Дозволений вивіз: будь-яких товарів в рамках неторгового експорту.
Регулярний митний контроль на чеських кордонах не передбачений, проте можливі вибіркові перевірки.
З 2000 р. Чехія приєдналася до міжнародної системи tax-free – системи повернення іноземцям частини грошей (податку на додану вартість) за куплені на чеській території товари.
Щоб одержати ПДВ, іноземний турист повинен купити товарів на суму мінімум 30$ США в магазинах, що входять в систему tax-free. В цьому випадку йому повернуть близько 20% витраченої суми.
Повернення грошей здійснюється на підставі оформлених в магазинах чеків tax-free і за умови, що на них є штамп чеської митниці, що свідчить про факт вивозу товару з Чехії. Гроші можна отримати як в бюро tax-free на чеському кордоні, так і у всіх офісах tax-free за кордоном.
Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарний сертифікат, виданий не давніше, ніж за 48 годин до від’їзду, з відміткою про щеплення від сказу і підтвердженням відсутності інфекції в районі, звідки прибула тварина, а також випадків сказу протягом трьох тижнів до виїзду. Тварини проходять ветеринарний огляд (ветеринарну службу необхідно повідомити за добу до прибуття).
Протиепідемічна безпека. Ризику зараження особливо небезпечними захворюваннями немає.
Транспортне сполучення. Авіатранспорт. Аеропорт Рузіне знаходиться на відстані 20 км від Праги. Він невеликий і часто не справляється з напливом туристів. Тому можливі довгі черги до митниці і паспортного контролю. Внутрішні авіалінії пов’язують Прагу з Брно і Остравою. Відстань від аеропорту до центру Праги – 12  км.
Автомобільний транспорт. Довжина автодоріг – 55,9 тис. км. Дороги першого класу в Чехії відповідають європейським стандартам. На решті трас часто зустрічається нерівне дорожнє покриття, можуть бути відсутніми розмітка і дорожні знаки. Багато доріг ремонтуються. Користування автострадами платне. На прикордонному переході або в пункті страхування необхідно купити талон, з яким можна їздити Чехією впродовж року. При складанні графіка поїздки треба враховувати можливість великих пробок на прикордонних пунктах.
Дійсні міжнародні водійські права. Необхідні також техпаспорт і страхівка на автомобіль.
Міський громадський транспорт. Маршрути празьких трамваїв пролягають красивими районами. Розклад руху трамваїв і автобусів вивішений на зупинках.
Громадський транспорт їздить чітко за розкладом, вдень і вранці з інтервалом 5-10 хвилин, пізно ввечері – 20-25 хвилин, а після півночі – спеціальні нічні трамваї (№50-59) і автобуси
(з № від 500) – кожні 40 хвилин. Їхні маршрути перетинаються на розі вулиць Lazarska і Spalena. Влітку, по вихідних, в Старому місті їздить відреставрований старовинний трамвай №91.
У Празі є фунікулер, що пов’язує Повіт з пагорбом Петршин. Довжина дороги – 510 м, підйом на висоту 110 м.
Таксі в Празі порівняно дешеве, але про вартість поїздки краще домовитися наперед. Празькі таксі належать різним компаніям, тому і тарифи в них встановлені різні. Крім того, таксисти схильні завищувати ціни і не включати лічильник. Іноді краще замовити таксі по телефону.

Метро. У Празі три лінії метро (А, В і С) та три станції, на яких можна здійснити перехід на іншу лінію. Метро чисте, не враховуючи рідкісних написів на стінах. Потяги їздять кожні 5 хвилин, в час-пік – кожні 3 хвилини, а ввечері інтервали зростають до 10 хвилин. Квиток дійсний на всіх лініях протягом 90 хвилин. Метро працює з 5.00 до 24.00.
У празькому метро немає такої великої кількості інформаційних щитів. Тому краще наперед дізнатися, яка лінія метро потрібна, в який бік їхати і через скільки зупинок виходити.
Квитки дійсні протягом години в будні і півтора години у вихідні дні для будь-якого виду транспорту. Квитки можна купити в касах на всіх станціях метро або в автоматах (у них вони відразу компостуються), а також в газетних кіосках. Квиток починає діяти з моменту компостування. При користуванні квитком на одну поїздку треба стежити за часом. Для цього в кожному трамваї або автобусі є годинник.
Квитки тривалого користування необхідно після компостування підписати, вказавши на зворотному боці прізвище, ім’я і дату народження. Без цього квиток вважається недійсним, і туриста можуть оштрафувати. На багаж потрібен окремий квиток.
Турнікетів в празькому метро і компостерів в наземному транспорті немає. Штраф за неоплачений проїзд досить високий.
Залізничний транспорт. Довжина залізниць – 9,5 тис. км.
Міжнародні потяги прибувають до Праги на Центральний вокзал, розташований на відстані 500 м від Вацлавської площі, або на станцію Holesovice на відстані 2 км на північ від центру міста. Щоб уникнути непорозумінь, слід уточнити місце прибуття потяга. Носіїв немає.
Соціально-політичний устрій. З часу припинення існування чехословацької федерації у 1993 р. Чехія – суверенна держава. Глава держави – президент. Законодавчий орган – двопалатний парламент (сенат і палата депутатів).
Економіка. Чехія – індустріально-аграрна країна. Розвинуті паливно-енергетична промисловість, чорна металургія, хімічна, машинобудівна, легка і харчова промисловість. Видобуток бурого і кам’яного вугілля, залізняку. Головні промислові центри: Прага, Плзень, Острава,  Брно.
У сільському господарстві розвинуте бурякосіяння, представлені посіви пшениці, ячменю і картоплі, хмелярство, молочно-м’ясне скотарство, птахівництво. Експортує Чехія машини і устаткування, вироби легкої, скляно-керамічної промисловості та інші.
Населення – 10,2 млн. осіб (2010 р.); 90% – чехи, 2% – словаки, 4% – морави, 4% – угорці, німці, поляки та інші.
Офіційна мова – чеська. Мовами ділового спілкування можуть бути англійська і німецька, старше покоління розмовляє в основному німецькою.
Релігія. Більшість віруючих – католики (87%), є протестанти і православні.
Національні традиції. Відмінна риса чехів – стриманість у ставленні до іноземців.
На Різдво чехи обов’язково випікають різдвяне печиво. У цьому процесі бере участь вся сім’я. Напередодні великого свята педантичні чехи наперед купують живих коропів для різдвяної вечері. Увечері 24 грудня, перш ніж сісти за стіл, пражани з дітьми традиційно приходять на берег Влтави, де їх чекають продавці, які торгують живими коропами, але рибу не їдять, а випускають в річку. Особливо цей ритуал подобається дітям. Можливо, тому різдвяний Святвечір називається у чехів Щедрим днем.
Кухня. Смачну чеську їжу можна скуштувати не тільки у фешенебельних ресторанах, винних барах, а також в пивних і тавернах. Як правило, всі ресторани пропонують страви різних кухонь світу. Чеські національні страви – печеня з свинини, кнедлики і капуста. Великий попит мають такі делікатесні страви, як смажений гусак, печеня з косулі, смажений заєць, фруктові кнедлики. Кнедлики – це шматки білого хліба, приготовані на парі. Вони подаються зазвичай як гарнір до м’ясних страв, існує безліч варіантів: картопляні або пшеничні кнедлики, кнедлики з салом і т.д.
Зазвичай гіди рекомендують туристам спробувати знамениту цибулеву або часникову юшку. Відомі такі страви старовинної кухні, як паштет з дичини і маленькі млинці з пісного тіста із сливовим джемом.
Ще одна національна страва – сир, панірований в сухарях. Його подають з гарніром із смаженої картоплі і овочів. Така страва цілком замінює біфштекс.
У богемській кухні на перше подається суп з тельбухів або суп-гуляш, а на закінчення трапези – солодка страва, наприклад пиріжки з начинкою, оладки з повидлом або фруктовий омлет.
Напої. У Чехії 8 гігантських пивоварень, близько 80 дрібних; вони виготовляють більше 70 сортів пива. Екскурсії на пивоварні  заводи, де можна спробувати справжнє пиво, користуються у туристів величезною популярністю.   
У численних пивних закладах багатий вибір темних і світлих сортів пива (”Плзеньський Урквелл”, ”Будвайзер, ”Гамбрінус”, ”Старопрамен”, ”Велікопоповіцки Козел” і т.д.).
Багато туристів купують на згадку ”Бехеровку” – лікувальну настоянку на травах, що розливається в різнокаліберні пляшки. У Карлових Варах є фірмовий магазин, що продає ”Бехеровку”, але в супермаркетах Праги вона продається за нижчими цінами. У супермаркеті можна купити різноманітну випічку.
Додаткова інформація про особливості країни і її жителів. Розміщення. У Чехії немає особливих традицій готельного сервісу. Так, наприклад, у портьє є тільки мінеральна вода, прохолодні напої і пиво, але немає кип'ятку для чаю чи кави.
Покупки. Час роботи магазинів: з 9.00 до 18.00 в робочі дні та з 9.00 до 13.00 по суботах. Продовольчі магазини, як правило, працюють з 6.00. Деякі магазини працюють у неділю.
Туристи зазвичай купують взуття, вироби з богемського скла, одяг і сувеніри. Взуття може бути чеським чи німецьким, відоме традиційно високою якістю.
Перші поверхи будинків зайняті невеликими магазинами і крамничками, у вітринах яких виставлені кришталь і фарфор, пивні кухлі і кераміка, футболки з символікою і ювелірні прикраси, вироби з кольорового скла, іграшки і брелки. Все дуже красиво і дорого. У віддалених районах ціни на сувеніри значно нижчі. У сувенірних крамничках можна торгуватися і, як правило, туристам поступаються.
Телефон. У телефонах-автоматах розмова оплачується монетами або телефонними картками. З більшості празьких таксофонів можна подзвонити, використовуючи телефонні пластикові картки TELECOM. Телефонні картки продаються номіналом від 50 до 150 одиниць. Купити їх можна в тютюнових і газетних кіосках, а також на пошті.
Медичне обслуговування платне. У посольстві є медпункт.
Чайові у розмірі 10% від вартості послуг в готелях, ресторанах, при оплаті послуг таксиста і гіда.

  Курорти Чехії

Прага.
Карлові Вари.

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 
 
 
Прага.
Карлові Вари.

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини