Дайвінг на Мальті.
Мальта -

те саме золоте місце для дайвінгу, де переплелися безліч можливостей для аматорських занурень і величезна кількість підводних об'єктів для спокушених підводників. Кожен, хто вважає себе не байдужим до дайвінгу, обов'язково прагне неодноразово побувати на Мальті й випробувати той широкий діапазон відчуттів, що можливий тільки тут! Приєднуйтеся й відвезіть із собою часточку середземноморського підводного світу!
Підводний світ: Мальта, Гозо й Коміно:
Мальта, Гозо й Коміно - три скелястих острови посередині Середземного моря на південь від Сицилії - саме популярне місце для підводного плавання в Європі. Аквалангісти приїжджають сюди прилучатися до романтики печерних занурень і любуватися дивним рельєфом, створеним примхами природи. А подивитися тут є на що! Коралових рифів, звичайно, немає, але й без них багато цікавого. Кришталево прозора вода дозволяє бачити підводний ландшафт у всій його суворій урочистій вроді. Строгі, чіткі лінії скель і зяючі жерла печер, пролами й ущелини в скелях притягають увага й заворожують... Потрапивши в печеру, не перестаєш дивуватися фантазії природи, що виліпила з каменю й піщанику такі скульптурні шедеври. Особливо ефектно виглядають з середини виходи з печер, а у світлому прорізі - нерухомо висячі, немов примари, фігури аквалангістів.
Незважаючи на те, що по площі
острів Гозо у два рази менше Мальти, примітних місць занурень тут більше, так що навіть мальтійські дайв-центри в повному складі приїжджають на поромі на цілий день. Саме знамените місце на Гозо, та й на всій Мальті -
«Блакитна діра» (Blue Hole). Це природний колодязь зі стрімкими стінами, що невідомо як утворилася в скелі й оточений мальовничими каньйонами. Після того як зісковзнеш у його кругле жерло, дійсно здається, що потрапив у діру. Ну, а блакитна вона тому, що при погляді зверху, з гори, на тлі цегельної скелі вона дійсно сяє яскраво-блакитним віконцем.
Якщо, вийшовши з «Діри», поплисти праворуч, можна добратися до «Блакитного вікна» (Azure Window) - іншого популярного місця занурень. Це грандіозна скельна арка, що нависає над морем і круто йде на глибину під водою. Якщо в арці спливти на поверхню, вона робить сильне враження своєю монументальністю. Фотографії «Вікна» присутні у всіх книгах, фотоальбомах і рекламних буклетах про Мальту й Гозо. «Блакитним» же його називають тому, що через нього видно яскраво-блакитне середземноморське піднебесся .
З другого боку від «Блакитної діри» знаходиться
«Коралова печера». Її стіни й стеля покриті щільним шаром асцидій і дуже гарних вапняних моховинок, яких місцеві підводники помилково називають коралами.
Неподалік від «Блакитної діри» і «Блакитного вікна» є ще одне місце паломництва аквалангістів - «Внутрішнє море» (Inner Sea). Це крихітне озерце, обмежене з усіх боків скелями й пов'язане з дійсним морем проламом у скелі. Неширокий прохід виглядає досить мальовничо й на поверхні, і під водою. Тут можна пірнати в будь-яку погоду, навіть у сильний шторм, тому що ніякі хвилі не проходить через пролам, а дно «Внутрішнього моря» знаходиться на глибині 30 м, де хвилі вже не небезпечні.
Печера Марсалформ (Marsalform) на півночі острова - одне із самих популярних місць занурень для досвідчених аквалангістів. Маршрут із самого початку перетворюється у випробування витривалості й майстерності. Машина може зупинитися метрах у ста від води, і доводиться в гідрокостюмі й у повнім спорядженні, з балоном на спині, іти по скелях, поїденим ямами й тріщинами, перестрибувати з каменю на камінь, випробовуючи гострі гребені давно застиглої лави, з ризиком підкрутити ногу й гримнутися на них, розбивши собі все, що можна. Спуск дуже крутий.
Ще одне місце, що заслуговує уваги, -
скеля «Крокодил» (Crocodile Rock). Це велика витягнута колона, що нагадує крокодила або ящірку, особливо з поверхні. «Крокодил» піднімається з безодні посередині затоки, пірнати до нього можливо тільки з катера.
Не так давно нещасні випадки пов’язані дайвінгом на Мальті траплялися досить часто, багато хто з просто брали в оренду балони й робили з ними все, що хотіли. Зараз правила занурень більше суворі. Місцева влада жадає від дайв-центрів збору докладної інформації про усіх, хто користується їхніми послугами. Вас обов'язково попросять пред'явити посвідчення підводника міжнародного зразка й медичну довідку, причому не просто показати - їх скопіюють на ксероксі, покладуть в окрему папку й будуть зберігати ще кілька років. Потім ви розпишетеся , що знімаєте з дайв-центру відповідальність за своє життя й здоров'я, що у вас здорове серце й немає хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів.
Розміщення:
Готель «Dolmen Resort» 4*, м. Аура. Номери DBL, SNGL, сімейні. В готелі - кам'янистий приватний пляж зі зручними спусками, сонячні тераси, кілька басейнів (у тому числі дитячий), 2 тенісних корти, бари, ресторани, піцерія, снек-бар і казино, SPA комплекс, тренажерний зал. Зручне розташування, відмінний сервіс, безпосередня близькість готелю до самих цікавих місць занурення й переправі на о. Гозо незмінно залучають дайверів саме сюди.
Підводний ландшафт дуже різноманітний і у своєму роді унікальне: «блакитне вікно», стрімчаки Дінглі, печера Хасану, стрімкі стіни, арки, гроти, тунелі й навіть вертикальні колодязі. Флора й фауна підводного світу на глибині вже 5, 10, 30 метрів вражає! Восьминоги, лобстери, морські зірки й морські коники, не говорячи вже про риб усіляких форм і кольорів. Тому навіть новачки відвезуть із собою масу вражень. Затонулі об'єкти становлять величезний інтерес для дайверів. Безліч військової техніки й пам'ятники культури на самих різних глибинах. Деякі з них:
• Буксир Rozi (біля Marfa point, глибина 36 метрів)
• Британське судно Maori (коло берегів Валлетти, глибина 13 метрів)
• Баржа Carolita (коло берегів о-ва Маноель, лежить майже вертикально на глибині від 6 до 25 метрів)
• Літак-бомбардувальник Blenheim (біля мису Делімара, глибина 42 метри)
• пасажирський пором Xlendi, біля східного берега острова Гозо.
• статуя Христа - 30 м.
Доісторичні храми. Час їхнього будівництва приписують до 3-4 тисячоліття до н.е. Деякі навіть роблять припущення, що це була легендарна Атлантида. Як би там не було - під водою виявлена дуже велика кількість храмів, що своєю архітектурою відповідають наземним. Занурення до них - справа складна й небезпечна, тому що глибина в цих місцях досягає не одного десятка метрів.
Вартість 7 денної дайвінг-програми - 420$ (7 днів дайвінгу), оренда обладнання оплачується окремо - 15 доларів у день.
Вартість проживання на весь період з сніданком:
двомісний номер - від 1100 USD на людину (стандартний номер),
при розміщенні в одномісному номері - 1650 USD на людину.
У вартість включено:
• переліт компанією AIR MALTA
• розміщення в готелі «Dolmen Resort» 4* на базі сніданків ,
• трансфери аеропорт-готель-аеропорт.
Додатково оплачується:
• віза (40 $),
• страховка для дайвера (Стандарт-Резерв) (30$)
• дайвінг (без оренди спорядження 453$ ;з орендою спорядження 543$)