головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Курорти Греції

Завдяки вигідному географічному положенню, клімату і наявності великої культурно-історичної спадщини Греція приваблива для туристів. Країна в цілому є унікальним зібранням пам’ятників стародавньої і давньої культури просто неба. У кожному місті є музей або археологічні визначні пам’ятки, розвалини цирків, театрів, культових і храмових споруд. Крім того, туристів приваблюють красива природа країни, протяжна берегова лінія, придатна для організації морських курортів; безліч активних видів відпочинку і розваг, сувенірних і інших товарів туристського попиту; смачна і різноманітна національна кухня, а також традиційна привітність і гостинність.   
Об’єм туристських потоків складає приблизно 12 млн. осіб щорічно. Для Греції – туризм найбільше джерело іноземної валюти і найважливіша індустрія, яка забезпечує роботою кожного десятого жителя країни.
Греція історично і географічно розділена на декілька областей, кожна область по-своєму багата різними туристськими ресурсами і приваблива для гостей.


Афіни
У Аттиці знаходиться столиця держави – Афіни. Ця область має в своєму розпорядженні велику кількість старовинних і культових споруд історичного значення: на мисі Суніон – храми Посейдона і Афіни; у Бравроні – храм Артеміди; у Рамнунді – храм Немізіди; у Марафоні – місце перемоги греків над персами; у Елефсіне – храм Деметри; пам’ятники візантійської епохи – монастирі Кесар’яні і Дафні. Відмінною рисою Аттіки є незвичайна різноманітність ландшафту. З одного боку, – велична краса гір Парніфа, Педелі і Гіммет, а з іншою – море з його численними курортами і пляжами.
Афіни
– столиця Греції, найбільше місто країни, з передмістями складає майже 4 млн. жителів. Щорічно тут буває безліч туристів зі всього світу. Афіни – найбільш відоме стародавнє місто країни. Тут створені багато шедеврів світової архітектури. У центрі Афін підносяться пагорб Акрополя з пам’ятниками епохи Перікла і пагорб Лікабет з мальовничою церквою св. Георгія. Афіни – сучасне столичне і ділове місто, в ньому зосереджені всі посольства іноземних держав, безліч підприємств, установ, театрів, ресторанів і магазинів, готелів і розважальних закладів.
Греція є родоначальницею сучасної західної цивілізації, на її території розташовано безліч цінних будівель, ансамблів, залишків міст і центрів, дивовижних по своїй красі храмів. Відвідини музеїв і огляд старожитностей – ціла галузь туристської індустрії. Тільки в самих Афінах знаходиться 33 музеї і об’єкти показу археологічних цінностей світового рівня. У країні налічується понад 260 музеїв, значна частина експозиції яких розташована просто неба, на руїнах храмів, цирків, культових споруд і носить переважно археологічний характер.
Для шанувальників пішохідного туризму пропонуються маршрути лісовими масивами в національних парках. У Греції національними парками оголошені п’ять територій. У парках обмежена господарська діяльність, за винятком необхідної для власних потреб. Для туристів тут прокладені стежки, обладнані стоянки, притулки, хатини. Великий інтерес національні парки викликають у любителів бродити горами. Туристів приймають 55 гірських притулків і альпіністських баз, що розташовані на висотах від 900 до 2600 м. Тут туристи забезпечуються практично всім необхідним спорядженням, а також досвідченими інструкторами і провідниками.
Важливим об’єктом туризму є метеори – монастирі, споруджені на вершинах високих скель. Вони дуже красиві і привабливі через особливості гірських пейзажів. У значну частину монастирів можна піднятися тільки на спеціальних підйомниках, що історично було пов’язано із забезпеченням безпеки мешканців і ізоляції для здійснення релігійних обрядів.
Не дивлячись на те, що Греція сприймається як тепла південна країна і морський курорт, 15 гірських вершин її покриті снігом, і в зимовий сезон схили стають доступними для любителів гірських лиж. В середньому, це висоти від 1500 до 2300 м. Тут прокладені і обладнані лижні траси, побудовані підйомники, готелі і ресторани для туристів. Практично на всіх базах є лижне спорядження, працюють досвідчені інструктори і проводиться навчання спортсменів-початківців. Є автомобільні дороги, під’їзди до трас, автостоянки. Найбільш популярними є гірські траси на горі Парнас (найвища точка 2390 м). Там прокладені 14 трас, обладнаних підйомниками. Вони названі міфологічними іменами: Афродіта, Бахус, Гермес і т.д.
Греція має велику протяжність берегової лінії, безліч різних за величиною островів. Тепле прозоре море достатньо мілке (у межах від 100 до 500 м від берега) і приваблює любителів підводного плавання, а наявність на дні безлічі об’єктів, доступних для огляду, дає можливість організувати розваги для охочих. Діяльність із навчання підводному плаванню і організація занурення з аквалангами дозволяється тільки за наявності спеціальної ліцензії. Морське дно багато предметами, що представляють археологічну цінність.
У Греції 22 аероклуби, які пропонують послуги навчання пілотуванню на літаках малої авіації і вертольотах. Мала авіація і вертольоти вельми ефективні для доставки туристів на невеликі острови.
Елітний відпочинок на курортах передбачає катання на конях. Спеціальні клуби, а їх близько 25 в різних частинах країни, пропонують туристам різноманітні програми, що включають навчання верховій їзді, катання з інструктором або без, а також спортивні змагання. Є відкриті і закриті іподроми.
У гірському масиві Балкан – безліч печер. Їх налічується понад 7500. Деякі з них займають важливі місця в рейтингу світових спелеологічних визначних пам’яток. Вони мають природну цінність і славляться унікальними сталактитами і сталагмітами, а також і наукову цінність у зв’язку з археологічними знахідками, наскальними малюнками і т.д. Частина печер належним чином обладнана і відкрита для організованих відвідин туристами, а частина, зважаючи на велику наукову цінність експонатів або складності маршрутів, вирішується до відвідин тільки для фахівців або спортсменів із спеціальним спорядженням і інструкторами.
У різних районах Греції відомі і широко використовуються з лікувальною метою більше 40 джерел сильномінералізованих термальних вод. Мінеральні води використовуються для пиття, інгаляцій, ухвалення лікувальних ванн, підводного гідромасажу і ін. Створена широка мережа клінік і санаторіїв, укомплектованих новітнім медичним устаткуванням, висококваліфікованим медперсоналом. Засноване на багатовіковій практиці і сучасній методології водолікування широко використовується при ревматизмах, поліартритах, лікуванні гінекологічних захворювань і ін. Найкращим курортом з гарячими джерелами мінеральних вод в Греції вважається ”Каммена Вурла”, розташований в 178 км від Афін. Оточене горами з лісистими схилами, на березі моря, з сухим теплим кліматом це місце ідеально підходить для відпочинку і лікування.
Життя населення країни здавна пов’язане з морем. Значна частина грецької території розташована на островах. З квітня до кінця жовтня туристам пропонуються оригінальні програми відпочинку на яхтах різного класу і подорожі уздовж побережжя та островами. Тривалість такої подорожі варіюється від 2-3 днів до місяця і більше. Яхти можна узяти напрокат без екіпажа або з екіпажем.
Все більш популярним стає в Греції сільський туризм. Багато туристів бажають познайомитися з гостинністю сільських жителів, вивчити місцеві звичаї і рецепти національної кухні, прийняти участь в сільськогосподарських роботах і місцевому промислі.
Греція – країна конгресового туризму. Створено безліч спеціальних конгрес-центрів, обладнаних найсучаснішою технікою. Тільки в Афінах відомо 15 спеціалізованих конгрес-центрів. При кожному центрі є готель для розміщення учасників. Декілька крупних конгрес-центрів знаходяться в затишних готелях, де вся атмосфера налаштовує до плідної творчості і спокійного відпочинку (на островах Санторін, Родос, Корфу і ін.). Є умови і для проведення нарад з використанням морських суден, поромів і крупних яхт. Більше 10 спеціалізованих компаній займаються організацією конгресового туризму на судах. Виставкова діяльність також широко використовується як галузь туризму. Проводяться крупні міжнародні туристські і промислові виставки, що привертають велику кількість як учасників, так і гостей.
У готельну індустрію Греції зроблені великі капіталовкладення і іноземні інвестиції. Останнім часом побудовано багато нових і реконструйовано більшість існуючих готелів з доведенням їх показників до європейського класу. У каталогах вказується 7400 готелів, що мають національну класифікацію. Найбільший місцевий ланцюг готелів ”Грекотель” має в своєму розпорядженні 4555 кімнат в готелях категорії люкс, А і В. Поряд з великими престижними готельними комплексами є скромніші і дешевші готелі, практикується розміщення гостей в кемпінгах, бунгало і наметах. За рівнем сервісу кемпінги діляться на категорії А, В і С.


Фракія займає північно-східну частину Греції. Тут гармонійно співіснують елементи східної і західної культур. Є визначні пам’ятки епохи неоліту, пам’ятники періоду еллінізму, а також римських і візантійських часів.


Македонія – найкрупніша область Греції на півночі. У Македонії розташовані великі родючі низовини, покриті зеленими лісами, гори, озера, заповідники, унікальні за красою водоспади, ялинові, буки і соснові ліси, а також печери, красиве узбережжя, маленькі і великі села, що живуть риболовецьким промислом. Македонія славиться археологічними пам’ятниками світової популярності. Центр Македонії – морський порт Салоніки. Місто прикрашене безліччю римських і візантійських пам’ятників, серед яких найвідоміший – Біла Вежа. Збереглися також старе місто і безліч візантійських церков.
У північно-західній частині Греції знаходиться область Епір – переважно гірський район. Гірські схили покриті буйною рослинністю. Безліч лагун, річок і озер – це заповідники, де знаходять притулок тисячі перелітних і водоплавних птахів. Тут є красиве морське побережжя і пляжі.


Фессалія займає центральну частину материкової Греції. Вона оточена високогірними масивами, які обгороджують Фессалійську низовину. У Фессалії, згідно міфології, знаходилися житло богів і країна кентаврів.


Пелопоннес – південна область материкової Греції, пов’язана з основним материком невеликим перешийком. У XIX ст. у цій смузі суші був проритий канал, Корінф, що перетворив Пелопоннес на острів. Важливе значення для туризму мають міста Лутракі з безліччю готелів, широко відомий своїми мінеральними водами, і Корінф – крупний торговий центр і транспортний вузол країни.


Півострів Халхідікі
Знаменитий півострів Халхідікі виступає в Егейське море на 120 км. Це 500-кілометрова смуга прекрасних пляжів, гори і височини покриті густими зеленими лісами, повітря пронизане ароматом соснових лісів, що тягнуться до самої лінії моря. Це курортне місце користується у туристів великою популярністю.
Острівний простір Греції складає приблизно 20 % загальної площі країни.


Острів Кріт
Довгий острів Кріт є прекрасним морським курортом. Він розташований дещо відособлено від материкової Греції і інших островів. Кріт гористий, але на півночі гірські схили знижуються, переходячи в зарослі зеленню рівнини і піщані пляжі. Південне побережжя різко обривається, утворюючи скелясті кручі.


Архіпелаг Кіклади – архіпелаг в центральній і південній частинах Егейського моря. Він складається з групи островів, утворюючи кільце з центром на острові Делос. Архіпелаг буквально залитий сонячним світлом і дихає морським бризом. Тут виникла одна з найбільших цивілізацій Середземномор’я – кікладськая культура.


Острів Евбея – один з найбільших островів Егейського моря; володіє неповторною своєрідністю, що сприяє розвитку туризму.


Острів Родос
Далі на схід, уздовж побережжя Туреччини, розташований архіпелаг Додеканес. М’які зими і літо, що відрізняється свіжістю, роблять клімат Додеканеса одним з найздоровіших в Середземномор’ї.
Найбільший острів цього архіпелагу – Родос. Це популярний туристський реґіон, в якому багато відмінних готелів і все створено для затишного і спокійного відпочинку. Родос багатий пам’ятниками мистецтв різних епох. Збереглися численні пам’ятники античності, наприклад залишки храму Афродіти III ст. до н.е. В III-I ст. до н.е. сформувалася Родоська школа скульптури. Серед середньовічних пам’ятників – візантійські храми XI-XV ст., споруди XIV-XVI ст., зразки мусульманської архітектури XVI-XIX ст.

Іонічні острови
На захід від Пелопоннеса знаходяться Іонічні острови. Найвідоміший з них – Керкіра (Корфу), весь потопаючий в зелені, що увібрав в себе традиції багатьох і різноманітних культур, які процвітали на острові в різні епохи. Однойменне місто Керкіра популярне серед туристів. З двома фортецями, вузькими вулицями, високими будинками, арками, венеціанською будівлею мерії, церквою св. Спиридона, квітучими дворами і залізними балконними поручнями Керкіра справляє на відвідувачів велике враження. 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 
 
160 
747  669 
Афіни Острів Кріт
Фракія Архіпелаг Кіклади (острів Делос)
Македонія (Салоніки) Острів Евбея
Фессалія Острів Родос
Пелопоннес (Лутракі, Корінф) Іонічні острови (Корфу)
Півострів Халхідікі  

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини