головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Чорногорія
  
Офіційна назва країни і географічне положення. Чорногорія. Розташована в південно--західній частині Балканського півострова. На півдні межує з Албанією, на заході – з Боснією і Герцеговиною, на півночі – з Сербією (включаючи автономний край Косово) і Хорватією (близько 20 км, біля єдиного в Середземномор’ї і найпівденнішого в світі форту Боки Которської).
Столиця – Подгоріца.
Час. Відстає від київського на 2 години. З останньої неділі березня по суботу перед останньою неділею жовтня, так само як і в Україні, годинник переводиться на годину вперед.
Святкові і неробочі дні. 1 і 2 січня – Новий рік, 6 і 7 січня – православне Різдво, 27 квітня – День Державності, квітень-травень – православний Великдень, 1 і 2 травня – День праці, 9 травня – День Перемоги, 4 липня – День партизана, 13 липня – День повстання, 29 і 30 листопада – дні республіки. Якщо свято припадає на неділю або суботу, то наступні понеділок і вівторок теж вважаються неробочими.
Природні умови. Свою назву (Чорна Гора) країна, ймовірно, одержала від густих чорних лісів, які в середні віки оточували гору Ловчен і інші альпійські території ”старої Чорногорії”.
Найвища точка Чорногорії – гора Дурмітор (2 522 м). У Чорногорії знаходиться найглибший в Європі і другий за глибиною в світі після Колорадо каньйон річки Тара. Каньйон визнаний природною спадщиною і знаходиться під захистом ЮНЕСКО.
Клімат середземноморський. Середня температура повітря влітку – 27°С, у січні – 12°С. Кількість сонячних годин в році: у Ігало – 2386, в Ульціні – 2700. Середня температура моря влітку – 25°С, максимальна – 27°С.
Віза. Документи, необхідні для отримання візи: закордонний паспорт; запрошення, туристичний ваучер або бронювання готелю на весь час перебування в країні; заповнена анкета встановленого зразка; якщо можливо, квитки туди і назад.
Транспорт. Авіатранспорт. Два міжнародні аеропорти – в містах Тіват і Подгоріца. Національні авіакомпанії – Yugoslav Air Transport (JAT) і Montenegro Airlines.
Залізничний транспорт. Залізниця: Суботіца – Нові-Сад – Бєлград – Бар.
Водний транспорт. Порт – місто Бар. Щоденний поромний зв’язок з Італією (лінія Бар - Барі). Порти: Котор і Пераст. Адріатична магістраль пов’язує всі курортні місця на Адріатичному узбережжі.
Грошова одиниця – євро.
Валютне регулювання. Іноземці можуть ввозити і вивозити необмежену кількість іноземної валюти, задекларованої при в’їзді в країну.
Національний банк Чорногорії працює з понеділка по п’ятницю з 10.30 до 14.00. Комерційні банки працюють по четвергах з 8.00 до 15.00 і по п’ятницях з 8.00 до 13.00. У вихідні всі банки закриті, працюють тільки деякі обмінні пункти.
Населення – 666,7 тис. осіб (2010 р.). Етнічний склад: чорногорці (43%) і серби (32%), національні меншини – боснійці, албанці, хорвати, росіяни, цигани та інші.
Офіційна мова – чорногорська. Писемність – кирилиця і латиниця.
Релігія. Чорногорське і сербське населення в основному сповідує православ’я (74%), національні меншини – іслам (18%) і католицизм (4%).
Додаткова інформація про особливості країни і її жителів. Покупки. Універсами і решта магазинів відкриті щодня з 6.00 до 20.00, в туристичних центрах — до 23.00. Деякі магазини працюють і в неділю. Скрізь є магазини, що працюють цілодобово.
Медичне обслуговування платне.

  Курорти Чорногорії
   
БУДВА УЛЬЦИНЬ
СВЯТИЙ СТЕФАН СУТОМОРЕ
МІЛОЧЕР ГЕРЦЕГ НОВИ - ІГАЛО
БЕЧИЧІ ПЕТРОВАЦ
РАФАЇЛОВИЧІ  
 

  Екскурсії по Чорногорії
   
Монастир Острог Рафтинг
Котор і Бококоторська бухта ЦЕТИНЬЄ - древня столиця Чорногорії
Скадарске озеро Рибний пікнік
2 каньйони (Тара і Морача) Відвідування сільського будиночка

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини