головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Кіпр
  

Кіпр є островом краси і країною контрастів. Прохолодні кедрові ліси в гірських масивах – повна зміна атмосфери і ландшафту після золотих, залитих сонцем піщаних пляжів. Спокій і тиша сіл різко контрастують з бурхливим життям сучасних космополітичних міст; вид розкішних готелів на березі моря змінюється дивовижно красивими природними пейзажами.
Географія, площа і ландшафт країни. Кіпр – держава, розташована на однойменному острові в східній частині Середземного моря, на заході від Сирії і на півдні від Туреччини. Площа острова становить 9251 кв. км.
У 1974 р. Туреччина окуповувала північну частину Кіпру, і з тих часів острів залишився розділеним на турецько-кіпрську (Турецька республіка Північний Кіпр) і греко-кіпрську частини. Столиця Кіпру Нікосія розділена на дві частини демаркаційною лінією.
Клімат. Клімат Кіпру субтропічний середземноморський з великою кількістю сонячних днів протягом всього року. Літо спекотне і сухе, а зима м’яка і дощова. Середня денна температура з червня по вересень становить +32°С, з жовтня по листопад +25°С, з грудня по лютий +16°С.
Річки і озера. Великих річок і озер на Кіпрі немає.
Населення, демографія, столиця і великі міста. Чисельність населення Кіпру – 1,102 млн. осіб, з них 176 тис. (зокрема 60 тис. переселенців з Туреччини) живуть на території Турецької республіки Північного Кіпру. 77% населення острова греки-кіпріоти, 18% – турки-кіпріоти, живуть також вірмени.
Столицею Кіпру є Нікосія, яка розділена на дві частини: грецьку і турецьку. Найбільшими містами є Лімассол, Ларнака, Пафос. Міста Фамагуста, Кіренія, Морфу знаходяться на контрольованій турецькими військами території.
Політичний устрій. За конституцією, що набула чинності 16 серпня 1960 р., державна система країни заснована на принципі етнічного дуалізму. Кіпр – президентська республіка. Президентом є грек-кіпріот, за конституцією віце-президентом повинен бути турок-кіпріот; кожного повинна вибирати відповідна община на п’ятирічний термін. Президент і віце-президент здійснюють виконавчу владу через Раду міністрів, що формується ними. Обидва мають право вето. Законодавча влада належить палаті представників, депутати якої обираються терміном на 5 років кожною общиною окремо. Після міжгромадських зіткнень в грудні 1963  р. турки-кіпріоти не беруть участі в роботі Палати представників, Ради міністрів і інших державних органів Республіки Кіпр. До складу Ради міністрів входять 11 представників грецької общини. Палата представників складається з 56 депутатів-греків (за турками-кіпріотами зарезервовано 24 місця).
У країні діє багатопартійна політична система.
У 1974 р. на Кіпр висадилися турецькі війська, і з тих пір 37% північної території країни належить Туреччині. Між грецькою і турецькою частинами не існує дипломатичних відносин, і турецька частина закрита для в’їзду з грецької сторони.
Релігія. Основними релігіями в країні є православне християнство (78%) і іслам (18%).
Мова. Офіційні мови – грецька і турецька. Також широко вживаються англійська, французька і німецька мови.
Транспорт. 30 прямих авіарейсів пов’язують Кіпр з більшістю країн Європи і Близького Сходу, що, у свою чергу, забезпечує зв’язок із всім світом. Сучасні міжнародні аеропорти знаходяться в Ларнаці і Пафосі.
Лімассол і Ларнака є морськими портами. Тут також є яхтові гавані.
Автобусний транспорт сполучає головні міста Кіпру. Декілька великих туристичних фірм організують автобусні екскурсії по всьому острову в сучасних кондиціонованих автобусах.
Маршрутні таксі курсують між всіма великими містами в денний час.
Велика кількість фірм надає автомобілі в оренду.
Валюта євро.
Туристичні формальності і митні обмеження. Для громадян більшості країн Європи, у тому числі і для України, віза на в’їзд в країну не потрібна. Громадяни інших країн, що бажають відвідати Кіпр, повинні звернутися за візою в Консульство Республіки Кіпр або в найближче консульство Великобританії.
У країну заборонене ввезення зброї, наркотиків, радіотелефонів. Дозволено безмитно ввозити і вивозити фото- і кінокамери, спортивний інвентар, предмети особистого користування. Вивіз творів антикваріату можливий тільки з дозволу Кіпрського краєзнавчого музею в Нікосії. Вивіз старовинних ікон заборонений.

  Відпочинок на Кіпрі

Нікосія (Левкосія) Пафос
Лімассол Агія Напа
Ларнака  

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
Нікосія (Левкосія) Пафос
Лімассол Агія Напа
Ларнака  

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини