головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Курорти Італії

Рим – столиця країни, найкрупніший в Італії і одне з якнайдавніших міст світу. У його межах розташоване місто-держава Ватикан – резиденція тата римського. Щорічно Рим відвідують 3,3 млн. іноземних туристів – такий великий інтерес до всесвітньо відомих пам’ятників і ансамблів античності, Середньовіччя, Відродження. У місті багато парків, садів, скверів. Він вважається одним з найзеленіших в Європі.
Численні архітектурні пам’ятники давньоримської цивілізації, на жаль, не скрізь добре збереглися. Але і те, що залишилося, справляє грандіозне враження. Це розвалини римського Форуму біля підніжжя горбів Палатин, Капітолій і Есквілін. Грандіозний Колізей – символ величі і потужності Риму – непогано зберігся, хоча в середні віки його використовували як громадську каменоломню. Він вміщав 50-70 тис. глядачів. Завдяки розкопкам в даний час відкриті для огляду існуючі під ареною приміщення. Із зростанням міста і держави будувалися нові імператорські форуми – Цезаря, Траяна, Нерви, Августа, – які поступово ставали центром суспільного життя Риму. Театр Марцелла, єдиний давньоримський театр, що зберігся, вміщав 13 тис. глядачів. Циркус Максимус (біля пагорбів Авентіно і Палантин), створений для змагання колісниць і квадриг, був розрахований на 200 тис. глядачів. ”Храм всіх богів”, Пантеон, мало постраждав від грабежів і варварів, в ньому розташована церква.
У епоху Ренесансу і в період розквіту стилю бароко з’явилося багато помпезних і грандіозних церков. Тоді ж була закладена основа архітектурного рішення міста – акцент на велич і пишноту церковних споруд; найзнаменитіші з них Санта Марія Маджіоре, Сан Джованні Ін Латерано, Сан Паоло Фьорі Ле Мура, а також Базилика Св. Петра у Ватикані – найбільший і найважливіший собор католицького світу.
Місто пов’язане з іменами крупних європейських художників: Мікеланджело, Рафаеля, Караваджо, Рубенса. Всесвітньою популярністю користуються Національна галерея стародавнього мистецтва, Галерея Боргезе, Національний римський музей та інші.
У центрі міста завжди людно і жваво, на площах Навона і Іспанії виставляють свої роботи сучасні художники, виступають вуличні артисти.          
Крупні міжнародні аеропорти Леонардо да Вінчі ді Фьюмічіно і Чампіно зв’язують столицю Італії з іншими містами світу.
Безліч культурних і історичних визначних пам’яток розташована в старовинних містах Італії. Кожний з них має неповторну, характерну зовнішність, власну атмосферу.

Мілан – друге за величиною місто країни, вважається її індустріальною столицею. Він знаменитий своїми музеями, картинними галереями, театрами, пам'ятниками архітектури, учбовими закладами.
Найстародавніший архітектурний пам’ятка Мілану – базиліка Сант Амброджо (IV ст.). Великий слід залишила епоха Відродження: збереглися церква Санта Марія делле Грація із знаменитою ”Таємницею вечерею” Леонардо да Вінчі; замок Сорорцесько, що був фортецею і резиденцією міланських правителів; галереї Брера і Амброзіана. Загальну архітектурну зовнішність міста визначають будівлі кінця XIX ст.
Найзнаменитіший архітектурний пам’ятник і символ Мілану – Міланський собор, будівництво якого продовжувалося з 1386 р. до середини XIX ст. Собор розташований в центрі міста і є величною спорудою в готичному стилі. На весь світ Мілан знаменитий своїм оперним театром ”Ла Скаля”, побудованим в 1778 р. і таким, що зіграло величезну роль в розвитку музики і культури.

Турин, як і Мілан з’явився на місці стародавнього кельтського поселення, завойованого римлянами і перетвореного на військове укріплення. Збереглося строге планування міста з вулицями, що перетинаються під прямим кутом. Сучасний вигляд Туріну в основному сформувався в XVI-XVIII ст. Враження на гостей справляють: прекрасна панорама Альп, численні сквери, просторі площі, набережні річок По і Дори-Ріпарії, старовинні пам’ятники знаменитим італійцям. У центрі міста загальну увагу привертає велична споруда минулого століття Ла Молі Антонелліана. Ця будівля, висота якої 167 м, стала емблемою Туріну. Центром життя міста є площа Сан Карло. Безліч туристів відвідує музеї Туріну. Тут слід зазначити Єгипетський музей, Галерею Сабауда, палац Мадама, де знаходиться Музей Стародавнього мистецтва, Музей Рісорджімента, Музей Автомобілів.

Генуя є морськими воротами півночі країни. Це найбільший в Італії порт. Генуя розташована на побережжі однойменної затоки Лігурійського моря. Місто тягнеться по побережжю і амфітеатром піднімається в гори до висоти 600 м. Найстаріша частина міста примикає до порту, на захід від нього йде промислова зона, на схід – всесвітньо відомі курорти. Увагу туристів привертають середньовічні квартали з вузькими вулицями, що туляться по схилах гір; прекрасні палаци епохи Відродження. Місто рясно прикрашають фонтани, мармурові драбини, пам’ятники. Нова Генуя, побудована в XIX  в., розташована на північний схід від порту. Завдяки багатій, красивій архітектурі і живописному розташуванню їй відвіку привласнений епітет ”прекрасна”. Тут кипить театральне і концертне життя, проводяться всесвітньо відомі конкурси скрипалів імені Н. Паганіні. Тут же розташований будинок-музей великого музиканта.

Венеція – найзнаменитіше місто східної частини Півночі Італії. Його по праву можна назвати містом туристів. Тісно забудований розкішними старовинними будівлями історичний центр розташований на 120 низьких піщаних островах, сполучених 400 мостами і містками. Палаци XV-XVII  ст. збудовані в своєрідному венеціанському стилі, в якому відчувається вплив сходу. Це всесвітньо відоме місто-музей, таємниче і незабутнє, із струмуючими вулицями-каналами, головним з яких є Великий канал.
Серце Венеції – дивно барвиста площа Пьяцца Сак-Марко. Розташувавшись на вершині колони, крилатий лев – геральдичний символ Венеції – оглядає грандіозний собор Сан-Марко; кам’яне мереживо Палацу дожів; дзвіницю, що стременить в небо, де Галілео Галілей в 1609 р. встановив свій перший телескоп.
На острові Мурано знаходяться заводи, де виготовляється знамените венеціанське скло; Бурано знаменитий мереживами.
Основний транспорт у Венеції – річковий трамвай, є і річкове таксі. Традиційний вид транспорту, популярний серед туристів 11-метрова, зігнута у вигляді півмісяця гондола. Вона зберегла без змін свою вишукану форму і строгий чорний колір.
Всесвітньо прославлений венеціанський карнавал веде свою історію з 1094 р. З тих пір він незмінно триває 10 днів (з 6 по 16 лютого) від свята Святого Стефана.
На берегах річки Адідже, у підніжжя гір Лесині, розташувалася Верона. Це місто мистецтва і історії. Тут збереглися залишки давньоримської культури, пам’ятники Середньовіччя і епохи Відродження. Серед них – Римський Театр, церкви, арки, палаци, знаменитий оперний театр Арена. Прекрасний зразок військової архітектури XIV ст. – Кастельвеккьо, в якому зараз знаходиться Міський Музей Мистецтва. Верона відома у всьому світі завдяки Шекспіру, тому що тут відбувалися дії трагедії ”Ромео і Джульєтта”. До головних визначних пам’яток міста відносяться балкон готичного палацу і могила Джульєтти в церкві Сан Франциска.

Флоренція У просторій улоговині, в оточенні пологих горбів по обох берегах річки Арно розкинулася Флоренція. Місто було засноване етрусками, потім завойований римлянами. Збереглося досить багато вузьких середньовічних вулиць з будинками-фортецями, але все таки переважають пам’ятники архітектури Відродження.
З вершини найближчого горба чітко виділяються три головні визначні пам’ятки міста, що підносяться над черепичними дахами: купол собору Санта-Марія-дель-Фьоре, дзвіниця Джотто і струнка башта Синьорія (Палаццо Веккьо) середньовічної міської ратуші. Історичний центр міста – площа Синьорія, де розміщена колекція шедеврів скульптури: ”Давид” Мікеланджело, ”Персей” Челліні і ін.
Головний Флорентійський собор Санта Марія-дель-Фьорі (XIII-XIV ст.) є третім в світі за величиною після соборів Св. Петра в Римі і Св. Павла в Лондоні. Він вражає гармонійністю форм, нарядним химерним облицюванням з білого, рожевого і зеленого мармуру. Купол собору, не дивлячись на величезні розміри, справляє враження невагомого. Поряд з собором, відповідно ньому, химерно прикрашений різноколірним мармуром високий паралелепіпед дзвіниці Джотто. Одна з найзнаменитіших церков Флоренції – готична базиліка Санта Кроче (усипальня Мікеланджело, Галілея, Макіавеллі, Россіні і інших знаменитих італійців). Дуже мальовнича набережна річки із старовинними мостами, найстародавніший – Понті Веккьо, на якому розміщуються ювелірні крамнички. У місті 87 музеїв, найвідоміший – галерея Уффіци.
Декілька стародавніх колоритних свят переносять туристів в середні віки. Це історичний Футбол, що проводиться в червні, в старовинних костюмах, який вперше відбувся в 1530 р., і ”вибух воза” в Пасхальну Неділю перед кафедральним собором – свято, коріння якого йде до часів хрестових походів.
На березі Неаполітанської затоки мальовничо розкинувся Неаполь. Його найбільша визначна пам’ятка відноситься не до культурних, а до природних – це діючий вулкан Везувій. На його схилах мляві поля застиглої лави чергуються з садами і виноградниками.
Неаполь забудований дуже тісно, з використанням різних стилів, його вузькі вулиці спускаються до моря з високих горбів. Місто і його околиці – справжнє царство археології. Тут розкопані античні міста – Помпеї, Геркуланум, похоронені під час виверження Везувію в 79 р. н.е. Тепер вони стали музеями просто неба.
Майже виключно за рахунок туризму живуть невеликі острови Неаполітанської затоки Капрі і Іск’я.

Сан-Маріно – одна з найменших і стародавніх республік в світі. Сан-Маріно знаходиться в середній Італії, в області Романья, недалеко від Адріатичного моря. Його площа складає 61 км2. Місто Сан-Маріно – столиця республіки. Завдяки своїм замкам, фортецям і оточуючим місто стінам він має типово середньовічний вигляд.
Безліч туристів відвідує узбережжя Італії, велика частина яких є місцями, самою природою призначені для відпочинку. Гостям тут надаються найширші можливості – ласкаве море, чудово обладнані пляжі, споглядання унікальних природних пейзажів, фешенебельні готелі і ресторани, а також все для занять різними видами спорту.
Приморські райони Італії: Лігурійська Рів’єра, побережжя Іонічного моря, острови Сіцілія і Сардінія відрізняються особливою м’якістю клімату. Високорозвинута туристська інфраструктура, що включає шикарні готелі, безліч ресторанів, барів, кафе, дискотек, різноманітні магазини, тепле і чисте море зумовлюють розвиток по побережжю Італії, особливо на Рів’єрі, кліматичних курортів. Особливо популярні такі місця, як Ріміні, Мілано Маріттіма, Пезаро на Адріатиці; Алассіо і Сан-Ремо на Лігурійському морі; Террачина, Гаета, Формія, Позітано. Амальфі на побережжі Тірренського моря.
Разом з високим значенням літніх морських курортів в Італії, важливу роль грає зимовий відпочинок. Мальовничі північноіталійські Альпи, привертають численних гірськолижників і альпіністів. Неприступні скелі, засніжені вершини, маленькі кришталеві озера, дрімучі ліси і зелені пасовища створюють пейзаж, унікальний по своїй красі. Тут знаходяться широко відомі гірсько-лижні курорти: Сан Мартіно ді Кастроцца, Фольгаріда, Мадонна ді Кампільо, Марілльова, які пропонують великий вибір ліній спуску, а також підйомних споруд.
Великою популярністю користуються і скелясті масиви Центральних Апеннін в Абруцці, де в горах Гран Сассо (2914 м) знаходяться сучасні гірничо-лижні центри.
Разом з безліччю культурних пам’ятників Італія багата і унікальними природними визначними пам’ятками.
Слід згадати вулкани різних типів і в різній стадії розвитку, що вважаються згаслими, а також ті, що діють – Этна, Везувій і Стромболі.
У Італії можна спостерігати різноманітні природні явища, пов’язані з вулканізмом, – викиди пари під високим тиском на острові Іск’я; вуглекислого газу в Собачому гроті поблизу Неаполя; гарячі мінеральні джерела в Тоскані; грязьові вулкани в Еміліанских Апеннінах.
Кажучи про тенденції розвитку туризму в Італії, необхідно відзначити основні мотиви прибуття в країну іноземних гостей: 45 % туристів привертають культурно-історичні визначні пам’ятки, 43 % – кліматичні особливості, 27 % – природа, 30 % – поєднання всіх відмічених чинників.
Розпал туристського сезону доводиться на літні місяці – липень і серпень, що створює певні проблеми як для міст, так і для прибережних курортів, а також для індустрії гостинності країни в цілому.
По числу місць в готелях Італія займає одне з провідних місць в Європі. Крім того, в прибережних районах центральної частини країни поширені табірні містечка, а на півдні – приміщення, що здаються в оренду.
Щорічно Італію відвідують близько 60 млн. іноземних туристів, переважно з ФРН, Франції, Австрії, Швейцарії і Іспанії. Туристи з Німеччини займають провідні позиції не тільки по кількості, але і за тривалістю перебування.
Типові терміни перебування за турзапрошенням – до 2 тижнів (термін виїзду протягом місяця), по приватному – до 1 місяця (термін виїзду протягом 2,5 місяців), по службовому – до 1 місяця (термін виїзду протягом 2,5 місяців).
Італійці рідко відпочивають за межами своєї країни, що володіє різноманіттям туристських ресурсів. Проте економічне зростання і спрощення валютного контролю останніми роками сприяли розвитку виїзного туризму. Жителі Італії в основному подорожують в сусідні держави.

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
209  207 
211  217 
Рим Венеція
Мілан Флоренція
Турин Сан-Маріно
Генуя  

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини