головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Відпочинок в Тунісі
Туніс по праву вважається однією з найпривабливіших країн для відпочинку на морі. М’який середземноморський клімат, чисте і тепле Середземне море, сучасні готелі, що потопають в екзотичній зелені, бездоганний сервіс, численні пам’ятники багатовікової історії, що збереглися, цікаві екскурсії, вишукана національна кухня – все це привертає сюди гостей і: різних країн.
Кожен турист може скласти для себе індивідуальну програму відпочинку і знайомства з країною, узяти напрокат автомобіль або яхту. Тут створені всі умови для водного спорту, верхової їзди, морської рибалки і прогулянок на катері. У більшості готелів є тенісні корти, поля для гольфу, волейбольні майданчики.

Туніс – столиця і головний порт країни, був заснований фінікійцями в X ст. до н.е. Для туристів найцікавіша середньовічна частина міста – Медіна. Центр Медіни займає обширний критий базар, до якого примикає Велика мечеть (мечеть Оливи). Другий ранній пам’ятник Тунісу – купольний мавзолей Харасанідів, що має кубічну форму. До туристських визначних пам’яток належать палаци Дар-аль-бей (XVIII ст.), де розташована урядова резиденція, і Дарбен-Абдаллах (XVIII-XIX ст.), які оброблені всередині багатоколірним мармуром і барвистим розписом. У заміському палаці Бардо (XVIII-XIX ст.) знаходиться національний музей ”Алауї”; найбільшою в світі колекцією римських мозаїк володіє Музей ісламського мистецтва в палаці Дар-Хусейн.
Химерне поєднання європейської цивілізації і арабської Африки – характерні риси столиці країни. Суперсучасні дзеркально-скляні висотні будівлі, біла російська церква, Медіна (середньовічне арабське місто з базарами, мечетями і численними маленькими магазинчиками), центральні бульвари, побудовані французами, поєднала в собі столиця.
Туніс – портове місто. Але розташовується він не на самому березі моря, а на березі лагунного озера Ель-Бахір, або Туніського озера. З морем озеро сполучене судноплавним каналом. Широкою дорогою, що перетинає озеро, рухається безліч автомашин. У зеленуватій воді розгулюють білосніжні чаплі і рожеві фламінго. Туніс – дуже зелене місто, всюди численні сквери, клумби і квітники.
На околиці міста знаходиться зелений масив лісопарку ” Бельведер”, де зібрані різні представники африканської флори. Одна з визначних пам’яток парку – гігантські фікуси завдовжки 20-25 м. У центрі ” Бельведера” знаходиться знаменита алебастрова альтанка Кубба – пам’ятник стародавньої арабської архітектури.
У всіх частинах міста можна бачити різноманітні пам’ятники мусульманської архітектури – мечеті. Окрім мусульманських мечетей є в місті католицький собор на проспекті Хабіба Бургіба, єврейська синагога на авеню де Парі і вище згадана маленька православна церква з позолоченою маківкою.
Специфіка міського побуту Тунісу – численні кав’ярні і ресторанчики, де туристи можуть недорого і смачно перекусити.
У північних передмістях Тунісу, що простягнулися уздовж берега Туніської затоки, увагу туристів привертають пам’ятники пунічної епохи – руїни колись могутнього Карфагена, зруйнованого римлянами два тисячоліття тому: лазні імператора Антонія, амфітеатр, Національний музей з пунічними і римськими колекціями на горбі Бірса.

Дугга
У 120 км від столиці туристів привертає один з найцікавіших античних центрів країни – стародавнє місто Дугга. Дугга – фінікійське (IV ст. до н.е.), потім нумідійске (II ст. до н.е.) і, нарешті, римське (з 46 р. до н.е.) місто. Тут збереглися: пунічний мавзолей, монумент, споруджений на честь трьох богів – Юпітера, Юнони і Мінерви; храм богині Юнони Целесті; римська купальня; тріумфальна арка і інші античні споруди.
На 300 км на захід від столиці до межі з Алжіром протягнулося Коралове узбережжя з жвавими курортами, рибальськими портами і потопаючими в зелені садів живописними селами.

Табарка
Туристів привертає Табарка з Генуезькою фортецею, що підноситься над ним, XVI ст. Жителі цього старовинного фінікійського порту займаються виловом морських їжаків, королівських креветок і лангустів, пошуками коралів, виготовленням виробів з пробки і вересу. Одна з визначних пам’яток міста – гострі монолітні скелі Голки, що піднімаються на 20-метрову висоту. Табарка – ідеальне місце для любителів підводного плавання, гри в гольф і прогулянок в горах Крумірії. Крім чистої води і сонця, курорт привертає гостей відмінним пляжем і великою кількістю недорогих тризіркових готелів. У порту є безліч ресторанів і кафе. Табарка розташована в 20 км від межі з Алжіром і є типовим туніським містом, не зворушеним сучасною цивілізацією. У липні-серпні тут проводиться Свято Коралів – фестиваль туніської культури. У околицях Табарки знаходиться острів Ла-Галіта, де живе єдина на Середземному морі колонія тюленів і де можна ознайомитися з останками пунічних і давньоримських будов.

Аїн-Драхам
В глиб від узбережжя, в покриваючих гори чагарниках пробкового дуба, розташований невеликий кліматичний курорт Аїн-Драхам (Срібне джерело) з нетиповими для Тунісу черепичними дахами.

Бізерта
У самому центрі Середземноморського побережжя розташований курорт Бізерта. Старовинна фінікійська факторія, перетворена римлянами в колонію, досягла особливого розквіту при останній хвилі емігрантів з Андалусії. Її туристські визначні пам’ятки – мавританські будинки і рибний ринок, мечеті і кріпосні стіни старого морського порту з Іспанським бастіоном, що підноситься над ним, біломармурова площа мучеників. За часів французького протекторату в Бізерті розміщувалася військово-морська база, залишена французами в 1963 р. У Бізерті є православна церква з меморіальною дошкою, на якій вибиті назви російських військових кораблів, що були відінтерновані  сюди з Новоросійська і Севастополя в 1920 р. Околиці Бізерта славляться довгими піщаними пляжами. Озеро Гарает Ішкель і гора Джебель Ішкель, де мешкають різноманітні види птахів і диких тварин, мають статус національного заповідника.
Єдиний туристський комплекс є ділянкою східного побережжя Тунісу між курортами Хаммамет і Набель, розташованими в південній частині мису Кап-Блан. Щорічно сюди з’їжджаються тисячі туристів, яких приваблює благодатний клімат і красою цих місць.

Хаммамет
Заснований понад 5 століть назад Хаммамет, що виріс з рибальського села, розташований в 65 км від туніської столиці. Це одне з тих курортних місць, де починався туризм в Тунісі. Тут любили відпочивати багато світових знаменитостей: Флобер, Мопассан, Уайльд, Франсуаза Саган, Черчилль і Софі Лорен. Місто зберігає свою одноповерхову зовнішність. Високих будівель тут не будують, щоб не затуляти прекрасний вигляд на затоку. Від минулих часів збереглися кріпосні стіни і Велика мечеть. Влітку і взимку елегантні архітектурні споруди Хаммамета, виконані в традиційній манері, його розкішні готелі і вілли потопають в пишній зелені апельсинових і жасминових садів. Відпочиваючих тут чекають широкі піщані пляжі, сучасні готелі з високим рівнем сервісу, безліч затишних кафе, ресторанів, магазинів, жвавих базарів. Привертає туристів і великий парк атракціонів. Хаммамет здобув собі славу прекрасного дитячого курорту. Дітям подобаються малолюдні тихі піщані пляжі і мілководі затони із зграйками полохливих риб.
Хаммаметпривертає туристів і своїм центром таласотерапії, розташованому на території п’ятизіркового готелю ”Рояль Аз юр”. Центр таласотерапії Біоазюр є четвертим за величиною в світі з самим новітнім медичним устаткуванням.
У районі розвинено виноробство, ароматний сухий мускат і легке рожеве вино чудово доповнюють різноманітні ”дари моря”. Міжнародний культурний центр з театром просто неба пропонує цікаву програму щорічного культурного фестивалю.

Неаполіс
Заснований під назвою Неаполіс, місто – адміністративна столиця району Кап-Блан, Набель широко відоме виробами гончарів, керамікою, ручною вишивкою і іншими промислами ремісників. Місто, історія якого починається з IV ст. до н.е., розташоване в 12 км від Хаммамета, є середземноморським курортом, що швидко розвивається. Набель був відомий як важливий порт Карфагенского держави ще у далекому минулому. Зараз це типово східне місто з неквапливим життям. У старій частині міста туристів привертають галасливі базари, де можна придбати сувеніри, прикраси, вироби з шкіри; можна відвідати музей античної мозаїки.
У курортних зонах розкинулися прекрасні пляжі, діє 48 готелів, багато дискотек, де збираються і місцеві жителі, і іноземні туристи.
Відмінні готелі, цікавий відпочинок і невисокі ціни зробили цей район привабливим для російських туристів.
Більш ніж на 100км на південь від Хаммамета тягнеться район Сахелі, що по-арабски означає ”берег”, ”околиця”, головним містом якого є Сус з численними озерами. Відомий ще з I тисячоліття до н.е. як важливий порт Карфагенської держави, це місто вважається ще давнішим за Карфаген. Тут чудово збереглися кріпосні стіни (IX ст.) з 30-метровою баштою Аль-Халіф. Цікаві квадратний рабат, Велика мечеть (IX ст.), мечеть Бу-Фатата (IX ст.); є музей археології і ісламського мистецтва. У околицях Суса розташовані залишки фінікійських гробниць, римських будинків, християнських катакомб. Сьогодні Сус, широко відомий прекрасними пляжами, став популярним курортом, крупним центром міжнародного туризму.

Ель-Кантауі
Недалеко від Суса розташований невеликою, але дуже популярний на Середземномор’ї порт Ель-Кантауі з безліччю яхт і прогулянкових морських суден, розкішними готелями в андалуському стилі і віллами. У Ель-Кантауі, як, втім, на багатьох курортах Тунісу, є поле для гольфу і центр підводного плавання.

Монастір
В 24 км від Суса знаходиться крупний історичний, культурний і туристський центр країни – Монастір. Один з найбільших міжнародних середземноморських курортів, Монастір з оновленим історичним центром служив декорацією для багатьох фільмів. У оформлення стародавнього міста гармонійно вписався мавзолей першого президента Тунісу Бургіби – унікальне за красою творіння архітектури з восьмикутним мінаретом та різьбленими куполами. Поряд з портом – рабат, казковий палац в кращих традиціях східної архітектури. Уздовж широких золотих пляжів Монастіра тягнуться шикарні готелі.

Махдія
На узбережжі Африканського мису розташована Махдія. Серед туристських визначних пам’яток слід зазначити Велику мечеть, руїни палацу і арсеналу, замок Бордж-аль-Кебір (XVI ст.) з трьома кутовими бастіонами. Пляжі Махдії поки мало відомі за межами країни. Порт, що колись був сховищем для піратів, центр рибальства перетворився на сучасний морський курорт, що швидко розвивається, де індустрія відпочинку і розваг займає все більш міцні позиції. На узepбережжі з широкими белопісчаними пляжами з’являються нові фешенебельні готелі.

Ель-Джем знаходиться на півдорозі між Сусом і Сфаксом. У ньому чудово збереглася будівля колізею, обнесена триярусними аркадами 36-метрової висоти. Цей величний античний амфітеатр, розрахований на 40 тис. глядачів, є однією з найбільших споруд в світі і перевершує по красі всі римські пам’ятники тієї епохи, що дійшли до наших днів. У музеї Ель-Джема представлена дуже цікава колекція мозаїк з різних археологічних розкопок у околицях міста. При розкопках давньоримських вілл, розташованих позаду музею, були зроблені знахідки, що свідчать про процвітання тут торгівлі.

Кайруана
У місті Кайруані (засноване в 670 р. н.е.), розташованому в 60 км від Суса, першій столиці мусульманських правителів Тунісу, привертають увагу побудована з каменя невелика склепінчаста ”Мечеть трьох дверей” (побудована в 866 р.) і завія Сиді-аль-Гаріані (XIV ст.); поза стінами міста – завія Сиді-Сахбі і пятикупольна завія Сиді-Ахмар-Аббаса (XIX ст.). У місті діє Музей ісламського мистецтва.
Кайруан – перш за все святе місце, тому він по-справжньому розкривається в дні релігійних свят. Крупні торжества відбуваються в ночі місяця Рамазан, а особливо в мулед, коли святкується день народження Пророка Мухаммеда.
Південна частина Тунісу – це вже справжня екзотика. Велике Солоне озеро, дивовижні пейзажі Сахари, оазиси пальмових гаїв, пустинні гори з берберами, що мешкають там, і печери троглодитів привертають сюди зарубіжних гостей.

Джербу
На Джербу – острів фінікових пальм, туристи добираються на поромі. Сюди їх привертають прозора тепла вода, прекрасні пляжі, своєрідна архітектура і краса старого порту Ажім. Тут близько 200 релігійних пам’ятників, серед них Гріба, найстародавніша синагога.
Острів площею 514 км2 – маленька казкова країна із стародавніми традиціями, жарким, із-за близькості Сахари, кліматом і завжди чистим небом. Столиця острова – курортне містечко Хумт-Сука, де багато місць, що представляють інтерес для туристів. На Джербі багато готелів самих різних рівнів і цілих курортних комплексів. Численні екскурсії запрошують туристів в дивовижний світ Сахари з її міражами, берберськими селищами і оазисами.
Двух- або триденна подорож в місця, де живуть берберські племена матмата – одна з самих захоплюючих пригод для туристів. Пустинні гори Матмата, на схилах яких розташовані печери троглодитів, були вибрані Стівеном Спілбергом для зйомок ”Зоряних воєн”. Троглодити живуть в крейдяних гротах, відкритих всім вітрам. У деяких з них, куди добратися можна лише за допомогою мотузяних сходів, влаштовані ресторани або готельні апартаменти для любителів екзотики.

Тозер, місто-оазис на краю пустелі, знаменитий зоопарком Сахари. Це головне місто в краю солоних озер, звідки туристи починають знайомство з Сахарою. Місто виникло завдяки 200 джерелам величезного оазису, що налічує понад півтора мільйони фінікових пальм. Пальмовий гай розташований на північно-західному березі солоного озера. У центрі оазису розташований Музей ”1001 ніч” – арабський діснейленд, де туристів чекає безліч розваг і приємних несподіванок.

Оазис Нефта – маленький зелений куточок на краю кам’янистого плато. Він славиться своїми килимами і керамічними виробами. У оазисі, який живлять 150 джерел, на площі в 100 га розкинувся пальмовий гай.
Столицею архіпелагу оазисів в океані піску вважається Кебілі, звідки можна потрапити до найбільшого солоного озера Тунісу – Шотт Джерід, величезному білому простору солоної води, що пересихає влітку. Ідеальна рівна поверхня озера, що було колись морською затокою, використовується туристами для катання на степових серфінгах, до дна яких прикріплені коліщатка.

Дуз
Найбільш ”сахарний” зі всіх оазисів туніського півдня – Дуз, відомий своїм базаром, кустарними виробами з верблюжої шкіри, берберськими прикрасами, розведенням особливої породи собак – африканських гончих. Тут можна відвідати Музей Сахари, побачити пам’ятник верблюду, прогулятися пальмовим гаєм. Місцеві готелі стилізовані під стародавні східні фортеці. У грудні проводиться фестиваль Сахари – прекрасна можливість для туристів познайомитися з місцевими традиціями і фольклором. Дуз є найголовнішими воротами в пустелю. Звідси починаються захоплюючі африканські сафарі.

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
517  
707   705  
706   755  

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини