 |
|
Відпочинок в Англії |
Широкі зв’язки з іншими країнами були характерні для Великобританії ще до Другої світової війни, коли англійські колонії і домініони охоплювали 1/4 земної кулі. Високий життєвий рівень основної маси населення, широке розповсюдження в світі англійської мови, різноманіття культурно-історичних пам’ятників і природних визначних пам’яток, відмінні умови для отримання освіти, близькість і легка досяжність основних європейських туристських центрів – ці і деякі інші причини сприяють високій популярності країни на світовому туристському ринку.
Лондон – столиця Великобританії. Це дуже стародавнє місто, засноване в 43 р. н.е. на північному березі Темзи римлянами. Завдяки різноманітності і багатству своїх визначних пам’яток він привертає близько 20 млн. туристів щороку.
У Лондоні виділяють два основні центри: Сіті і Вестмінстер. Лондонський Сіті – ділова і фінансова частина столиці, а Вестмінстер нерозривно пов’язаний з діяльністю парламенту і королівськими традиціями. Також прийнято розрізняти Вест-Енд і Іст-Енд – західну і східну частині міста. Вест-Енд можна вважати районом розваг, тут безліч театрів, дорогих ресторанів, нічних клубів. Іст-Енд – робочий район.
Трафальгар-сквер – головна площа Лондона, звідки відлічується відстань у всі кінці країни. У центрі площі височіє 50-метрова колона адмірала Нельсона, що нагадує про знамениту Трафальгарську битву. Тут проходять політичні мітинги і демонстрації, а також святкується Новий рік.
У північній частині Трафальгарської площі розташована Національна галерея, де зберігається багатюща колекція європейського живопису. Неподалік знаходиться Національна портретна галерея, де експонуються понад 9000 живописних полотен, малюнків і скульптур, що зображають найбільш відомих людей Великобританії.
Якщо узяти Трафальгарську площу за орієнтир для туристського маршруту, то на північ від неї знаходиться Черінг Крос роуд, яка перетинається з театральною вулицею Шафтсбері авеню, і Оксфорд стріт, яка відома своїми не дуже дорогими магазинами. Ще вище розташований Ріджентс-парк з Лондонським зоопарком.
На північний схід від Трафальгарської площі тягнеться лабіринт алей і вузьких вулиць. Це Ковент-Гарден, у минулому район червоних ліхтарів, а сьогодні тут відкрито безліч магазинів, кафе, ресторанів. Щорічно, протягом двох останніх тижнів липня, тут проходить Лондонський фестиваль вуличних акторів. Тут же розташовуються кращі драматичні і музичні театри столиці. Далі в цьому ж напрямі розташований район Блумсбері – академічний центр Лондона, де знаходяться всесвітньо відомі Британський музей і Британська бібліотека. За музеєм починається територія Лондонського університету.
На схід від Трафальгарської площі знаходяться Англійський Банк і Лондонська фондова біржа. Посеред цього центру ділової активності гордо височіє красивий і величний собор Св. Павла (XVII ст.) – головний протестантський собор Лондона. Ще далі на схід знаходиться замок Тауер (XI-XIV ст.) – середньовічна фортеця, що служила королівською резиденцією, а також місцем змісту політичних злочинців. Поряд з Тауером – розвідний Тауерський міст, що створює разом із замком картину середньовічного ансамблю, хоча він був побудований в XIX ст.
У південному напрямі від Трафальгарської площі тягнеться широкий і жвавий проспект – Уайтхолл, що сполучає Трафальгарську площу з Вестмінстерською. На ньому розташовані важливі урядові установи: Міністерство закордонних справ, Міністерство у справах співдружності націй, Міністерство фінансів, Міністерство оборони, Адміралтейство. Трохи південніше підносяться величезна Годинна башта – Біг-Бен, Будівлі Парламенту, створені в готичному стилі і Вестмінстерське абатство (XI ст.) – коронаційна церква і усипальня британських монархів.
У південно-західному напрямі від Трафальгарської площі розташований Сент-Джеймс-парк, широко відомий своїм ставком з водоплавними птахами і бурхливою рослинністю. З дерев’яного моста над ставком відкривається вигляд на Букінгемський палац (XVIII ст.), який вважається символом Британської монархії.
На захід від Трафальгарської площі увагу туристів привертає красива будівля Сент-Джеймського палацу (XVI ст.), а також вулиці Пікаділі і Ріджент-стріт, знамениті своїми фешенебельними магазинами, Пелл-Мелл, на якій розташовано безліч респектабельних клубів, а ще далі знаходиться Гайд-парк.
Культурні визначні пам’ятки Лондона заслуговують особливої уваги. Тут є близько 80 театрів, більше 30 музеїв і галерей, серед яких Британський музей, Науковий музей, Британський музей природної історії, Музей науки, Військовий музей імперії, Музей воскових фігур мадам Тюссо, Національна галерея і т.д. Безперечна визначна пам’ятка міста – найстаріший в Європі метрополітен, який був запущений ще в 1863 р.
У Лондоні велика кількість парків, скверів і садів, він є однією з найзеленіших столиць Європи. Відвідувачів привертають Гайд-парк, Ріджентс-парк, Річмонд-парк і Сент-Джеймс-парк. По зелених галявинах можна не просто ходити, але і сидіти на них, грати або просто лежати. У Річмонд-парку живуть олені, а в мальовничому ставку Сент-Джеймського парку багато незвичайних водоплавних птахів, наприклад пеліканів.
Великобританія дивовижним чином поєднує в собі досягнення сучасної цивілізації і різноманіття культурно-історичних пам’ятників з природними визначними пам’ятками.
Північна Англія Ліверпуль та Йорк
На півночі країни популярністю серед туристів користується Ліверпуль – батьківщина прославленого ансамблю ”Бітлз”. Можна пройти з екскурсією по найбільш улюблених місцях його учасників, дізнатися різні подробиці їх життя в Музеї історії ”Бітлз”, придбати пам’ятні сувеніри.
На відміну від Ліверпуля, Йорк – старовинне місто, з багатим історичним минулим. Уздовж його вузьких середньовічних вулиць з незвичними саксонськими назвами безладною низкою тягнуться старовинні будівлі, багато хто з яких є архітектурними пам’ятниками. Увагу туристів привертає величний Йоркський кафедральний собор. У Йорку є безліч букіністичних і антикварних магазинів. Тут же знаходиться один з кращих на півночі країни іподромів.
У Північній Англії є чотири заповідники – національних парки: Район озер, Йоркширські долини, Йоркширські вересові поля і Нортамберленд. Район озер можна вважати найбільш відомим. Круті гірські схили, низькі зелені долини, тихі, таємничі озера з прозорою водою надихали до творчості багато відомих художників і поетів, включаючи тих, що жили тут – Вордсворта і Беатріс Поттер.
Далі на схід тягнуться Північно-Йоркширські вересові поля, мальовничі фіолетові ландшафти (у сезон цвітіння), майже без дерев, оточені лісами і затишними прибережними містечками.
На півночі розташований Нортамберленд – безліч похилих горбів з багатим історичним минулим; місце, де відбулася безліч кровопролитних прикордонних конфліктів між Англією і Шотландією. Замок Бабург – німий свідок тих подій, височіє на скелястому виступі біля живописного морського берега.
Центральна Англія з XVI ст. пов’язана з ім’ям Шекспіра, з тих пір, як він написав і поставив в Стратфорде-на-Ейвоні свої перші п’єси. Сьогодні в цьому невеликому містечку туристи можуть ознайомитися з декількома будівлями, які пов’язані з життям і діяльністю Шекспіра, тут також регулярно проводяться постановки його п’єс.
Бірмінгем
Найбільш крупним містом цього району країни є Бірмінгем, відомий серед гостей хорошими ресторанами, жвавим нічним життям, цікавими покупками, включаючи ювелірні вироби, що виготовляються уручну, вироби з кришталю, які проводяться в сусідньому Стаурбрідже.
У Кадбері Уорлд біля Бірмінгему туристи можуть дізнатися історію шоколаду, а також спробувати його кращі сорти.
Айронбрідж
У розташованому неподалеку місті Айронбрідж, знаменитим тим, що тут було налагоджене механізоване виробництво, сьогодні діє безліч цікавих промислових музеїв. З ім’ям Айронбрідж пов’язано і виникнення фарфорової промисловості в місті Сток-он-Трент. Тут знаходяться такі всесвітньо відомі підприємства з виробництва фарфору, як Wedgwood і Spode, фабрики яких відкриті для відвідин.
Глостер привабливий для туристів не тільки собором, але і Центром старовини, куди входять вулиця Старовинних крамниць, Національний музей водних шляхів і Колекція Роберта Опая в Музеї реклами і упаковки. У місті є і Музей народного побуту.
Ноттінгем
У Ноттінгемі туристи можуть познайомитися з легендою про Робін Гуда.
У парку Шрусбері Квест, розташованому біля руїн старовинного монастиря, охочі можуть ознайомитися з життям монастирської общини XII ст.
Сільські райони центру країни надзвичайно мальовничі. Котсуолдз широко відомий своїми чарівними селами із золотистого каменя. Туристів сюди привертає велике число сувенірних магазинів, чайних, трактирів, готелів, а також затишних місць для прогулянок.
Далі на північ знаходиться Національний парк Пік Дистрикт, де можна ловити рибу, кататися на велосипедах, плавати під вітрилами і гуляти по заповідній території. У районах річок і каналів Норфолк Бродз туристи можуть узяти на прокат човен або яхту і зробити захоплюючу подорож по водних просторах, зупиняючись в затишних прибережних готелях.
Завжди весело і жваво у величезному тематичному парку ”Башти Алтона”, безліч різноманітних, захоплюючих дихання атракціонів і розваг ваблять сюди місцевих і зарубіжних гостей.
Південна Англія широко відома своїми величними палацами і соборами. Цікавий Віндзорский замок, де королівська сім’я проживає з XI ст. Тут більшість своїх вихідних днів проводить королева.
У Кентербері незмінний інтерес гостей викликають Замок Вільгельма Завойовника, кафедральний собор і гробниця Томаса Бекета. Музей ”Кентербирійський шлях пілігримів” за допомогою сучасних технічних ефектів переносить відвідувачів в далеке Середньовіччя. Відвідують туристи і археологічні розкопки абатства Св. Августина, а також Музей культурної спадщини.
Оксфорд – всесвітньо відоме університетське місто, засноване в XII ст. Університетські будівлі і інші визначні пам’ятки можна оглянути, пройшовши містом пішки або зробивши оглядову автобусну екскурсію.
Бат – витончене, жваве містечко, збудоване з місцевого каменя із золотистим відтінком, широко відомий своїми мінеральними цілющими джерелами. Місто багате визначними пам’ятками: Римські лазні, цирк, Зала зборів, площа Королеви, купальня ”Крос”. Цікаво, що цей курорт був створений на руїнах стародавнього римського поселення, яке також мало курортний характер.
З багатою історією англійського флоту можна ознайомитися в місті
Портсмут, де знаходиться Королівський музей морського флоту. Цікаві перший броненосець ”Варріор”, ”Вікторія” – корабель, на якому адмірал Нельсон отримав знамениту перемогу в Трафальгарській битві, а також ”Мері Рози”, улюблений військовий корабель Генріха VIII, що затонув в 1545 р. і піднятий разом з безліччю цінностей в 1982 р.
Привабливі для туристів і узбережжя півдня країни. Якнайкращі піщані пляжі, що омиваються водами Атлантичного океану і оточені прямовисними гранітними скелями, розташовані в Графствах Девон і Корнуолл. Живописні корнуольські рибальські села з кам’яними будиночками навколо гавані і човнами на березі, привертають як художників, так і охочих відпочити.
Широко відомі Національні парки півдня Великобританії: Дартмоор і Ексмоор. Тут туристи можуть опинитися наодинці з первозданною природою, побачити рідкісних тварин, зробити тривалі прогулянки.
Не дивлячись на те, що Великобританія є високорозвинутою індустріальною країною, в ній дотепер збереглося немало мальовничих куточків первозданної природи, що представляють великий інтерес для туристів.
Озеро Лох-Несс в Шотландії відоме як помешкання знаменитого чудовиська Нессі, яке, за описами очевидців, схоже на доісторичного динозавра. Мальовничі урвисті береги і зелені горби, що оточують синю гладінь озера, а також безліч легенд про Нессі привертають сюди любителів відпочинку на природі.
Безліч туристів відвідує Гебридські острови. Незвично величні і красиві порізані фіордами прямовисні берегові скелі островів. Любителів скелелазіння, гірського туризму і гірських лиж не залишають байдужими гори Шотландії: Айлондські горби, що колись були улюбленим місцем прогулянок Вальтера Скотта, Кейрнгормс, а також Пеннінські гори, особливо Край Вершин у їх південного краю на межі Англії і Уельсу.
Незвичайно красиві гори і узбережжя Уельсу – особливо в північній його частині, де знаходиться найвища гора Англії і Уельсу – Сноудон (1085 м). У оточуючому її національному парку ”Сноудонія” безліч мальовничих гірських струмків, водопадів, лісистих долин. Південний захід Уельсу багатий джерелами цілющих мінеральних вод.
До послуг гостей у Великобританії найрізноманітніші засоби розміщення – від шикарних готелів в старовинних садибах і замках до приватних сімейних будинків і ферм.
Готелі, що належать до таких міжнародних мереж, як ”Форте груп”, ”Ібіс хотелс”, ”Хілтон” вельми численні, знаходяться в різних містах країни і відрізняються високим стандартом сервісу.
В цілому Великобританія як туристський район характеризується наступними рисами:
- переважанням пізнавального і транзитного туризму;
- слабким розвитком курортного туризму, що пояснюється несприятливими для цієї мети кліматичними умовами;
- важливим місцем в потоках круїзних туристів, що здійснюють морські подорожі навколо Європи, по Атлантиці і т.д.
Крім того, Великобританія славиться як один з світових центрів навчання, головна увага приділяється англійській мові.
Починаючи з 1970-х рр. і до сьогодні кількість британських туристів, що виїжджають за кордон, перевищує число туристів, що приїжджають до Великобританії. Британські туристи вважають за краще їздити на теплі морські курорти Іспанії, Португалії, Франції, Греції, Кіпру, Єгипту, Туреччини і т.д. Істотне місце у виїзному туризмі Великобританії займають подорожі в країни Північної Америки (близько 40 %), багато в чому це пояснюється бажанням зустрітися з родичами або друзями. Британські туристи люблять відвідувати і далекі екзотичні країни Карибського басейну, а також Таїланд, Зімбабве, Кенію, Австралію. Сильна національна валюта, яка робить Великобританію дорогою країною для іноземних туристів, також сприяє тому, що виїзний туризм тут домінує над в’їзним.
У Великобританії туризм займає друге місце серед галузей промисловості, в ньому зайнято 1,4 млн. осіб, що складає близько 7 % всього працездатного населення країни. Майже половина галузей промисловості в тій чи іншій мірі пов’язана з туризмом.
У останнє п’ятиліття щорічні доходи від прийому туристів досягають 17 млрд $ США. Щорічно Великобританію відвідують близько 12 млн. туристів.
про країну відпочинок
|
ФОТОГАЛЕРЕЯ
|
|
|
|