головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Греція
  Республіка Греція

Офіційна назва країни і географічне положення. Греція, Грецька Республіка держава в Південній Європі, на Балканському півострові і численних островах (найбільші – Кріт, Евбея, Родос, Лесбос). На півночі межує з Македонією, Болгарією, Туреччиною, на заході – з Албанією. Площа – 131,9 тис. кв. км. Адміністративно-територіальний поділ – 52 номи.
Столиця – Афіни.
Час. Співпадає з київським.
Святкові і неробочі дні. 1 і 6 січня, 13 і 25 березня – День незалежності Греції. Березень-квітень – тритижневий карнавал, що передує Великому посту перед Пасхою. Квітень-травень – Великдень. Підготовка зазвичай починається у Великий четвер. 1 травня – свято праці і день проведення офіційного грецького весняного фестивалю. 15 серпня – перша Пречиста, день Богоматері. Всі церкви Діви Марії влаштовують служби. 28 жовтня – День ”Охі”. Святкування присвячене пам’яті грецького опору, коли греки заявили ”охі!” (”ні!”) фашизму Муссоліні в 1940 р. Проводяться військові паради і демонстрації школярів. 25 і 26 грудня – Різдво.
Дні святих. Греки рідко святкують свої дні народження, частіше запрошують гостей на іменини. Найбільш популярні дні святих: 1 січня – Василя, 7 січня – Йоана Хрестителя, 17 січня – Антонія, 23 квітня – Георгія, 21 березня – Костянтина і Олени, 30 червня – апостолів Петра і Павла, 15 серпня – Марії, 30 серпня – Олександра, 17 вересня – Софії, 8 листопада – архангелів Михайла і Гавриїла, 25 листопада – Катерини, 30 листопада – апостола Андрія, 6 грудня – Миколая, 9 грудня – Ганни.
Природні умови. Приблизно 4/5 території – середньовисокі гори (найвища 2917 м, Олімп) і плоскогір’я. Береги сильно розчленовані.
Річки: Вардар, Маріца, Стрімон, Нестос та інші. Озера: Преспа, Тріхоніс. Ліси і чагарники займають 44% території. Національні парки: Вікос-Аоос, Мікра-Пресна, Ета та інші.
Клімат субтропічний, середземноморський. Середні температури січня
4-12°С, липня до 30°С. Кількість опадів на рік від 400-700 мм на рівнинах до 1500 мм в горах. Сезони дощів – осінь і зима. У літній час дощів практично не буває.
Віза шенгенська.
Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 300 шт. або рівноцінну кількість тютюну; міцних спиртних напоїв – 1 л, неігристого вина – 2 л, духів – 50 г, одеколону – 500 г, чаю – 100 г; подарунків і сувенірів на суму до 170 євро; особистих речей, медикаментів (за станом здоров’я), продуктів і напоїв вагою до 10 кг.
Заборонене ввезення: сірників в нерозсудливій кількості і гральних карт, оскільки вони є державною монополією Греції, а також рослин в ґрунті.
Заборонений вивіз: предметів, що є історичною і культурною цінністю.
Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин на митниці необхідно пред’явити свідоцтво міжнародного зразка про народження і здоров’я тварини. У ньому повинні бути вказані зроблені щеплення і їх дати, особливо від сказу.
Свідоцтво видається в країні проживання і підписується ветеринаром.
Транспорт. Авіатранспорт. У аеропорту самообслуговування.
Автомобільний транспорт. Довжина автодоріг – 130 тис. км.
Залізничний транспорт. Довжина залізниць – 2,6 тис. км.
Водний транспорт. Головні порти: Пірей, Салоніки, Елефсіс.
При поїздці на таксі в нічний час (з 1.00 до 5.00) тарифи збільшуються на 50%.
Грошова одиниця – євро.
Поза великими містами можуть виникнути труднощі з використанням кредитних карток. Можна користуватися ними на всіх островах, окрім Кріту, Родосу, Міконосу і Коса. Найчастіше до оплати приймаються: Visa, Diners, Mastercard і American Express.
У кожному місті Греції є відділення банку. Час роботи: з 8.00 до 14.00, вихідні дні – субота і неділя.
Валютне регулювання. Ввезення іноземної валюти не обмежене. Суму, більшу, ніж 1000 євро, необхідно декларувати. Дозволений вивіз ввезеної іноземної валюти протягом року з дати в’їзду (більше року – необхідно пред’явити ліцензію банку Греції).
Соціально-політичний устрій. Глава держави – президент. Законодавчий орган – однопалатний парламент.
Економіка. Греція – індустріально-аграрна країна. Видобуток вугілля, бокситів, піритів, нікелевих руд, магнезиту. Виробництво електроенергії, в основному на ТЕС. Є підприємства чорної і кольорової металургії. Розвинуті машинобудування, хімічна, нафтопереробна, деревообробна, цементна промисловість. Найбільш розвинуті легка і харчова промисловість. У сільському господарстві переважає землеробство. Обробляють зернові культури, цукровий буряк, бавовник, тютюн. Розвиваються плодівництво, виноградарство, тваринництво, рибальство.
Важлива галузь економіки – суднове господарство: з 2579 суден грецьких судновласників 984 плаває під прапорами інших країн.
Населення – 10,7 млн. осіб (2010 р.); 93% – греки. Міське населення – 62%.
Офіційна мова – грецька. Для спілкування з туристами прийнята англійська мова.
Релігія. Близько 98% населення Греції дотримуються незалежного греко-православного віросповідання.
Національні традиції. Греки виділяються серед європейців безтурботно-філософським ставленням до життя. Чоловіки велелюбні і до того ж є чемпіонами Європи за довгожительством. У країні достатньо низький рівень злочинності, що сприяє здоровому ставленню до життя. Не зважаючи на велику кількість церков і монастирів, греки помірно релігійний народ. Практично всі відвідують церкву, але значна частина лише на Різдво і на Пасху.
Грекам подобається бути серед людей, на вулиці, чому сприяє клімат країни. З 14.00 до 17.00 в Греції післяобідній відпочинок, сієста. У цей час міста вимирають, магазини закриваються. З 21.00 починається нічне життя. Народ висипається на вулиці і заповнює таверни, бари, дискотеки і ”базуки” (розважальні центри, де грає жива грецька музика).
Добре виражають національний характер численні і різноманітні народні танці (сіртакі, каламатьянос, кочарі і ін.). Мабуть, немає грека, який не умів би танцювати, роблять вони це з великим задоволенням.
Хороші стосунки з греками підтримувати легко: потрібно лише дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки. При відвідинах храмів і монастирів слід поважати релігійні почуття людей і дотримуватися прийнятих норм. Необхідна умова для відвідин численних церков і монастирів – скромний одяг із закритими плечима. Шорти, міні-спідниці і штани на жінках в таких випадках неприпустимі. Покривати голову жінкам не обов’язково. У деяких монастирях на час відвідин туристам видають спеціальні спідниці, шаровари або халати.
Кухня. Впродовж своєї історії грецька кулінарія зазнала багато різних впливів, особливо арабської, турецької і італійської кухні, але, не зважаючи на це, багато страв зберегли свою початкову своєрідність, майже не змінившись.
Закуски – невід’ємна частина будь-якої трапези. Особливо популярні холодні закуски
”мезедес”. Дуже популярний сільський салат ”хоріатіки”: скибочки помідорів і огірків з ріпчастою цибулею, оливками і шматочками бринзи, политі оливковою олією. Як приправа до деяких закусок подається соус з йогурту, огірка, оливкової олії і часнику – ”дзадзікі”.
Вагоме місце в раціоні греків займає риба, вона подається запеченою в тісті, підсмажена, під томатним або винним соусом. За грецьким звичаєм відвідувач таверни має право зайти на кухню і вибрати рибу або інший продукт, який потім приготують для нього так, як він забажає.
На грецькому столі незмінно присутній сир. Його їдять як закуску, додають в салати, використовують як начинку для пиріжків, і він є основою для багатьох страв.
У харчуванні греків весь рік є овочі, фрукти і різноманітна зелень. Їжа готується на оливковій олії. Як приправи використовуються чорний і червоний перець, гвоздика, мускатний горіх, лавровий лист, коріандр і т.д. Традиційний гарячий напій греків – міцна ароматна кава по-східному. Готують каву без добавок, її прийнято пити невеликими ковтками, запиваючи холодною водою. Є декілька популярних сортів кави: ”грецька” (знана в Україні як ”турецька”), ”нескафе” (її подають гарячою або холодною, збитою в шейкері). Холодну каву подають в стакані з соломинкою, ”турецьку” – в маленьких чашках із стаканом холодної води.
Додаткова інформація про особливості країни і її жителів. Розміщення. При поселенні в готель туристів просять здати паспорти адміністратору. Їх повертають в день від’їзду при здачі номера. Тому рекомендується мати при собі ксерокопію паспорта, а також візитку готелю. При заселенні слід перевірити вміст міні-бару за прейскурантом, який не обов’язково може бути в номері. Якщо вміст міні-бару не відповідає прейскуранту, слід негайно повідомити про це адміністрації. Інакше туристу доведеться сплатити вартість напоїв, яких не вистачає за прейскурантом.
Покупки. Товари місцевого виробництва значно дешевші за імпортні. Супермаркетів західноєвропейського типу в Греції немає. Їх замінює безліч дрібних магазинчиків, де, на відміну від ринку, з продавцями не торгуються. Традиційні сувеніри ручної роботи – вироби місцевих майстрів (кераміка, сумки, сандалі, килими), а також хороше грецьке вино. Греція спеціалізується на оливковій олії, оливках, сирах, сухофруктах, чаї, грецькій каві. Під час сезонних розпродажів (січеньлютий і серпеньвересень) можна придбати одяг за низькими цінами. Ціни на взуття і вироби із шкіри хорошої якості невисокі. У Афінах можна купити золоті прикраси Золотаса – єдиного грецького ювеліра, якому дозволено створювати копії прикрас з музеїв.
Телефон. Подзвонити можна як з номера готелю, так і з телефону-автомата, скориставшись телефонною карткою.
Медичне обслуговування платне.
Чайові. У розмірі 10% від вартості послуги в готелях, ресторанах, при оплаті послуг таксиста.

  Курорти Греції

Афіни Острів Кріт
Фракія Архіпелаг Кіклади (острів Делос)
Македонія (Салоніки) Острів Евбея
Фессалія Острів Родос
Пелопоннес (Лутракі, Корінф) Іонічні острови (Корфу)
Півострів Халхідікі  

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 
 

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини