головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
про країну  відпочинок тури
Відпочинок в Іспанії

Більше 40 млн. туристів приїжджає щорічно до Іспанії, яка входить в трійку самих відвідуваних країн світу. Поїздка до Іспанії – це зустріч з сонцем, хорошою кухнею, з гостинністю і радістю життя, але, крім того, це і можливість відкрити для себе багатюще надбання її пам’ятників, побачити сліди різних цивілізацій, які збереглися в Іспанії, а також насолодитися її природою, прекрасними і унікальними пейзажами. Це також можливість ознайомитися із звичаями її народів і взяти участь в традиційних народних святкуваннях і гуляннях.
Багата різноманітність іспанської природи, її географічні, кліматичні і пейзажні контрасти виразно виявляються у всіх реґіонах країни, які можна розділити на групи з погляду їх загальних характеристик для туризму. Так, наприклад, можна виділити Зелену Іспанію, куди входять території Галісії, Астурії, Кантабрії і Країни Басків, де спостерігаються загальні риси пейзажів, клімату, гастронома і привабливих для туризму місць.
Найбільш розвиненими реґіонами для туризму є Валенсіанське Співтовариство, Андалусія і Каталонія, які володіють високоякісною і різноманітною туристською інфраструктурою. У таких реґіонах Внутрішньої Іспанії, як Арагон, Бастілія, Леон, Кастілія-Ла-Манча і Естрсмадура, туристам пропонується ознайомитися з історичними містами. Тут гостей чекають художні і архітектурні пам’ятки, гастрономічне розмаїття, поїздки на природу, в місця красивих пейзажів. Автономні реґіони, такі, як Ла Ріоха, Мадрид, Мурсія і Наварра, володіють чарівністю неповторності і надають приїжджим можливість ознайомитися з безліччю визначних пам’яток своєї природи і культури. Острівна Іспанія є одним з улюблених місць відпочинку для туристів. Балеарські острови, розташовані в Середземному морі, володіють прекрасним узбережжям, де можна проводити час на пляжі, а також займатися водними видами спорту. Канарські острови, що знаходяться поблизу атлантичного побережжя Африки, завдяки своїм пляжам, природним вулканічним паркам і виключно сприятливомупротягом всього року клімату також дуже привабливі для туристів.

Сеута і Мелілья
Міста привертають легкістю сполучення з Піренейським півостровом, що дозволяє гостям відпочивати на їх пляжах.

Мадрид – державна столиця Іспанії, крупний культурний центр Європи світового рівня. Тут збереглася частина історичної забудови окремих районів. Сама унікальна архітектурна визначна пам’ятка – міська площа Плаза Маджор, закрита для транспорту і віддана пішоходам і туристам. Навколо цієї площі зосереджені основні християнські храми – Головний кафедральний собор, базиліка Сан-Франциско, готична каплиця Обіспо. Поряд з королівським палацом Орієнте знаходяться стародавній монастир Енкарнасьон і монастир францисканців. Сади королівського палацу відкриті для туристів, а сам палац вважається визначною пам’яткою Мадрида. У центрі міста – овальна площа Пуерта дель Соль (Ворота Сонця). Саме на ній відбувалися багато історично важливих подій: повстання, битви, страйки, мітинги. Від цієї площі виходять всі крупні вулиці і магістралі міста. Тут же і центральний транспортний вузол (метро, автобусні маршрути), і найкрупніші магазини міста. У східній його частині знаходиться найбільший парк Мадрида. Біля парку розташована арена для проведення кориди.
У історичному центрі міста зосереджені основні палаци королів і іспанської знаті, що є нині сховищами шедеврів мистецтв. Одна з кращих галерей живопису в Європі – Музей Прадо. Колекція його картин включає роботи Ель Греко, Гойї, Веласкеса, Рафаеля, Рубенса і багатьох інших всесвітньо відомих художників. Вражають туристів і колекції інших музеїв – Центру мистецтв королеви Софії, палацу Вальяермос. Поблизу музею облаштований унікальний ботанічний сад, в якому міститься значна колекція з 30 тис. різновидів рослин. Популярністю у гостей користується мадридський Центр латиноамериканської культури, де представлені багато унікальних предметів культу і побуту країн Американського континенту.
У Мадриді велику увагу приділяють військовому мистецтву і зброї. Так, Національний палац містить одну з колекцій зброї і мечів, є Морський музей. Бібліотека в Мадриді – одна з найвідоміших в світі, це найкрупніше книгосховище в Іспанії, де є рідкісні в світі книги. У цій же будівлі розташовується і Національний археологічний музей.
Крім Мадрида, великий інтерес у гостей викликають і інші міста країни, засновані у глибоку давнину. Арабська, єврейська і християнська культури кожна по-своєму дали початок зародженню міст, які аж до наших днів зберігають багатюще історико-художнє надбання і неповторність атмосфери.

Барселона
Другим за величиною містом Іспанії є Барселона – столиця напівавтономної Каталонії. Тут виразно виявляється змішення культур різних епох і народів. Протягом століть основою процвітання Барселони були торгівля і судноплавство. Впорядкована і симетрична міська структура привертає туристів красою готичного кварталу, оригінальністю головної вулиці Рамблас, модерністським стилем Пасіо де Грасія. У 1992 р. тут проходили Олімпійські ігри.

Великим інтересом у туристів користуються міста, оголошені ЮНЕСКО Надбанням Людства, завдяки їх природним, пейзажним і матеріальним багатствам. До ним відносяться: Сантьяго-де-Компостела (центр Галісії), де знаходиться третя за значенням християнська святиня після Єрусалиму і Риму – гробниця св. Іакова; найстаріший і мальовничий район Гранади – Альбайсін; університетський центр середньовіччя Саламанка в Старій Кастілії і Леоні; Авіла, головними визначними пам’ятками якої є двокілометрова кріпосна стіна з 88 баштами і монастир св. Терези; Сеговія – з римським двох’ярусним акведуком для підведення води в місто і фортецею Алькасар; Касерес, що вражає пишністю своїх історичних вулиць; Толедо, що підноситься над річкою Тахо; Кордова, колишня столиця халіфів династії Омейя, а також єврейський квартал; Сан-Лоренцо – видатна монументальна споруда.

Неповторні і унікальні міста іспанського узбережжя. Вони привертають безліч гостей зі всього світу, і про них слід сказати докладніше. На півночі Іспанії розташовані Сантадер, що протягнувся уздовж бухти з красивою панорамою довгих пляжів і романтичних алей; аристократичний Сан-Себастьян, який тягнеться до моря від закриваючих його гір. Морські міста Середземномор’я поєднують в собі успішний розвиток промисловості і туризму на тлі чудової природи. Монументальне багатство Валенсії межує з фольклорним, а її процвітання виражається в найекспресивніших святкових формах. Аліканте є одним з найзначніших центрів туризму в Іспанії. Пальма – столиця Балеарських островів органічно поєднує в своїй зовнішності сліди арабського впливу і готичного мистецтва з наявністю порту, пристосованого для відпочинку.

Ібіса, заснована карфагенянами, є сьогодні всесвітньо визнаний центр туризму. На півдні Іспанії розташована Малага – центр ще однієї крупної туристської зони Коста дель Соль. Веселе і яскраве, це місто є центром розвиненої торгівлі, а також надає всі умови, щоб насолодитися красою його клімату і красою затоки, на березі якої він знаходиться.

Мелілья і Сеута
По іншу сторону Гібралтарського протоки розташовані міста Мелілья і Сеута, для яких характерні прекрасні види на море, переплетення культур і релігій. Одночасно належать Атлантиці і Африці Санта Крус де Тенеріфе, Лас Пальмас дс Ла Гран Канарія і Сак, Себастьян де Ла Гомера, що відображають в своїх міських ансамблях історію і сучасне життя Канарських островів.

Сарагоса і Севілья
Увагою туристів користуються міста Сарагоса і Севілья завдяки привабливості їх багатої монументальної спадщини. Сарагоса – столиця Арагона, володіє цілим ансамблем прекрасних споруд в стилі мудехар. Севілья – столиця Андалусії, де можна побачити символічну башту Гарольда і бути присутнім на знаменитих релігійних святах (Різдвяний тиждень) і народних гуляннях (Квітневий ярмарок).

На території Піренейського півострова є ще багато і інших міст, що втілюють історію різних регіонів країни: Більбао, Памплону, де до чарівності середньовічних кварталів додається всесвітня популярність бігу биків вулицями міста під час свята Сан-Фермін; Логроньо, Леон, що був свого часу столицею королівства Кастіліїі Леона, де знаходяться храми і знаменитий готичний собор в романському стилі і епохи Відродження; Мурсія, що привертає архітектурним стилем бароко XVIII ст. Біля підніжжя С’єри Невади розташована Гранада – центр мусульманської культури.

Острів Мальорка. Столиця острова – Пальмаодин з кращих і найзнаменитіший іспанський курорт з прекрасним кліматом. Мальорка входить в архіпелаг Балеарські острови, включаючи також острови Менорка, Ібіса і Форментера.
Мальорка особливо популярна у сімейних туристів, причому європейці часто приїжджають навіть з грудними дітьми.
У Мальорці є аеропорт. Готелі від 2 до 5 зірок, причому навіть двохзоряні готелі, розташовані прямо на морському березі, мають басейни. У аквапарку можна підкотитися на підводному човні або поплавати з аквалангом.
Тут же є невелика фабрика з вирощуванню перлів. Океанаріум з дельфінами і акулами. Сафарі. Щоденна корида.
Іспанія є сплавом культур, що належать різним цивілізаціям, які впродовж століть населяли Піренейський півострів. Пам’ятки культури і мистецтва зустрічаються в Іспанії у великій кількості і приваблюють безліч туристів. Печера Альтаміра в Кантабрії і її наскальні малюнки, створені близько 15 тис. років тому, є унікальними археологічними знахідками. Башти, вівтарі і усипальні періоду бронзового періоду збереглися на Менорке, в деяких районах Кастілії можна зустріти перші зразки мистецтва залізного століття.
Християнська культура сприяла виникненню романського мистецтва. Замки і монастирі служать символами епохи, яка в період будівництва кафедральних соборів досягла апогею своєї естетичної слави. XIII і XIV ст. відмічені переважанням готичного стилю, що можна бачити в найбільш яскравих зразках релігійних споруд, споруджених в Бургосі, Толедо, Леоні, Пальмі і Хіроні. У XV ст. створені значні творіння архітектури: собор в Севільї; королівські лікарні в Сантьяго, Гранаді і Толедо; монастир Сан Хуан дс Лос Рейес; палац інфантів (Гуадалахара). Ісламське мистецтво досягло свого розквіту в X ст. (в період халіфату). Його найбільш виразними пам’ятниками є мечеть в Кордове і м. Медіні Асахара. Мистецтво періоду правління династії назарінів в маленькому королівстві Гранада залишило красиві зразки орнаментального мистецтва XIV і XV ст., кульмінацією якого є комплекс Аламбра в Гранаде і сади в Хенераліфе.
Унікальні колекції предметів живопису, скульптури, ювелірних виробів і чудові фрески прикрашають музеї, собори і монастирі Іспанії. Іспанські королі всіх часів зібрали дійсні шедеври витворів мистецтва, які і складають основу музейних колекцій. Прекрасні роботи Мурільо, Веласкеса, Гойї, Ель Греко, який творив в Толедо і тому визнається іспанським живописцем, складають цілі галереї прекрасних полотен, доступні сьогодні для огляду.
XX ст. відмічений сучасними живописцями, імена яких відомі у всьому світі, – Пікассо, Міро, Сальвадор Далі. Багатющі музеї Іспанії утворюють важливу складову туристських, ресурсів і багато в чому сприяють залученню туристів.
Величезною популярністю у туристів користуються природні ресурси Іспанії – сонце і пляжі. Іспанське узбережжя є особливим береговим ансамблем, омиваним водами Середземного моря, Біскайської затоки і Атлантичного океану. Його пляжі мають дуже сприятливий клімат – температура від 18 до 30° С і більше 300 сонячних днів в році.
Багатим надбанням Іспанії є її національні парки, що покликані зберегти ті ділянки території країни, які представляють типологію різних природних комплексів, що вважаються цінністю країни. З них слід назвати: ”Піки Європи” розташований на території Астурії, Кантабрії, Бастілії і Леона (площа 64 тис. га); ”Ордеса і Монте Пердідо” (площа 15 608 га), розташований на території Арагона; ”Айгуас Тертео і Естань де Сант Маурісі”, розташований в Каталонських Піренеях (площа 50 тис. га); Національний морський і наземний парк архіпелагу Кабрера (площа 8703 га); на острові Тенеріфе – парк ”Рейді” (площа 13571 га); на острові Ла Пальма – ”Ла Кальдора де Табурьенте” (площа 4690 га); на острові Лансароте – ”Тіманфайя” (площа 5107 га); ”Карахонай” – на острові Ла Гомера (площа 3984 га).
По всій Іспанії розкидано близько сотні курортів і станцій термальних вод. З часів римського владарювання в цих місцях люди лікувались від самих різних хвороб. Наявність готелів і спортивних споруд дозволяє в даний час привертати сюди велику кількість туристів з лікувальною метою.
Останніми роками особливий розвиток набув сільський туризм, що викликало необхідність створити житла для туристів в маленьких населених пунктах, де мандрівники могли б безпосередньо пізнати природу, звичаї і життя невеликого селища.
Іспанія є однією з країн світу, приймаючих найбільше число гостей, які приїжджають з нагоди проведення ярмарків і конгресів. Мадрид і Барселона займають тут лідируючі позиції, оскільки мають ярмаркові парки і конгрес-палаци. Такі заходи проходять і в Торремоліносе (Малага), Пальмі, Валенсії, Сарагосі, Мурсії, Севільї і Кордовф. У кожному з них є постійно діючий конгрес-палац і виставок. У Гранаді є Конгрес-палац ”Культурний центр імені Мануеля Фал’ї”, що може надавати послуги культурного характеру.
Великий інтерес у туристів викликають іспанські свята, які проходять майже безперервно, змінюючи один одного, в різних місцях і у різний час роки. Карнавали оповідають глядачам про тисячолітні традиції іспанців.
Страсний тиждень – особливе релігійне свято, що має характерні риси. Хода релігійних братств і краса процесій особливо відомі в таких містах, як Севілья, Вальядолід, Самора, Мурсія і Куенка. Квітневий ярмарок проходить в Севільї, де цілий тиждень панують колоритний фольклор і захоплена радість. Інше релігійне свято великого значення – ”Корпус Крісті”. У ньому беруть участь члени релігійних братств, що існують сотні років. ”Ніч св. Хуана”, що відзначається в червні, найсимволічніше святкується в Сан-Педро Манріке (Сорія) і в Сьюдаделі на острові Менорка.
У липні відбувається знамените святкування на честь Сан-Ферміна в Памплоне. Всьому світу відомо, як відбувається біг биків вулицями цього міста при масовій участі народу. Ярмарки і народні гуляння на честь воскресіння св. Марти теж є проявом святкового настрою іспанців у зв’язку із збором урожаю. Ельче, розташований на півдні провінції Аліканте, також проводить свято ”Містерія”, який відмічається в серпні і приурочений до дня Вознесіння Богородиці.
Типовими є великі святкування, які проходять з серпня по жовтень в Ла Альберка (Саламанка), Вехер де ла Фронтера (Кадіс), Торо (Самора), Ондарроа (Біскайя), Логроньо і багато інших місць. Різдво Христове підводить межу під щорічним циклом свят, що відзначаються в Іспанії. Особливості Різдвяних свят так само гідні згадки, як, наприклад, традиційні уявлення про народження Христа у Віфлеємі і ходав день Єпіфанії.
Фольклор є виразом найглибших душевних відчуттів і думок іспанського народу. Майже у всіх реґіонах країни є свої танці і пісні. Іспанія користується заслуженою славою країни, де люблять розваги. Кіно, театри, аудиторії, виставкові і концертні зали пропонують відвідувачам обширну культурну програму. Азартні ігри дуже популярні в Іспанії. Лотереї типу цифрового лото, спортивні (футбол, скачки) та інші привертають увагу гостей. У селищах і містах поширені салони гри бінго. Казино пропонують великий вибір ігор (покер, кістки і т. д.).
У Іспанії залишилося і підтримується унікальне, яскраве розважальне видовище, що привертає масу глядачів, багато разів оспіване і описане в літературі і кінематографі, – корида. У цивілізованій сучасності корида багатьма не сприймається і засуджується як криваве побоїще, публічне биття тварин, але для іспанців – це непорушний звичай і традиція, що йде корінням в глибоке минуле, яскравий і незаперечний приклад хоробрості, мужності і сміливості. Для туристів корида – унікальне і рідкісне видовище. Для кориди вирощуються бики особливої породи, що ретельно охороняється і підтримуваної.
Сучасні, комфортабельні, обладнані всілякими зручностями і службами готелю відповідають принципу ”ціна – якість”. Багате монументальне надбання Іспанії дозволило відкрити на шляху туристських маршрутів і в містах безліч живописних готелів, які знаходяться в замках, палацах і старовинних особняках.

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 
 
 
476  
483   494  
497   495  
Сеута і Мелілья. Ібіса, Малага
Мадрид. Мелілья і Сеута, Санта Крус де Тенеріфе, Лас Пальмас дс Ла Гран Канарія і Сак, Себастьян де Ла Гомера.
Барселона. Сарагоса і Севілья.
Сантьяго-де-Компостела, Альбайсін, Саламанка, Авіла, Сеговія, Касерес,Толедо, Кордова. Більбао, Памплону, Леон, Мурсія, Гранада.
Сантадер, Сан-Себастьян,Аліканте. Острів Мальорка.

«Барселона-Рим-Париж» «Вся Іспанія»
«Барселона влітку» / «Барселона монументальна» /
«Барселона для дітей і дорослих»
«Земля Катарів»
«Винні VIP тури»  

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини