головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Тайланд
  
Королівство Тайланд

Офіційна назва країни і географічне положення. Королівство Тайланд. Держава в південно-східній Азії, на півостровах Індокитай та Малакка. На півночі і заході межує з М’янмою, на північному сході – з Лаосом, на південному сході – з Камбоджею, на півдні – з Малайзією. Омивається Андаманським морем і Сіамською затокою Південно-Китайського моря.
Адміністративно країна розділена на 73 провінції, кожну з яких очолює губернатор.
Площа – 514 тис. кв. км. Найбільші острови: Пхукет – 543 кв. км, Самуї – 239 кв. км, Чанг (острів слона) – 212 кв. км.
Столиця – Бангкок. Тайці в повсякденному житті називають Бангкок Крунґтеп, що в перекладі означає ”місто ангелів”. Це тільки два перші слова дуже довгої назви міста. Його назва занесена в Книгу рекордів Гіннеса.
Час. Випереджає київський на 5 годин. З останньої неділі березня до останньої неділі вересня – на 3 години.
Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік. Кінець січня – початок лютого – в день повного місяця в країні оголошується китайський Новий рік. Всі магазини і установи закриваються на три дні. Навколо храмів буддистів проходять процесії. За переказами, цього дня 1250 учнів пришли до Будди виразити своє шанування. Як вдячність Будда прочитав проповідь, що стала знаменитою (Маха Пуча).
6 квітня – день заснування правлячої династії Чакру в 1782 р. Єдиний день в році, коли відкриваються двері королівського пантеону у Великому королівському палаці. Тайці йдуть в пантеон з квітами і ароматними паличками.
12-14 квітня – Сонгкран, традиційний тайський Новий рік, що припадає на найгарячішу пору року. ”Сонгкран” означає обертання землі навколо сонця. На свято Сонгкрана збирається вся сім’я. Тайці відносяться до сім’ї з великою повагою. Рано вранці сім’я вирушає в храм і приносить ченцям вишукані страви. Потім в своєму будинку кожен член сім’ї поливає сімейну статуетку Будди чистою водою з пелюстками троянд і жасмину. Третя частина святкування – дань пошани старших членів сім’ї. На їхні руки також ллють цілющу воду. Потім починається святкова вечеря. На закінчення промовляється загальна молитва за предків.
Вода, що проливається усюди як суть всього живого, повинна принести благодать. В дні Сонгкрана омиваються священні зображення. Всі весело поливають один одного водою і обсипають пудрою або запашним тальком. Молодь стоїть біля доріг або їздить на пікапах з бочками води і поливає перехожих.
Свято Сонгкран в деяких містах може бути зміщене. 1 травня – День праці. 5 травня – День коронації короля.
17 травня – свято початку землеробських робіт. Барвиста церемонія проводиться на площі перед Великим королівським палацом в Бангкоку. По Санам Луанг проводять білих корів і пропонують їм рис та віскі. Залежно від поведінки тварин брахмани-астрологи передбачають майбутній урожай.
Вісакха Буча – в травневий повний місяць відзначають народження, прозріння і смерть Будди, ці події відбулися в різні роки, але в один і той самий день.
День повного місяця в червні – Асалаха Пуча. Цього дня Будда прочитав свою першу проповідь п’яти учням. Цього дня ченці віддаляються в монастир до закінчення сезону дощів в жовтні.
12 серпня – День народження королеви Сірікіт. Нинішня королева вважається найкрасивішою в історії Таїланду, її день народження – дуже яскраве свято для всієї країни.
23 жовтня – День пам’яті короля Рами V Великого.
5 грудня – День народження правлячого короля Пуміпона Адульядета. Громадські будівлі столиці прикрашають гірляндами з кольорових стрічок. Увечері міські квартали сяють ілюмінацією.
10 грудня – День конституції.
31 грудня – передноворічний вихідний.
Якщо державні свята випадають на вихідний день, наступний день також вважається неробочим.
Природні умови. Більше половини території – низовинні рівнини (зокрема Менамська в басейні річки Менам-Чао-Прайя – основної водної артерії країни), на півночі і заході – гори (заввишки до 2595 м), на сході – плато Корат. Недалеко від нього знаходиться долина річки Меконг. Між центральними і західними гірськими масивами лежить долина головної річки Таїланду – Чао-Прайя.
Тропічні ліси займають близько 25% території, є савани. Національні парки: Кхауяй, Тхунгсаленглуанг та інші; численні заповідники.
Клімат тропічний, мусонний, з високою відносною вологістю.
У північній частині країни чітко виділяються три основні сезони: гарячий триває з березня до травня, температура повітря – від 30 до 35°С і вище; мусонних дощів (з великою кількістю сонячних днів і високою вологістю) – з червня до жовтня, дощі падають зазвичай вечорами і іноді приносять прохолоду, їх тривалість може досягати п’яти годин, температура повітря – від 26 до 32°С; прохолодний – з листопада до початку березня, температура повітря – від 25 до 27°С, в цей час в Таїланді сухо і відносно прохолодно вночі і рано вранці.
Опадів випадає 1000-2000 мм (у горах – до 5000 мм) на рік. На півночі країни нічна температура іноді опускається до 8°С.
На півдні Таїланду виділяють два сезони: гарячий – з лютого до вересня, і дощовий – з жовтня до січня. Активний туристичний сезон – з жовтня до квітня.
Митний контроль. Обов’язковий для всіх, включаючи дипломатів. Заповнюється митна декларація, в якій вказується прізвище, ім’я, по-батькові, дата прибуття, номер рейсу, кількість одиниць багажу, речі, що пред’являються до огляду.
Дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну; 1 л міцних спиртних напоїв; фотоапарати, кінокамери – по одному предмету кожного найменування, 5 неекспонованих фотоплівок, 3 відеокасети; предметів і речей особистого користування – в межах потреб.
Заборонене ввезення: продуктів тваринного і рослинного походження, літератури непристойного змісту; зброї і боєприпасів — без дозволу Департаменту поліції або місцевого муніципалітету; деяких видів тварин і риб; деяких видів фруктів, овочів і рослин.
Заборонений вивіз: золотих злитків; старовинних статуй Будди (окрім шийних медальйонів і невеликих статуеток, які вивозяться в ручній поклажі); коштовних каменів; платинових прикрас; слонової кістки і будь-яких виробів із шкіри і кістки тварин, що охороняються; марок; антикваріату. Для вивозу виробів народної творчості потрібна експортна ліцензія Департаменту мистецтва. Її може видати магазин, в якому зроблена покупка.
Митниця в аеропорту Бангкока досить лояльна. Працюють дві митні лінії: зелена – для тих, кому нічого декларувати, і червона – для мандрівників з дорогими подарунками або товарними зразками.
Особи, що провозять наркотики, засуджуються до довічного ув’язнення або страти.
Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення від сказу.
Протиепідемічна безпека. При поїздці в зону тропічного лісу необхідно зробити щеплення від японського енцефаліту, а також вжити заходів обережності проти захворювання малярією.
У Бангкоку реєструються випадки бенгальської холери. Цей різновид холери з’явився в 1998 р. Для запобігання цьому захворюванню рекомендується пити тільки пляшкову або кип’ячену воду. Не можна використовувати для охолоджування коктейлів крижані кубики і вживати сирі морепродукти. Слід уникати покупок овочів і фруктів у вуличних торговців. Не рекомендується відвідувати невеликі ресторани на вулиці. Не зважаючи на те, що їжа там смачна і дешева, гігієнічні стандарти не завжди відповідають нормам.
Достатньо високий ризик захворювання гепатитом А, тому необхідна відповідна вакцинація. Рекомендується вакцинація від гепатиту Б.
Не можна купатися в прісноводих озерах і в річках, оскільки Таїланд епідемічний з шистосоматозу. У індивідуальній аптечці необхідно мати шлункові засоби (сульфаніламідні препарати і антибіотики).
У Таїланді дуже високий рівень ВІЧ-інфікування населення. В цілому в країні 17% зареєстрованих повій, які інфіковані вірусом СНІДу, а в Бангкоку і Чанг-Маї в дешевих публічних будинках рівень ВІЧ-інфікування повій досягає 72%. Тому переливання крові повинне проводитися тільки одноразовими шприцами, а сексуальні контакти з місцевим населенням повинні бути по можливості обмежені.
Для захисту від сонця рекомендується носити широкополі капелюхи, сонцезахисні окуляри і застосовувати сонцезахисні креми для шкіри і губ.
Транспортне сполучення. Авіатранспорт. Велика частина туристів прибуває до Таїланду через міжнародний аеропорт Бангкока Don Muang, що знаходиться на відстані 22 км від столиці. Аеропорт пов’язаний з багатьма країнами Європи, Азії, Америки і Австралії щоденними регулярними рейсами.
Інші міжнародні рейси, що здійснюються менш регулярно з Сінгапуру, Куала-Лумпуру, Пенангу і Гонконгу, прибувають до аеропортів Пхукету, Хатин Йаї на півдні і Чианг Травня на півночі країни. Чартерні рейси з Європи і Азії зазвичай здійснюють посадку в аеропортах Бангкока, Пхукета, Чианг Травня, Хат Йаї і Утапао (аеропорт в районі Паттайї).
Внутрішні авіаперевезення здійснюють дві авіакомпанії: Національна авіакомпанія Таїланду Thai Airways International здійснює рейси в п’ять пунктів на півночі країни, в п’ять пунктів на північному сході і сім на півдні. Авіакомпанія Bangkok Airways обслуговує острови Самуї і Пхукет. Квитки на всі рейси можна замовити в будь-якому туристичному агентстві Таїланду.
З пасажирів, що вилітають міжнародним рейсом, стягується збір в аеропорту (з Бангкока – 500 бат; Утапао, Самуї – 400 бат; внутрішнім рейсом – 30 бат). Збір не стягується з глав урядів і супроводжуючих їх осіб, пасажирів, що не покидають залів транзиту і продовжують політ першим попутним рейсом, та дітей у віці до двох років.
За перенесення однієї одиниці багажу носій просить 30-100 бат. Вартість одного місця багажу в камері схову аеропорту – 20 бат за добу.
З аеропорту до Бангкока курсують маршрутні автобуси. Вони відправляються від терміналу аеропорту кожні 15 хвилин з 5.00 до 23.00. Плата за проїзд – 70 бат з пасажира. Поїздка на мікроавтобусі з аеропорту до будь-якого готелю коштує 100 бат з пасажира, з аеропорту в Паттайю – 180 бат.
У залі прибуття міжнародного пасажирського терміналу можна замовити таксі, вартість проїзду залежно від місця призначення коливається від 7,5 до 10$ США. Не рекомендується користуватися послугами приватних перевізників – у них немає ліцензії, і відповідно, пасажири, що перевозяться, не застраховані від нещасного випадку. Ліцензовані таксі мають на даху жовту пластину, а в салоні – лічильник.
Окрім таксі, з аеропорту до Бангкока курсують лімузини, що належать аеропорту. Оплата у розмірі 300 бат здійснюється в касі. При поїздці в мікроавтобусі вартість перевезення дорівнює 150 батам.
Якщо туристи бронюють місця в престижних готелях Бангкока, таких як ”Dusit Thani”, ”Континенталь”, ”Східна” або ”Регенті”, вони можуть розраховувати на довіз транспортом свого готелю. У водія на автомобілі буде напис відповідного готелю. Плата за проїзд (300 бат) включається в рахунок при від’їзді туриста.
Час в дорозі від аеропорту до центру Бангкока коливається від 30 хвилин до 1,5 годин залежно від щільності транспортного потоку. Переїзд з Бангкока в Паттайю по трасі завдовжки 145 км з цієї ж причини може зайняти 3-6 годин.
Якщо туристи розміщуються в готелях поблизу річки Чао Прая (”Шангрі-ла”, ”Східний”, ”Королівська Орхідея”, ”Шератон” ” Марріот”, ”Софітел”), більш доцільно добиратися в місто з аеропорту на пароплаві, що дозволяє уникнути пробок на дорогах. Пароплави відправляються щогодини, час в дорозі – близько 40 хвилин. Вартість перевезення – 28$ США. Якщо туристи не скористалися річкою після прибуття до Бангкока, можна зробити це по дорозі назад. Подорож по річці приємна і захоплююча.
Автомобільний транспорт. Розвинута мережа автодоріг загальною протяжністю 72 тис. км дозволяє дістатися до будь-якого району Таїланду. Вказівники на основних магістралях містять написи двома мовами: тайською і англійською. Офіційна карта автобусних маршрутів не дає вірних орієнтирів: маршрути регулярно змінюються.
Рух транспорту хаотичний, водії не дотримуються правил дорожнього руху.
Туристи, що пересуваються Бангкоком самостійно, віддають перевагу автобусу – через його дешевизну, або таксі – через зручність і швидкість.
Міських автобусних маршрутів достатньо багато, плата за проїзд невелика: від 2,5 до 3,5 бат. Звичайні автобуси, що курсують містом, поділяються на декілька цінових категорій, які можна розпізнати по забарвленню машин. Зелені і блакитні беруть по 0,1$ США за поїздки на відстань до 10 км, червоні – по 0,14$ США. Поїздки понад 10 км (наприклад, в міжнародний аеропорт) коштують у цих автобусах 0,2$ США.
Вартість проїзду в автобусах з кондиціонерами, що курсують міськими маршрутами, залежить від відстані і коливається від 6 до 25 бат. У час пік на тих самих маршрутах з’являються і нелегальні (але не переслідувані владою) перевізники-індивідуали на ”сонґтау” – пікапах з двома лавками в кузові. Вартість проїзду – 0,08$ США.
Карту-схему автобусних маршрутів можна придбати в готелях, книжкових магазинах і відділеннях Департаменту туризму Таїланду.
Таксі в Бангкоку поділяються на дві категорії: звичайне таксі, в яких про оплату необхідно домовлятися з водієм, і таксі-метр (Taxi-Meter), тобто таксі з лічильником. Бангкок – єдине місто в Таїланді, що має таксі з лічильниками. Можна сісти у таксі без лічильника – самлор (триколісний велосипедний віз) або моторикшу з чадним мотором (місцева назва ”тук-тук”). У переговорах з водієм про вартість перевезення рекомендується орієнтуватися на поради досвідченіших друзів або на суму, яку турист заплатив минулого разу за проїзд за тим самим маршрутом на таксі з лічильником.
Можна орендувати автомобіль (з водієм і без нього). Міжнародні компанії прокату автомобілів працюють в Бангкоку, Паттайї, на островах Пхукет і Самуї. Прокат джипа в основний сезон коштує близько 100$ США за добу.
Турист, що подорожує на автомобілі без місцевого водія, повинен бути готовий до типового дорожнього інциденту – зіткненню із зустрічним автомобілем. Таку аварію, як правило, провокують місцеві жителі. При цьому за вартість ремонту розбитого підфарника або погнутого бампера, що вартує 30$ США, доведеться віддати 150$ США або протягом декількох годин домовлятися з власником автомобіля на узбіччі або в поліцейському відділку.
Залізничний транспорт. Довжина залізниць – 3,8 тис. км. Регулярне залізничне сполучення з’єднує Бангкок з Сінгапуром з проміжними зупинками в Куала-Лумпурі, Батерворте, а також в великих містах півдня Таїланду. Залізнична гілка сполучає Бангкок з міжнародним аеропортом (Лон Муанг).
Як правило, в швидких поїздах є вагони першого, другого і третього класів, в пасажирських потягах – тільки третього класу (місця для сидіння).
Проїзд у потягах дешевший, ніж у автобусі, але вони їздять нерегулярно і часто переповнені.
Водний транспорт. Бангкок перетинає безліч каналів, які слугують для столичних жителів транспортними магістралями. По річці Чао-Прайя і прилеглих каналах плавають численні катери. У години пік вони зручніші і швидші, ніж наземний транспорт.
Морські порти: Бангкок, Пхукет, Саттахип.
Грошова одиниця – тайландский бат (ВТ), дорівнює 100 сатанґам. У обігу знаходяться монети з жовтого сплаву номіналом 25 і 30 сатанґів, нікелеві монети номіналом 1, 2, 5 бат, біметалічна монета вартістю 10 бат.
Банкноти випускаються номіналом 10 бат (коричневі), 20 бат (зелені), 50 бат (блакитні), 100 бат (червоні), 500 бат (лілові) і 1000 бат (сірі).
Валютне регулювання. Ввезення іноземної валюти не обмежене. Декларація заповнюється в літаку англійською мовою і у випадку, якщо сума більше 10 тис. доларів США. Ввезення національної валюти – не більше 2 тис. бат. Вивіз ввезеної валюти необмежений, національної – не більше 500 бат.
Основні міжнародні кредитні картки (American Express, Master Card, Visa) приймаються в більшості банків, магазинів і готелів.
Великі банки Таїланду здійснюють обмін валюти цілодобово. Дорожні чеки приймаються до обміну тільки від тих, хто проживає в готелі.
У Таїланді приймають до оплати тільки місцеву валюту. Найбільш вигідний курс обміну пропонують банки, причому в Бангкоку він сприятливіший, ніж в інших містах. Банки відкриті у будні з 8.30 до 15.30. Обмінні пункти відкриті з 8.30 до 20.00.
Поліцейські правила. У Таїланді працює туристична поліція. Її представників можна впізнати за синіми або жовтими нашивками на рукавах уніформи. Як правило, працівники туристичної  поліції говорять англійською.                 
Гроші і цінні речі слід зберігати в сейфах. Вони є в кожному готелі. Ця послуга безкоштовна. У переповнених автобусах досить багато кишенькових злодіїв.
Соціально-політичний устрій. Таїланд – конституційна монархія. Глава держави – король. Законодавчий орган – двопалатна Національна асамблея (сенат і палата представників).
Нинішній монарх Пуміпон Адульядет (Рама IX) успадкував трон в 1946 р. Король в Таїланді – символ нації і офіційний глава держави. Рама IX відомий як вельми різностороння особа – художник, музикант, фотограф, поет, яхтсмен. Його особистий внесок у справу виведення країни з періоду військових диктатур оцінюється дуже високо.
Не зважаючи на те, що влада короля символічна, королівська сім’я має величезну пошану. У повсякденному житті різниця між монархічним і демократичним ладом непомітна. Тільки в кінотеатрах перед фільмом прокручується кінокліп з палацовою хронікою і виконується королівський гімн. Тайці при звуках гімну встають.
Економіка. Таїланд – аграрна країна з промисловістю, що інтенсивно розвивається. Обробляється 38% території, зокрема 1/5 зрошується. Обробляють рис, кукурудзу, просяні, бавовник, джут, батат, тапіоку, цукровий очерет, чай, каву, тютюн, кокосову пальму, прянощі. Є плантації каучуконосів. Плодівництво представлене вирощуванням ананасів та бананів. Овочівництво. Тваринництво. Рибальство. Лісозаготівля.
Ведеться видобуток олов’яної, свинцевої, марганцевої, цинкової, вольфрамової руд, сурми, флюориту, бариту, коштовних каменів, природного газу, нафти. Розвинуті харчова, текстильна, цементна, металообробна, нафтохімічна промисловість.
Населення – 66,4 млн. осіб (2010 р.). Етнічні групи: тайці – 75%, китайці – 14%, малайці, кхмери, в’єтнамці та інші. Міське населення – 22%. Населення Бангкока – понад 8 млн. осіб. Середня густота населення – близько 130 осіб/кв. км.
Середня тривалість життя: 67 років – чоловіки, 71 рік – жінки. Рівень народжуваності (на 1000 чоловік) – 20. Рівень смертності (на 1000 чоловік) – 7.
Офіційна мова – тайська, складається в основному з односкладових слів. Використовується п’ять тонових варіацій. Один і той самий склад, вимовлений різним тоном, може позначати різні поняття. Так, наприклад, слово ”кау” може означати "білий", "новини", "рис". Слово ”клай” може означати або "близько", або "далеко". Деякі слова утворюються шляхом з’єднання декількох слів. Наприклад, вентилятор позначає ”віяло-вітер”, сірник – ”палочка-чирк-вогонь”.
Туристи часто чують слово ”саватді”. Воно означає ”добрий день” або ”до побачення”. Для ввічливості і краси мови тайки вживають слово ”ка”, а тайці – ”крап”. Наприклад, ”саватді-ка” або ”саватді-крап”. Слово ”фаранг” позначає білого іноземця.
У повсякденній розмовній мові тайці використовують 12-годинну шкалу, тобто говорять ”3 година дня”, а не ”15.00”.
Мова ділового спілкування – англійська. Англійською і іншими європейськими мовами говорять в більшості готелів, магазинів і ресторанів, в основних туристичних центрах. Двомовні дорожні знаки і покажчики на тайській і англійській мовах встановлені по всій території країни.
Релігія. Державна релігія – буддизм; 94% населення сповідують його південний варіант, 4% – мусульмани, 2% – християни, послідовники Конфуція та інші.
Зображення Будди священні, і будь-який акт святотатства загрожує позбавленням волі, навіть якщо він здійснений іноземцями. Наочне свідоцтво любові тайців до Будди – нескінченна кількість храмів, побудованих навіть в малозаселених куточках країни, а також величезна кількість його зображень і ченців. Всі тайські буддисти чоловічої статі починаючи з 20 років відбувають хоч би раз в житті ”духовну повинність”, стаючи ченцями на термін від двох тижнів до трьох місяців. Обмеження компенсуються особливо почесним статусом ченців. Їм заборонено займатися продуктивною працею, тому вони живуть фактично на утриманні у інших громадян. Згідно філософії буддизму, кожному, хто дасть милостиню ченцю, ця добра справа зарахується в майбутньому житті.
Тайці дуже поважають духів, бояться їх розсердити і випрошують у них милість. Перед будинками, в садах готелів і навіть перед установами вони ставлять ”будиночок духу”, заманюючи його охороняти територію. Щоб сторож не спав і був добрим, йому приносять їжу і пиття, квіти і ароматні палички.
Національні традиції. Тайці доброзичливі, урівноважені, гостинні. У них сильно розвинуте почуття власної гідності, яке проявляється в зовнішності і поведінці (це дуже помітно у сфері послуг). Тайці послужливі, але послужливість ніколи не доходить до самоприниження.
Фамільярне поплескування по плечу, дружні обійми або підвищення голосу викликають у жителя Таїланду відчуття незручності. Тайська мова схожа на тихий спів або, точніше, на пташиний щебет, тому з тайцями треба говорити ніжним, лагідним голосом.
Таїланд називають країною усмішок. Усмішкою тайці виражають щастя і подяку за невеликі послуги, посміхаються, коли вітають дітей, а також коли хочуть згладити різні дрібні незручності. Тайці часто повторюють слово ”санук”, яке можна перекласти як ”отримати задоволення”, ”повеселитися”, але взагалі це стиль ”життя з посмішкою”, освоїти який прагне кожен житель цієї країни. Втім, не зважаючи на посмішку, тайці скритні і не люблять обтяжувати інших своїми проблемами.
Вітаючись із старшими за віком і статусом, тайці роблять вай, тобто складають долоні на рівні грудей або особи. Для тайців цар звірів – сингха – надійний захисник, що дарує людям заступництво вищих сил.
У Таїланді будь-яка голова вважається священною, тому що в ній сидить дух, що охороняє життя людини. Тому доторкнутися до чужої голови і навіть ласкаво наїжачити волосся, означає, безпричинно образити людину. Непристойно також знаходитися вище за голови інших людей. Ввічливий таєць, проходячи повз того, хто сидить, обов’язково нахилиться.
Нижня частина тіла вважається ганебною. Якщо непристойні дії ногами, такі, як відкриття дверей або зупинка монети, що котиться, залишаються на совісті самої людини, і вона просто втратить повагу в очах інших, то переступати через чиї-небудь частини тіла недозволенно, так само як не можна штовхнути когось ногою. Сидіти, схрестивши ноги, абсолютно неприпустимо: це буде сприйнято як образа тих, хто тебе оточує.
Як справжі буддисти, тайці поважають старших, вчителів і приватну власність. Монарх і члени його сім’ї вважаються священними персонами. Придворний етикет вчить, що до короля не можна торкатися.
У храми буддистів не можна заходити в шортах, міні-спідницях і ляпанцях. Перед входом в храм потрібно роззутись. Жінки не повинні торкатися до ченця, передавати йому або брати від нього які-небудь речі. Не можна в людному місці приділяти знаки уваги своєму супутнику (супутниці).
Личить роззуватись перед входом не тільки в храм, але і в приватне житло. Якщо туриста запрошують в гості і делікатно говорять ”можете не роззуватися”, все ж варто залишити взуття на порозі.
У Таїланді не прийнято говорити про спеку.
Кухня. На тайську кухню великий вплив мали Китай, Мьянма і Камбоджа. Сприятливий клімат дозволяє збирати тут два і навіть три врожаї протягом року. Мабуть, саме місцевим достатком можна пояснити такий феномен, як відсутність в тайській мові поняття ”голод”.
За багатством і різноманітністю вишуканих кулінарних рецептів Таїланд займає одне з перших місць у світі. Основа їжі – рис. Решту продуктів – овочі, рибу, м’ясо – тайці називають ”кап кхао”, що в перекладі означає ”те, що їдять з рисом”. З м’яса переважають свинина і м’ясо птиці. Поширені супи, рисова запіканка з яйцем, смажена курка з безліччю приправ, варена і смажена риба, солодощі.
Тайська кухня достатньо гостра, в ній багато соусів і прянощів. У всіх тайських будинках обов’язково є кокос, часник, лимонне сорго, корінь імбиру і коріандр.
Делікатес тайської кухні – морепродукти, але є страви і з прісноводої риби. Риба, краби, величезні лобстери і тигрові креветки можуть бути приготовані як в гострому (тайському) варіанті, так і відповідно до рецептів європейської кухні.
Запивати страви прийнято тільки безалкогольними напоями.
Ще століття тому тайці їли руками, наприклад, рис скачувався в невеликі кульки і в такому вигляді додавався до інших страв; зараз же використовуються ложки і вилки поряд з китайськими паличками.
Овочі нарізають, надаючи їм різної форми. Складні малюнки і художнє виконання – невід’ємна частина тайської кухні. Оскільки всі продукти перед подачею на стіл очищені, дрібно нарізані, помелені, використання ножа не передбачене. Під час прийому їжі на виделку спочатку наколюється рис, а потім до нього додається решта інгредієнтів. Традиційний обід в національному стилі закінчується рисовим коржиком на кокосовому молоці і збитими вершками з фруктами, а вечеря – супом, після якого подають солодке і фрукти.
Вулиці тайських міст заповнені лотками, візками і велосипедами з різноманітними закусками, тому поїсти в Таїланді не проблема. Замовлення в ресторані виконується протягом 15 хвилин. Розвинута мережа швидких закусочних американського швидкого харчування.
Додаткова інформація про особливості країни і її жителів. Розміщення. Кількість місць в готелях країни перевищує 250 тис. У туристичний сезон всі номери можуть бути заздалегідь замовлені. Варіативність цін в готелях достатньо велика, тому кожен турист може знайти для себе відповідний варіант.
У Бангкоку різниця між категоріями готелів полягає не так в комфорті і послугах, як в додатковій розкоші.
Готелі, що відносяться за світовою класифікацією до двохзіркових, в Таїланді відповідають категорії, що називається budget, тобто дешеві. Номери в таких готелях можуть замість кондиціонера мати вентилятор, ресторану, як правило, немає.
Найдешевші в Бангкоку – сімейні готелі, які управляються однією сім’єю. Тут пропонують затишні і чисті кімнати на 1-2 особи. Зручності мінімальні, навіть гарячу воду іноді приносять в посудинах. Проте тут зупиняється немало іноземців. Їх привертає як незвичайна дешевизна – до 10$ США за добу, – так і особлива, типово тайська атмосфера цих помешкань. Господарі сімейних готелів годують клієнтів інтернаціональним сніданком. У Бангкоку такі готелі відносно безпечні.
Багаті туристи, що приїжджають до Таїланду, орендують двоповерхові вілли в курортній зоні. У них зазвичай є декілька спалень з окремими ваннами і загальна вітальня, гараж, басейн, дитячий майданчик, охорона. Вілла орендується на місяць або на два тижні.
Можна замовити місце в готелі прямо в аеропорту Бангкока, проте у високий сезон вільних місць може не бути.
Покупки. Магазини відкриті з 8.00 до 20.00. На ринках можна купити продукти і промислові товари за дуже низькими цінами. Тут прийнято торгуватися. Європейці везуть з Таїланду шовк, бавовняні тканини, ювелірні прикраси із золота, сапфірів, рубінів, алмазів, виробу з шкіргалантереї, зокрема з шкіри крокодила, вироби з дерева, кераміки і бронзи. Можна привезти додому живі тайські орхідеї і тропічні фрукти.
На плаваючих ринках в центрі Бангкока продають дешевий модний одяг, техніку. Якісні модні товари можна за низькими цінами купити на нічних ринках Бангкока в районі вулиць Patrong і Silom Road, а також у верхній частині вулиці Sukumvit Road. Тут же можна зустріти і підробки продукції знаменитих фірм (годинник Rolex, сорочки Lacoste і інше). Вироби європейського класу краще купувати в великих універмагах. Особливо багато торгових місць в районі площі Siam Square. Але найцікавіше – це, звичайно, Mah Boon Krong Center, улюблене місце багатьох бангкокців. У районі Пратунама і вулиці Рачада розташовані величезні торгові центри. У Бангкоку і курортних центрах діє мережа невеликих універсальних магазинів ”Seven-Eleven”, що працюють цілодобово.
При оплаті покупки кредитною карткою вводиться націнка у розмірі 3-5 % від вартості товару.
Вуличні торговці часто пропонують неякісні товари за явно завищеними цінами. Деякі магазини гарантують повернення грошей у разі виявлення дефектів товару, тому при покупці слід просити чек; на ювелірні вироби – гарантійний сертифікат.
Телефон. У продажі є телефонні картки, але в більшості телефонних кабін розмова оплачується монетами. При телефонній розмові в готелі дзвінки реєструються на лічильнику в номері, тому після приїзду треба перевірити його покази, щоб не платити за чужі розмови.
Для виходу на міжміський зв’язок набирається ”0”, потім код міста і номер телефону. Гудка після ”0” чекати не потрібно.
Деякі корисні телефони в Бангкоку: довідка – 13, міжнародний зв’язок для довідок і замовлення переговорів через оператора – 100. Надзвичайні ситуації – 191, туристична поліція – 225-775, 221-6206-10.
Медичне обслуговування платне. У всіх туристичних центрах є лікарні і клініки з добре навченими лікарями і медичними сестрами.
Чайові,  як правило, у розмірі 10-15% від вартості послуги дають носіям, водіям таксі, працівникам готелів і ресторанів.
Одяг. Туристам слід віддати перевагу легкому вільному одягу з тонкого шовку. Куртка або светр можуть знадобитися вечорами в прохолодний сезон і під час поїздок в гірські північні райони країни або північні національні парки.
Костюм і краватку одягають при відвідинах деяких фешенебельних ресторанів.
Фотографування дозволене практично всюди, окрім деяких залів Національного музею. Для відео- і кінозйомок у Великому королівському палаці і храмі Смарагдового Будди необхідний спеціальний дозвіл.

 
  Відпочинок в Тайланді

Бангкок. Острів Пхукет.
Патайя. Симіланські острови.
Курорти Ча-ам і Хуа Хіни. Аюттхай.
Острів Самуї.  

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
515  
678   679  
Бангкок. Острів Пхукет.
Патайя. Симіланські острови.
Курорти Ча-ам і Хуа Хіни. Аюттхай.
Острів Самуї.  

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини