головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Відпочинок на Кіпрі

Кіпр – третій за величиною острів в Середземному морі – славиться тим, що 340 днів в році тут світить сонце. Теплий клімат, золоті піщані пляжі, живописні гори, покриті сосновими лісами, відокремлені монастирі і, разом з цим, жваве нічне життя з різноманітністю барів, ресторанів і дискотек роблять Кіпр одним з улюблених курортів серед туристів зі всього світу.
Кіпр – острів з багатою історією і культурою, що багато в чому визначалося його положенням – на перехресті трьох континентів, на стику цивілізацій. Весь острів – це величезний музей просто неба, де дбайливо зберігається культурна і історична спадщина минулого. Історія оживає тут в реліквіях і пам’ятниках різних епох – від доісторичних часів кам’яного століття до наших днів. Первісні поселення періоду неоліту і сувора , класична краса грецьких храмів, язичницькі театри римлян і перші християнські монастирі, візантійські церкви, прикрашені іконами і фресками, франкскі абатства і замки, готичні собори, що нагадують про славу хрестоносців, і венеціанські стіни, що оточують їх – все це, а також високорозвинута інфраструктура туризму і дивовижна атмосфера привітності і гостинності вабить сюди безліч гостей з різних країн.


Нікосія (Левкосія) – столиця Кіпру. Вона розташована приблизно в центрі острова і легко досяжна зі всіх міст країни. Незвичайно цікаве тут Старе місто, оточене фортечними мурами XVI ст., які були побудовані венеціанцями. Старе місто має велике число архітектурних і культурних пам’ятників. Окрім маленьких магазинчиків, затишних кафе і таверн, відвідувачів привертають Музей Ювелірного Мистецтва і Муніципальний Музей Нікосії. Уздовж вузьких вулиць Старого міста височіють житлові будинки з прикрашеними балконами, ремісничі майстерні і крамнички. Типовим прикладом того, що собою представляє Нікосія у минулому, є ”Лайкі Гідон’я” – пішохідна частина міста, яка була реконструйована і відродила атмосферу старизни. Дві основні вулиці старої Нікосії – Лідра і Анасагора – як і раніше є торговим центром міста в пішохідній зоні. Увагу гостей привертають цікаві експозиції Кіпрського Музею з унікальною археологічною колекцією, Державної Галереї Сучасного Мистецтва, Кіпрського Музею Народної Творчості.
Зразком міської реставрації є Брами Фамагусти – один з найбільш оригінальних входів в Старе місто через фортифікаційні споруди. У цій частині міста розташовано безліч церков. Іншими визначними пам’ятками є Фольклорний Музей, Візантійський Музей і Архієпископство, кафедральна церква Св. Іоанна з прекрасними фресками, Музей Національної Боротьби, Етнічний музей.
Недалеко від цих будівель в старій Нікосія проходить так звана ”зелена лінія”, яка ділить Кіпр на вільну і окуповану Туреччиною зони.
Сучасне місто росте за межами кріпосних стін. Тут розташовано велику кількість барів, кафе, ресторанів, дискотек, модних магазинів, фешенебельних готелів. Часто проводяться різноманітні виставки і міжнародні ярмарки.


Лімассол
Розташований на південному побережжі Лімассол є другим за значенням містом і має славу популярного морського курорту, центру виноробства і найважливішого порту країни. Це місце проведення Карнавалу і Винного фестивалю, крупний туристський центр з жвавим нічним життям. На північ від Лімассола знаходяться мальовничі гори Троодо з монастирями, що знайшли свій прилисток в соснових лісах. Лімассол був колись невеликим торговим містечком, яке розвинулося в один з найбільших курортів країни. Місто роздільне на три основні туристські зони: центральний район Лімассолу, район Potamos Yermasoyias (у 5 км від центру) і район Amathus (у 8  км від центру). Всі три райони розташовані на побережжі, багато готелів мають свої піщані пляжі, де відпочиваючим пропонується багатий вибір розваг і водних видів спорту. Кращим піщаним пляжем вважається дикий пляж Ladies Mile по дорозі у бік Пафосу. Багато готелів мають свої басейни для тих, хто вважає за краще купатися в прісній воді.
Серед визначних пам’яток міста необхідно відзначити фортецю, Лімассола, яка зберігає колекцію Кіпрського середньовічного музею, Районний археологічний музей, Фольклорний музей, Муніципальну галерею мистецтва і Муніципальний парк з невеликим зоологічним садом.
Основні торгові вулиці знаходяться в центрі Старого міста. Тут можна недорого купити сувеніри, вироби з шкіри, ювелірні прикраси із золота і срібла, оптику. Лімассол – ідеальне місце для тих, хто хоче залучитися до жвавого нічного життя острова. У районі Potamos Yermasoyias широкий вибір ресторанів, таверн, барів, дискотек і нічних клубів.
У безпосередній близькості від Лімассола розташовані старі архаїчні міста Кіпру. Аматус (у східній частині міста) і Куріон (на заході) були колись стародавніми містами-державами. Куріон був розкопаний археологами і частково відновлений, а величний греко-римський амфітеатр використовується в даний час для проведення літніх концертів і театральних зустрічей.
Особливий інтерес представляють дамба Гермасойя, яку відвідують рибаки-любителі, і солоне озеро в Акротирі – місце зимівлі перелітних птахів, мандрівних весною і восени.


Ларнака – другий за значенням після Лімассолу порт південного Кіпру. Він розташований недалеко від Ставровуні (Хрестової Гори) – одного, з найбільш стародавніх монастирів на Кіпрі. Ларнака стоїть на тому місці, де колись знаходилось побудований в X ст. до н.е. місто Китіон, яке неодноразово згадується в Біблії. Згідно легенді, його засновником був внук Ноя.
У Ларнаці знаходиться церква Св. Лазаря, першого єпископа цього міста, що воскресило Христом з мертвих і що прожив потім на Кіпрі ще 30 років. Церква була побудована в його честь і існує дотепер на тому місці, де Лазар був похоронений удруге.
Візитною карткою Ларнаки, поза сумнівом, служить усаджена пальмами набережна Фіникудес, звідки відкривається мальовничий вигляд на бухту з пришвартованими в ній яхтами. Тут безліч ресторанів і вуличних кафе, де за обідом або келихом вина можна спокійно насолоджуватися морським пейзажем. Сьогодні Ларнака є зручною гаванню для кораблів, має яхт-клуб, який відвідують спортсмени зі всього світу.
У західній частині набережної знаходиться кріпосна цитадель XVII ст., у якій розташований Музей середньовічного Кіпру.
На схід від Ларнаки була створена нова туристська зона з комфортабельними готелями, що стоять прямо на піщаних пляжах.
Поряд з солоним озером, усіяною безліччю пташиних базарів, розташований Хала Султан Текке – храм, побудований на честь родички пророка Мухаммеда.
Багато туристів із задоволенням відвідують гірське селище Лефкару, яке відоме своїми майстрами мереживного мистецтва – ”лефкарітікі”.
Недалеко від Ларнаки знаходиться церква Панагії Ангелохісті, яка має візантійську мозаїку Діви Марії VI ст. – один з найбільш відомих прикладів мозаїчного мистецтва даного періоду. Далі на південь і в стороні від автомобільної траси знаходиться Хірокітія, де археологами було виявлено одне із старих неолітичних поселень.


Пафос розташований на південно-західному узбережжі острова. Це – столиця Кіпру часів Римського панування. Саме тут, недалеко від Пафосу, знаходиться місце, де за переказами, богиня любові і краси Афродіта вийшла на берег з піни моря. Безліч туристів прагне сюди, щоб побачити знамениту скелю, поряд з якою на берег вийшла Афродіта. З відкриттям міжнародного аеропорту в 1984 р. ця, колись маловідвідувана частина Кіпру, стала швидко розвиватися. У мальовничій гавані Kato Paphas, в старій частині міста розташовано безліч таверн, знаменитих своїми рибними блюдами. Саме сюди приходять місцеві жителі і туристи, щоб відпочити вдень і приємно провести час увечері. На цьому курорті багато можливостей для цікавого і різноманітного відпочинку, адже Пафос це не тільки морський курорт, але і музей просто неба. Увагу гостей незмінно привертають Королівські гробниці, руїни стародавнього міста в районі села Куклія, монастир Св. Неофіта, який був вирубаний в горі самим ченцем і містить прекрасні зразки візантійських фресок, що датуються XII-XV ст. Узбережжя Пафосу скелясте і напівпустельне. Знаменитий пляж Корал Бей цікавий своїми мальовничими бухтами з прозорою і чистою водою. У Пафосі дотепер існує реліктовий сосновий бір, прогулянки в якому, за переказами кіпріотів вельми корисні для здоров’я.
На південно-східній околиці міста знаходиться село Героскіпу з чудовою пятикупольною візантійською церквою Св. Параскевії і Музеєм народного мистецтва Героскіпу. Село славиться впродовж багатьох років виробництвом східних солодощів. Тут прекрасні умови для бананових плантацій, які захищені гірськими хребтами західної гряди Тродоса. Звідси можна потрапити на півострів Акамас, який відомий своєю дикою, неперевершеною красою, таємничою ущелиною і живописним побережжям, де морська вода відрізняється особливою чистотою.


Агія Напа
Блакитне море і прекрасні піщані пляжі, різноманітна рослинність, що оздоблює все побережжя, – це Агія Напа, розташована на південному сході Кіпру, в 40 км від Ларнаки. Зараз це відомий туристський центр, який славиться своїми сувенірними магазинами, тавернами, дискотеками і барами. Фешенебельні готелі і пансіонати вишикувалися по всьому побережжю до мису Греко і розташованої в 16 км на північ від бухти з гаями інжирних дерев. Прилегла до мису територія оголошена заповідником.
Венеціанський монастир XV ст., побудований навколо колишньої католицької церкви, додає неповторну образність курорту і сьогодні є історичним символом Агіа Напії.
На заході Агіа Напії увагу туристів привертають висічені в скелі гробниці-святилища. Широко відомою визначною пам’яткою є Музей морського життя, де розповідається про минуле і сьогодення моря.
Агіа Напа – популярне курортне селище острова, особливо серед молоді. Тут завжди жваво, шумно і весело. Окрім всіляких барів, клубів і дискотек великою увагою користуються Аквапарк, Лунапарк і Морський парк. Дітей і дорослих сюди привертає безліч різноманітних атракціонів і розваг.
Протягом всього року в Агіа Напе організовуються різні культурні заходи і проводяться свята, що відображають історичні і національні традиції острова.
Особливо слід сказати про Тродосе – гірські хребти в центрі острова, висота яких досягає 1952 м над рівнем моря в точці Хеністра на горі Олімп. У горах – велика кількість визначних пам’яток. Дев’ять візантійських церков входять в список Культурної Спадщини ЮНЕСКО, завдяки своїй архітектурі, іконам і фрескам. Знаменитий візантійський монастир Киккос вражає туристів своєю величчю і красою.
Чим вищі гори, тим більше вони можуть запропонувати любителям спорту. Тут є пішохідні стежки для любителів прогулянок, круті велосипедні серпантини, а також і гірничо-лижні траси. Тродос є єдиним на острові місцем, де взимку можна кататися на гірських лижах, а в кінці лютого тут щорічно проводяться змагання з цього виду спорту.
Особливої уваги заслуговують морські круїзи, завдяки яким з Кіпру туристи на борту комфортабельного теплохода можуть відвідати Єгипет або Ізраїль. За бажанням ці два круїзи можна сумістити в одну подорож. Відвідини однієї країни займають дві ночі і день, а обох на добу більше. Також любителям морських подорожей пропонується захоплюючий 7-денний круїз по Грецьких островах із заходами до Ізраїлю і Греції.
Кіпр має велику кількість різноманітних готелів: від фешенебельних міжнародних до невеликих готельних апартаментів з самообслуговуванням. Існують і готелі для молоді і кемпінги зі всіма необхідними зручностями.
Кіпр продовжує розвиватися як міжнародний центр по проведенню ділових зустрічей, конгресів, виставок, симпозіумів. Велика кількість готелів країни має конференційні зали, повністю обладнані необхідною технікою. У Нікосії розташований один з найбільш сучасних Міжнародний Конференційний Центр, який розрахований на прийом 1000 гостей.
Кажучи про основні тенденції розвитку туризму в країні, необхідне відмітити, що ця галузь досить динамічно розвивається. Уряд Кіпру визнає важливу роль туризму для економіки і активно субсидує розвиток нових готелів і інших об’єктів інфраструктури, підтримує авіакомпанію ”Кіпрські Авіалінії” і заохочує підготовку фахівців для туріндустрії.
Нове будівництво майже повністю здійснюється на південному узбережжі в безпосередній близькості від міст Лімассол, Ларнака і Пафос.


ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 
 
675
68
677
Нікосія (Левкосія) Пафос
Лімассол Агія Напа
Ларнака  

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини