головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Італія
  Республіка Італія
  

Офіційна назва країни і географічне положення. Республіка Італія, держава на півдні Європи, в центральній частині Середземномор’я. Займає Апеннінський півострів, невелику частину континентальної території, острови Сицилію, Сардинію, Іск’ю, Капрі та інші. Територію Італії омивають води п’яти морів: на сході – Адріатичне, на заході – Лігурійське і Тірренське, на півдні – Іонічне і Середземне. На півночі межує з Швейцарією і Австрією, на сході – із Словенією, на заході – з Францією.
Площа – 301,2 тис. кв. км. У країні 20 адміністративних областей. На території Італії знаходяться дві міні-держави: Ватикан і Республіка Сан-Маріно.
Столиця – Рим.
Час. Відстає від київського на 2 години.
Святкові і неробочі дні. У Італії багато неробочих святкових і вихідних днів. Більшість магазинів і музеїв в цей час закриті.
1 січня – Новий рік; 6 січня – Хрещення; кінець січня – початок лютого (у Віареджо і Венеції березень) – час карнавалів; навесні святкується Великдень, вихідні дні – пасхальні неділя і понеділок; 25 квітня – День визволення від фашизму; 1 травня – День праці; 2 червня – День проголошення республіки; 24 червня – День святого Йоана Хрестителя; 15 серпня – перша Пречиста, Пресвятої Діви Марії; 1 листопада – День поминання Всіх Святих (пам’яті померлих); 8 грудня – День Пречистої Діви Марії; 25 грудня – Різдво; 26 грудня – День святого Стефанія.
Загальний щотижневий вихідний – неділя, у суботу установи не працюють, магазини і пошта – до обіду, а у понеділок відкриваються після обіду. На Різдво, Новий рік, в липні і серпні багато установ закриваються на канікули.
Природні умови. Територію Італії можна розділити на три частини: материкову (близько 1/2 площі), півострівну (Апеннінський півострів) і острівну (острови Сицилія, Сардинія і ін.).
Італія переважно гірська країна. На півночі – південні схили Альп з найвищою точкою Західної Європи – гора Монблан (4807 м), південніше – Падуанська рівнина; на півострові – гори Апенніни (найвища точка – гора Корно, 2914 м). Діючі вулкани – Везувій, Этна; часто бувають землетруси.
На півночі протікає найбільша річка Італії – По (652 км). Інші великі річки: Арно і Тібр. У передгір’ях Ломбардних Альп багато судноплавних озер, на берегах яких розташовані відомі курорти.
Ліси і чагарники займають 25% площі Італії. Національні парки Італії: Стельвіо, Гран-Парадізо, Абруццо, Калабрійській, Чирчео і ін., численні резервації і заповідники.
Клімат. На півночі Італії до широти Флоренції клімат середземноморський, помірний, з середньою температурою +30°С влітку і +12°С взимку. На півдні Італії – клімат субтропічний з теплим і сухим літом і теплою зимою, середня температура влітку – +40°С, взимку – +12°С.
Опади випадають переважно взимку (600-1000 мм на рік, в горах подекуди понад 3000 мм). У зимові тури слід взяти з собою не дуже теплий одяг, плащ і парасольку, а влітку – дуже легкі речі.
Віза шенгенска.
Безвізовий транзит – 1 доба. Транзитна віза дозволяє перебування до трьох днів. У виняткових випадках транзитна віза з правом виходу в місто на 48 годин може бути отримана в аеропорту. В цьому випадку треба пред’явити авіаквиток на рейс до кінцевого пункту призначення.
Митний контроль. Особливого огляду немає, декларації ні при в’їзді, ні при виїзді не потрібні.
Дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну; 1,5 л міцних спиртних напоїв, 5 л вина, 50  мл духів, 250  мл одеколону, 100 г чаю, 500 г кави; особистих речей і прикрас, двох фотоапаратів, відеокамери, радіоприймача, магнітофона, велосипеда, човна (можна моторного), байдарки, дошки для серфінгу, двох пар лиж, двох тенісних ракеток; сувенірів на суму не більше 35$ США.
Заборонене ввезення: отрут, їдких речовин, збудників інфекцій, радіоактивних матеріалів.
Заборонений вивіз: особливо цінних витворів мистецтва без дозволу Міністерства охорони пам’ятників.
Дозволений вивіз: речей і предметів, зокрема сувенірів, в межах особистих потреб. Для предметів побутової електротехніки необхідно надавати чек (рахунок) з магазину, а якщо це подарунок фірми – довідку на бланку фірми.
Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво про щеплення від сказу. Собаки на повідку завдовжки більше метра повинні мати намордник.
Протиепідемічна безпека. Ризику зараження особливо небезпечними інфекціями немає.
Транспорт.    Авіатранспорт. Відстань від Римського аеропорту до міста – 35 км, від аеропорту Мальпенса до Мілану – 45 км, від аеропорту Лінате до Мілану – 30 км.
Автомобільний транспорт. Автомобільний транспорт відіграє головну роль у внутрішніх перевезеннях вантажів і пасажирів. Густа мережа сучасних шосе зв’язує міста Північної і Південної Італії. Довжина автодоріг – 304 тис. км.
У Італії два типи автострад: державні і приватні (платні). Швидкість пересування на приватних – 110 км/год, на державних автострадах – 90 км/год, у населених пунктах дозволена швидкість руху – 50 км/год.
Туристичні автобуси в Італії зазвичай комфортабельні і обладнані кондиціонерами.
У Римі, Неаполі і Флоренції поїздки навіть на невеликі відстані забирають багато часу через ”пробки”. Іноді з цієї причини екскурсійна програма може бути змінена.
Для оренди автомобіля необхідний закордонний паспорт і водійські права. Більшість компаній вимагають також кредитну картку або депозит від 500 євро. Автомобіль напрокат надається особам, що досягли 25-річного віку.
У Італії прийняті закони, що сприяють розвитку транспортного туризму. Так, згідно із законом №556 від 30.12.1988 р., іноземні автомобілісти, що в’їжджають офіційно на територію Італії через один з митних пунктів, мають право на придбання бензину за пониженими цінами та магнітних карток багаторазового використання для оплати мита швидкісних автострад за пониженими цінами і на безкоштовний ремонт автомобіля.
Для отримання знижок необхідно пред’явити спеціальну картку ”Carta Carburante Turistica” (CCT), вклеєну в туристичні буклети, які можна придбати за межами країни або на контрольно-пропускних прикордонних постах Італії.
Машина на заміну при ремонті автомобіля іноземця видається безкоштовно на період не менше 12 годин, але не більше 10 днів.
Будь-яка машина з іноземними номерними знаками, що офіційно в’їхала на територію країни, підлягає безкоштовному технічному обслуговуванню і ремонту незалежно від ступеня поломки або причин, що призвели до аварії. Ремонт і технічне обслуговування іноземного автомобіля надається в будь-якому центрі автосервісу або ремонтній майстерні на всій території країни. Безкоштовний ремонт і технічне обслуговування надаються і тим іноземцям, які в’їхали в країну будь-яким шляхом (повітряним, морським) і взяли машину напрокат в будь-якій агенції країни. Така система пільг сприяє притоку туристів до Італії.
Таксі в Італії коштує дорого. Існує фіксована плата за включення лічильника і за кожен кілометр, яка є різною в різних містах. Додатково стягується плата за нічні поїздки.
Залізничний транспорт. У Італії є розгалужена мережа залізниць загальною протяжністю 19,6 тис. км, причому за рівнем їхньої електрифікації країна займає одне з перших місць у світі. Туристи можуть скористатися електричками (locale), пасажирськими (diretto) та швидкими (espresso) поїздами. У Римі і Мілані є метро.
Водний транспорт. Головні морські порти: Генуя, Трієст, Венеція, Неаполь.
Грошова одиниця – євро.
Валютне регулювання. Ввезення національної і іноземної валюти не обмежене.
Вивіз ввезеної валюти не обмежений протягом шести місяців з дати в’їзду.
Режим перебування і пересування. Для іноземців, які прибувають за туристичними візами, довідка на проживання не оформлюється.
Поліцейські правила. За порядком в містах спостерігають карабінери. Як і в багатьох західноєвропейських країнах, в Італії на вулицях можливі випадки крадіжок і дрібного грабежу, коли у перехожого проїжджаючий мотоцикліст може вирвати з рук сумочку або зірвати з шиї ланцюжок і інші прикраси. Тому рекомендується бути обережним і не залишати без нагляду особисті речі. Для зберігання цінних речей можна використовувати сейфи або спеціальні ящики в номерах. У разі втрати багажу необхідно звернутися в бюро знахідок (Lost and Found), яке є у всіх аеропортах, і заповнити бланк-заяву про втрату.
Соціально-політичний устрій. Італія – парламентська республіка. Глава держави – президент, що обирається на сім років парламентом. Парламент – найвищий орган законодавчої влади, складається з палати депутатів і сенату. Виконавчу владу здійснює уряд – рада міністрів.
Економіка. Характерна особливість розміщення господарства Італії – територіальна диспропорція між Північчю і Півднем країни.
Північна Італія не поступається за рівнем розвитку найбільшим країнам Європи, тоді як Південна Італія близька до таких менш розвинених держав, як Греція і Португалія.
Розташування Італії в центрі Середземноморського басейну сприяє розвитку зв’язків з країнами Близького Сходу і Північної Африки, а також з іншими країнами Південної Європи. Північна Італія знаходиться у вигіднішому положенні, ніж Південна, оскільки має можливість здійснювати зовнішні економічні зв’язки і по сухопутних, і по морських шляхах.
Італія – високорозвинута індустріально-аграрна країна, що входить за об’ємом промислового виробництва в 10 найбільш розвинутих країн світу. Видобуток нафти і природного газу, поліметалічних руд, піритів, сірки. Виплавка сталі, алюмінію, цинку. Найбільш розвинуті машинобудування, нафтопереробна, нафтохімічна і хімічна, цементна, текстильна, швейна, шкіряно-взуттєва промисловість. Добре розвинута харчова промисловість, зокрема винна.
Основа сільського господарства – рослинництво. Головні сільськогосподарські культури: пшениця, кукурудза, рис, цукровий буряк. Товарне овочівництво. Виноградарство. Плодівництво (одне з провідних місць у світі), вирощування оливи. Розведення великої рогатої худоби, овець, свиней. Рибальство.
Населення – 58,1 млн. осіб (2010 р.), в основному італійці (95%). Інші – різні національні меншини: німецькомовні тірольці, словенці, французи, албанці, греки. Міське населення – 67%. За чисельністю населення Італія займає 2-е місце в Європі (після Німеччини). Основна частина міського населення зосереджена в Північній Італії.
Офіційна мова – італійська. У готелях, ресторанах і туристичних центрах, як правило, можна говорити англійською мовою або по-французьки. Німецьку мову розуміють в курортних зонах на півночі Адріатики і на озерах.
Релігія – католицизм (90%). Хоча церква в Італії відокремлена від держави, вона бере активну участь у політичному житті країни і чинить вагомий вплив на населення.
Кухня. У Італії панує культ макаронів. Невипадково манірні європейці називають галасливих італійців ”макаронниками”. Слово ”макарони” походить від грецького ”макерон”, що означає ”святі предки”. Так в Стародавній Елладі називали борошняну страву, яку подавали на стіл. У 1295 р. великий італійський мандрівник Марко Поло, що побував в Китаї, привіз до рідної Венеції рецепт приготування східної вермішелі.
Всюди в Італії пропонують цю страву під загальною назвою ”паста” – так називають численні вироби з тіста. У Римі навіть є єдиний в світі Музей пасти.
Інша споконвіків італійська страва – піца. Піцерії і тратторії (закусочні) в основному є сімейними закладами і зустрічаються у всіх туристичних центрах. Популярні вироби з морепродуктів, м’ясні страви, сир ”моцарела”, а в приготуванні кави і морозива італійцям немає рівних. Також хороші італійські вина, відомі ще з античних часів.
Італійські ресторани відкриті для відвідувачів з 12.30 до 15.00 і з 19.00 до 24.00. Обов'язкове попереднє замовлення за годину-дві до приходу. Зазвичай в італійських ресторанах немає музики або вистав.
Заощадити на харчуванні можна, харчуючись піцою. Інші страви, особливо рибні, досить дорогі. Звичайна італійська порція в 3 рази більша за звичну для нас. Тому можна замовляти половину і навіть третину страви.
Туризм. Італію справедливо можна вважати країною-музеєм, країною-пам’ятником. За оцінками вчених, тут зосереджено 65% всієї світової культурної спадщини. Італія знаменита не тільки багатющою історією, але і прекрасними середземноморськими пейзажами, морськими курортами, білосніжними піками Альп, індустрією модного одягу і взуття, а також своєю неповторною атмосферою свята, привітності і гостинності.
Додаткова інформація про особливості країни і її жителів. Телефон поліції – 112, 113, швидкої допомоги — 51-00.
Медичне обслуговування для іноземців платне.
Напруга електромережі — 220V.
Чайові. У ресторані – на власний розсуд.

  Курорти Італії
Рим Венеція
Мілан Флоренція
Турин Сан-Маріно
Генуя  


 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 
Рим Венеція
Мілан Флоренція
Турин Сан-Маріно
Генуя  

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини