головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Німеччина
  Федеральна Республіка Німеччина

Офіційна назва країни і географічне положення. Німеччина, Федеральна Республіка Німеччина (ФРН). Держава в Західній Європі – федерація, в яку входить 16 земель. На півночі омивається Північним і Балтійським морями. На півночі межує з Данією, на сході – з Польщею і Чеською Республікою, на півдні – з Австрією, Швейцарією, на заході – з Францією, Люксембургом, Бельгією, Нідерландами. Площа – 357 тис. кв. км.
Столиця – Берлін.
Час. Відстає від київського на 2 години.
Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік, 1 травня – День праці, 3 жовтня – День об’єднання Німеччини (святкується з 1991 р.), 24 грудня – Святвечір, 25 і 26 грудня – Різдво.
Традиційні релігійні свята – Страсна п’ятниця, Великдень (з суботи до понеділка), Вознесіння Христове (40 днів після Великодня), Трійця (неділя і понеділок, через 50 днів після Великодня), 12 днів після Трійці.
Якщо свято припадає на суботу або неділю, установи можуть не працювати в п’ятницю, яка йому передує, або у наступний понеділок.
Природні умови. На півночі – Північно-Німецька низовина з пагорбами і озерами, південніше – височини і середньовисокі гори (Рейнські Сланцеві гори, Шварцвальд, Тюрінгенській Ліс, Гарц, Рудні гори), що чергуються з плато і рівнинами. На півдні – відгалуження Альп заввишки до 2963 м (гора Цугшпітіє).
Головна річка – Рейн. Інші великі річки: Везер, Ельба, Одер. Річки і канали з'єднують Берлін з Одером на сході і з Ельбою – на заході.
На півдні країни розташоване Боденське озеро. Близько 30% території займають ліси. Національні парки – Баварський Ліс, Берхтесгаден; численні природні резервації, пам’ятки природи.
На схід від Рудних гір, в долині Ельби, знаходиться улюблене місце відпочинку німецьких туристів, яке вони називають Саксонською Швейцарією. Скелі нагадують архітектурні споруди у формі пірамід, обелісків, кріпосних стін з баштами і зубцями.
Клімат помірний, на півночі і північному заході – морський, в решті районів – перехідний від морського до континентального. Середні температури січня на рівнинах – від 0 до -3°С, у горах – до -5°С, у липні відповідно 16-20°С і 12-14°С. Опади – 500-800 мм в рік, в горах – 1000-2000 мм.
Віза – шенгенска. Нормативний термін оформлення візи – 10 днів.
Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 200 шт. або сигар – 50 шт., або тютюну – 250  г; міцних спиртних напоїв – 1  л, вина – 2 л, кави – 0,5 кг, чаю – 100 г, одеколону і духів – 50  мл, туалетної води – 250 мл, бензину в каністрі – 10 л; продуктів харчування, предметів і речей – в межах особистих потреб. 
Заборонене ввезення: отрут, психотропних речовин.
Заборонений вивіз: дитячого одягу, трикотажу, взуття, панчішних виробів, автомобілів (без спеціального дозволу), коштовностей, м'ясних виробів, фруктових і овочевих консерв, прянощів.
Дозволений вивіз: подарунків і сувенірів.
Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити міжнародний ветеринарний сертифікат з відміткою про щеплення від сказу. Запис повинен супроводжуватися перекладом на німецьку мову.
Транспорт. Авіатранспорт. Аеропорт Шенефельд знаходиться поблизу Берліна. Сполучення з Берліном громадським транспортом: метро, електропоїзд, автобус.

Автовокзал Берліна розташований в центрі міста, працює цілодобово.
Автомобільний транспорт. Довжина автодоріг – 496,6 тис. км.
Загальна інформація для іноземців, що подорожують автомобілем, включена в буклет ”Autobahn Service”, який розповсюджується безкоштовно всіма автомобільними клубами і німецькими національними туристичними бюро.
Орендувати автомобіль можна в аеропорту прильоту. Для цього необхідна кредитна картка і міжнародні права, видані не менше, ніж рік тому. Вік водія – від 21 року.
Залізничний транспорт. Довжина залізниць – 91,4 тис. км.
Водний транспорт. Головні морські порти: Гамбург, Бремен, Бремерхфен, Вільгельмсхафен, Любек, Росток-Варнемюнде.
Грошова одиниця – євро.
Валютне регулювання. Ввезення і вивіз валюти не обмежені. Пред’явлення митної декларації при в’їзді до Німеччини не вимагається, якщо сума готівки не перевищує 15400 євро.
Поліцейські правила. За відмову заплатити штраф і при опорі при безбілетному проїзді в приміському потязі поліцейський може застосувати силу.
Соціально-політичний устрій. Глава держави – президент. Глава уряду – федеральний канцлер. Законодавчий орган – бундестаг, органи представництва земель – бундесрати.
Місце перебування президента, уряду і бундестагу – Берлін.
Економіка. Німеччина – високорозвинута індустріальна країна. Видобувається буре і кам’яне вугілля, нафта, природний газ, поліметалічні руди, калійна і кухонна сіль. Виробництво електроенергії в основному на ТЕС, близько 1/4 – на АЕС. Розвинуті чорна і кольорова металургія, різноманітні галузі машинобудування: верстатобудування, електротехніка і радіоелектроніка, приладо-, автомобіле- і суднобудування, деревообробна, легка, харчова промисловість, виробництво виробів з фарфору, музичних інструментів та інші. Потужні хімічна і нафтохімічна промисловість. Високоінтенсивне сільське господарство з переважанням галузей тваринництва (свинарство і молочне тваринництво). Рослинництво спеціалізується на виробництві зерна, цукрового буряка, картоплі. Хмелярство. Виноробство. Рибальство.
Населення – більше 82,3 млн. осіб (2010 р.), понад 90% – німці. Міське населення – понад 85%.
Офіційна мова – німецька. У деяких регіонах є діалектні відмінності.
Релігія. Віруючі – в основному протестанти (34%) і католики (34%).
Національні традиції. При знайомстві прийнято називати титул кожного співрозмовника. Якщо титул невідомий, можна звертатися ”Неrr Doctor”. Слово ”доктор” уживається при вказівці спеціальності або професії.
Під час святкування прийнято чокатися з господарем, що запросив гостя (хоча, наприклад, у Франції піднімають келих, але не чокаються). У ресторані вітають всіх, хто знаходиться поряд, навіть незнайомих, виразом ”Mahlzeit”, що означає приблизно ”Смачного”.
Німці відомі вираженим педантизмом.
Кухня. Німці дуже люблять картоплю, всілякі галушки, м’ясо, ковбаси, сири і сардельки. Користуються популярністю кисла капуста, гамбурзький вугор, берлінський шніцель і численні солодощі з тіста. Ситні німецькі салати характеризуються підвищеним вмістом оцту. Особливо славиться німецький картопляний салат, салат з ковбасою, ковбасний суп, а також печеня з перцем.
Німці люблять пиво і щорічно проводять пивний фестиваль в Мюнхені. Рейнські і мозельські вина, в основному білі, не поступаються за якістю французьким.
Додаткова інформація про особливості країни і її жителів.
Розміщення.
У Німеччині багато готелів від однієї до п’яти зірок, є можливість орендувати кімнату або квартиру, або поселитися в кемпінгу. Об'єкти розміщення готельного типу поділяються на чотири категорії: Hotel, Gasthof, Pension, Hotel Garni.
Hotel. Готелі в Німеччині відповідають єдиному високому стандарту, навіть в недорогих готелях забезпечений мінімальний комфорт. Особливо популярні готелі в старих замках, монастирях і палацах. Від загального числа об’єктів розміщення Німеччини готелі складають близько 30%.
Gasthof. Перекладається як ”гостиний (заїжджий) двір”. Невеликий готель, найчастіше в сільській місцевості. Затишний, тихий будиночок з невеликим холом, як правило, з сімейною атмосферою. Від готелю Gasthof відрізняється в основному розмірами. Від загального числа об’єктів розміщення Німеччини готелі типу Gasthof складають близько 30%.
Pension. У пансіоні може бути всього 1-4 номери. Тут обслуговують тільки своїх постійних мешканців. Душ і туалет, як правило, на поверсі. Від загального числа об’єктів розміщення Німеччини пансіони складають близько 15%.
Hotel Garni. Їх кількість в Німеччині складає близько 1/3 всіх об’єктів розміщення. Розміщення тільки з сніданком.
Хостели і приватні квартири. Найдешевше в Німеччині можна зупинитися у приватних квартирах і в молодіжних хостелах. Проживанням в приватних квартирах забезпечують агентства із здачі житла. Вартість – 15-20 євро за ніч.
Інформацію про житло можна отримати в місцевих туристичних офісах, які називаються Verkehrsamt. Написи край дороги або на будинку ”Zimmerfrei” або ”Fremdenzimmer” говорять про те, що тут здаються кімнати. Ночівля обходиться приблизно в 15 євро, іноді в ціну входить сніданок.
Для молоді зручно мешкати в хостелах – недорогих гуртожитках, де ціна коливається від 10 до 15 євро за ніч. Як правило, в кімнатах розміщують по 5-6 чоловік, ліжка можуть бути двоповерховими. Зручності на поверсі. У деяких хостелах є окремі номери. У Німеччині близько 640 таких закладів.
Покупки. У Німеччині у всіх середніх і великих містах є універсами трьох фірм: ”Kaufhol”, ”Karstadt”, ”Hertie”. У першій фірмі найнижчі ціни, в останній – найвищі. В кінці кожного сезону бувають розпродажі. Вивіски ”preiswert”, ”reduziert” означають, що ціни знижені.
У багатьох великих магазинах можна скористатися візками. Для цього треба защипнути монету номіналом 1 євро в спеціальній щілинці в ручці візка, щоб відстебнути її від інших візків, вставлених один до одного. Зробивши покупки треба повернути візок на місце, знову пристебнути його і тоді монета вискочить з щілинки. Біля великих універсамів візки часто стоять на вулиці біля входу. Тому, коли ви прямуєте по візок, не треба дивуватися, якщо німець, що котить порожній візок до місця повернення, з посмішкою запропонує його вам. Вручіть німцю монету 1 євро і беріть візок. Не забудьте сказати ”danke”. Так прийнято.
Магазини закриваються відносно рано. З понеділка по п’ятницю магазини промтоварів відкриваються між 9.00 і 10.00, а закриваються з 18.00 до 20.00. Існує також ”довгий” четвер, коли всі великі супермаркети працюють до 20.00. По суботах магазини відкриті до 16.00, а протягом чотирьох тижнів перед Різдвом, як правило, до 18.00 Продовольчі магазини можуть починати роботу з 7.00.
Телефон. Код Німеччини – 49. З телефонної будки можна подзвонити в будь-яку точку земної кулі. Як правило, в будках є телефонні довідники. Є три види автоматів: одні приймають монети, інші – телефонні картки, треті – кредитні картки. Приймаються монети номіналом 50 і 20 центів. Мінімальна сума, на яку реагує автомат при міжміській розмові, – 20 центів. Якщо вартість розмови виявилася меншою, ніж сума, опушена в щілинку автомата, – він видасть здачу. Телефонні картки (Telefonkarte) продають на пошті і в газетних кіосках.
Найдорожче дзвонити з 8.00 до 12.00 у будні. Пільговий тариф триває з 18.00 до 8.00 в робочі дні і у всі вихідні. Можна подзвонити з пошти (через оператора), але це дорожче. Також дорожчими є дзвінки з готельного номера. Останнім часом в Берліні з’явилися невеликі переговорні пункти з пільговими тарифами. Їх власники – турки.
З Німеччини можна подзвонити за рахунок того, кому телефонуєш. Для цього треба набрати номер 01-30-80-10-07 (Deutsche Telekom) і повідомити номер, власник якого згодний оплатити розмову. Довідки за телефоном 8-190 або 339-28-66.
Медичне обслуговування платне.
Чайові  складають приблизно 10% від суми рахунку. Іноді постійного клієнта (яким можна стати з третього візиту) проводжають з кафе безкоштовною чарочкою ”на коня”.

  Курорти Німеччини
Берлін Франкфурт-на-Майні
Гамбург Штутгарт
Бремен Мюнхен
Любек і Кіль Нюрнберг
Ганновер Лейпціг
Кельн Дрезден
Дюсельдорф  


  Виставки у Німеччині

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
124  

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини