головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Швейцарія
  Швейцарська Конфедерація

Офіційна назва країни і географічне положення. Швейцарія (нім. Schweiz, франц. Suisse, італ. Svizzera), Швейцарська Конфедерація. Держава в Західній Європі. Площа – 41,28 тис. кв. км.
На півночі межує з Німеччиною, на заході – з Францією, на півдні – з Італією, на сході – з Австрією і Ліхтенштейном. Північний кордон частково проходить по Боденському озеру і Рейну, який бере свій початок в центрі Швейцарських Альп і утворює частину східного кордону. Західний кордон проходить по горах Юри, південний – по Італійських Альпах і Женевському озеру.
Столиця – Берн.
Час. Відстає від київського на 2 години.
Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік, березень-квітень – Страсна п’ятниця, Великдень; травень – Вознесіння, Трійця; 1 серпня – День конфедерації; 25 грудня – Різдво.
Існують також регіональні і місцеві свята, наприклад, 1 травня – День праці, 29 травня – свято тіла Господнього та інші.
Природні умови. Велика частина території країни розташована в Альпах (висоти до 4634 м – пік Дюфур), в центрі країни – Швейцарське плоскогір’я, на північному заході – гори Юри.
Тут знаходяться верхів’я гірських річок Рейну, Рони, Тічино. Є сотні озер, найбільші – Женевське і Боденське. У Альпах близько 2 тис. кв. км покрито льодовиками, часто сходить лавина. Ліси займають 24% території, є субальпійські і альпійські луги. Гори широко використовуються для рекреації (туризм, альпінізм, зимові види спорту). Є Швейцарський Національний парк, численні резервації, заповідники.
Клімат вологий, помірний, сильно змінюється з висотою. У Женеві середні температури січня – близько 0°С, липня – 19°С. Особливість клімату – сильні північні і південні вітри, супроводжується різкими перепадами тиску. Опадів – 800-2500 мм на рік.
Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 200 шт. або сигар – 50 шт., або тютюну – 250 г; міцних спиртних напоїв – 1 л,  вина – 2 л; продуктів харчування на 1 день; предметів особистого користування: одяг, фото- і кінокамер, спортивного інвентаря, музичних інструментів.
Заборонене ввезення: м’яса і м’ясних продуктів; шкір диких котячих, крокодила, ящірок і виробів з них; квіткових рослин з ґрунтом.
Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення від сказу.
Транспорт.
  Авіатранспорт. Національна швейцарська авіакомпанія ”Swissair”.
У аеропортах і на вокзалах носіїв немає, самообслуговування.
Автомобільний транспорт. Протяжність автодоріг – 71,1 тис. км. Є канатні (58 км), зубчаті (97 км), підвісні (724 км) дороги.
Для індивідуальних туристів може бути цікаво відвідати країну на власному автомобілі. В цьому випадку при перетині кордону сплачується дорожній збір у розмірі 32$ США.
Залізничний транспорт. Довжина залізниць – 5 тис. км, всі електрифіковані.
Водний транспорт. Судноплавство по Рейну і озерах. Головний порт – Базель.
Поїздка з двох міжнародних аеропортів країни – Цюріха і Женеви – до найвіддаленіших гірських курортів Швейцарії – Церматта, Давосу і Інтерлакена – потягом або автобусом займає не більше трьох годин. Біля курорту Інтерлакен на висоті 3450 м проходить найвища в Європі залізниця, побудована виключно для екскурсій.
Дорожнечу наземного транспорту компенсує гнучка система пільгового проїзду. Вона передбачає різні види проїзних квитків – Swiss Pass. Наприклад, на півдня, 1, 2, 4, 8, 15 або більше днів, або тільки на проїзд від кордону чи аеропорту до місця відпочинку і назад. Swiss Pass дозволяє безкоштовний проїзд у всіх видах міського транспорту, а також (ця пільга є тільки в Швейцарії) залізницею і на річкових і озерних пароплавах в будь-якій частині країни.
Купивши Swiss Pass, турист отримує Swiss Family Card (сімейну картку), що надає право на безкоштовне перевезення в межах Швейцарії дітей, яким ще не виповнилося 16 років.
Грошова одиниця – швейцарський франк. У одному франку 100 сантимів. У обігу знаходяться банкноти номіналом 10, 20, 50, 100, 500, 1000 франків і монети номіналом 0,5, 2, 5 і 50 франків і 1, 5, 10, 20 сантимів.
Валютне регулювання. Ввезення і вивіз національної і іноземної валюти не обмежені.
Валюту можна обміняти в банках, аеропортах, на вокзалах, у великих готелях і магазинах. Кредитні картки приймаються всюди. Банки зазвичай працюють з 8.30 до 16.30, окрім суботи і неділі. Раз на тиждень вони відкриті довше, ніж зазвичай.
Соціально-політичний устрій. Швейцарія – федеральна республіка, у складі якої 26 кантонів (три з них розділені на напівкантони). Федеральні судові органи знаходяться в Лозанні. Глава держави – президент. Законодавчий орган – двопалатні Федеральні збори (Національна рада і рада кантонів).
Економіка. Швейцарія – високорозвинута індустріальна країна з інтенсивним сільським господарством, один з найбільших експортерів капіталу і фінансових центрів світу. Для промисловості характерне немасове виробництво високоякісних товарів на експорт. Машинобудування і металообробна промисловість, виробництво годинників, хімічна і фармацевтична, текстильна, швейна, трикотажна, взуттєва, паперова, поліграфічна, харчова промисловість. 2/3 електроенергії виробляється на ГЕС, 1/3 – на АЕС.
Понад 3/4 сільськогосподарської продукції припадає на тваринництво, переважно молочне. Основні сільськогосподарські культури: пшениця, ячмінь, цукровий буряк, картопля, кормові трави. Здійснюються гірські лісозаготівлі.
Населення – 7,62 млн. осіб. Міське населення – 60%. Загальна назва населення Швейцарії – швейцарці (94%). Включає германошвейцарців (65%), франкошвейцарців (18%), італошвейцарів (10%) і ретороманців (1%). Решта населення – німці, італійці, австрійці, французи.
Офіційні мови – німецька, французька, італійська, ретороманска. Всюди поширена англійська мова.
Релігія – християнство. Віруючі – католики – 42%, протестанти – 35%, мусульмани – 4%, православні – 2%.
Національні традиції. Швейцарія – невелика країна. Її відмінна особливість – дивовижний сплав культур. Мова, кухня, побут, архітектура і навіть природа разюче відрізняються в різних районах країни.
Кухня. Найзнаменитіша національна страва у французькій частині країни – фондю (шматочки м’яса або хліба занурюються в розплавлений сир). Фондю вважається сімейною стравою, його ділять з друзями, але їдять нечасто. У німецькій частині Швейцарії популярні ковбаси і смажена особливим чином картопля. У районі Граунбюндена найсмачнішою  вважається страва з якнайтоншими скибочками смаженого м’яса. Особлива гордість швейцарців – вина, секрет їх виготовлення ретельно приховується.
Додаткова інформація про особливості країни і її жителів. Покупки. Магазини зазвичай відкриті з 9.00 до 18.30 у будні та з 9.00 до 16.00 по суботах. У неділю працюють тільки магазини, розташовані в аеропортах, на деяких залізничних станціях і в місцях зупинок для відпочинку уздовж шосейних доріг. ПДВ на товари (6,5%) включений в їхню вартість, але туристи мають право повернути податок, якщо вартість їхніх покупок перевищила 500 швейцарських франків. У магазинах слід звертати увагу на символи ETC або просити при здійсненні покупки чеки безмитної торгівлі (tax-free shopping cheque).
Медичне обслуговування платне.
Чайові. Не зважаючи на те, що в ресторані відсоток за обслуговування включається в рахунок, при бажанні подякувати за хороше обслуговування можна залишити декілька монет офіціанту або заокруглити суму оплати. Носіям в готелях прийнято залишати 1-2 франки.

  Відпочинок в Швейцарії

Берн Кран-Монтана
Цюріх Давос
Базель Лезен
Женева Саас-Фе
Лозанна Верб’є
Монтре Віллар
Люцерн Церматт
Кантон Тічино Бальнеологічні курорти
Сент-Моріц  

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 
 
506  504 
505  682 
Берн Кран-Монтана
Цюріх Давос
Базель Лезен
Женева Саас-Фе
Лозанна Верб’є
Монтре Віллар
Люцерн Церматт
Кантон Тічино Бальнеологічні курорти
Сент-Моріц  

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини