головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Туніс
  Республіка Туніс
  

Блакитні води Хаммаметської затоки, блакитні простори Сусса, піщані пляжі Джерби, червоні коралові рифи Табарки, яскраві кольори зелених оазисів жовтої Сахари і строгі силуети масивів Атласу – все це Туніс, один з найпопулярніших курортів Середземномор’я. Тут поєднуються численні культурні багатства, що залишилися від колишніх цивілізацій – пунічної, римської, арабської, західної.
Географія, площа, ландшафт країни. Туніс розташований на північно-східному краю Африки, в центрі середземноморського басейну. Він розташований між 30 і 37 градусами північної широти і омивається на півночі і на сході Середземним морем. Протяжність узбережжя – 1200 км. На заході і південному заході Туніс межує з Алжиром, на південному сході – з Лівією.
Площа країни становить 136,6 тис. кв. км.
Рельєф країни переважно рівнинно-горбистий. Близько 1/3 території, в основному на північному заході і заході, займають гори Атласу заввишки 1000-1200 м і міжгірні плато (Північний і Високий Тель). У західній частині Туніського хребта знаходиться найвища точка країни – г. Шамбі (1544 м). Решту території займають Туніська низовина (Нижній Тель) на півночі та південніше – Туніська Сахель. У центрі країни знаходяться безстічні солончакові низовини (шоти) – Шотт-Джерід (близько 5 тис. кв. км), Шотт-ель-Гарса (1,3 тис. кв. км), розташовані нижче за рівень моря, та інші, на півночі оточені горами. На південному сході гори Ксур відокремлюють від берегової низовини рівнини кам'янистих пустель Сахари, вкриті горбами. На крайньому півдні – піщана пустеля Рмель-ель-Абіод.
Клімат Тунісу субтропічний середземноморський, на півдні – тропічний пустельний. Характер кожної пори року відзначається м’якістю помірного клімату. Середня температура становить +15°С в грудні і +30°С в липні.
Велика частина річок країни відноситься до типу уедів. Найдовша річка – Меджерда (довжина 460 км). Решта річок незначні і їхній стік вкрай непостійний.                                                             
На півночі розташовані солоне озеро Бізерта та озеро Гарает-Аш-кель.
Населення, демографія, столиця і великі міста. Чисельність населення Тунісу становить 10,6 млн. осіб (2010 р.). У етнічному складі переважають араби – близько 98%. Крім того, в країні проживає невелика кількість європейців – французи і італійці.
Природний приріст населення складає близько 3% у рік.
Середня густота населення – 62 особи/кв. км.
Понад 3/4 населення проживає в районах півночі, східного узбережжя і острова Джерба. Близько 50% населення країни проживає в містах.
Столиця країни – м. Туніс (693 тис. осіб). Найбільші міста: Сфакс, Кайруан, Сус, Габес, Монастир.
Політичний устрій. Туніс – президентська республіка. Законодавча влада здійснюється Палатою депутатів (однопалатним парламентом), яка обирається на 5-річний термін.
У Тунісі діє багатопартійна політична система.
За адміністративно-територіальним поділом країна розділена на 24 провінції (вілаєти), які поділяються на 260 округів (делегацій).
Релігія. Основна релігія – іслам сунітського напрямку, його сповідують близько 98% населення Тунісу, в меншій мірі поширені християнство і іудаїзм.
Мова. Офіційна мова – арабська.
Транспорт. З багатьма країнами світу Туніс пов’язаний прямими авіарейсами. У Тунісі діють дві міжнародні авіакомпанії – ”Ер Тунісу” і ”Ер Ліберте Тунізі”. Міжнародний аеропорт столиці Тунісу – ”Картаж” знаходиться на відстані 8 км на північний схід від міста. Крім того, в Тунісі функціонують міжнародні аеропорти Сфакс Эль-Травень, Джерба-Меліта, Сакнес-Монастир, Таузар-Нефта.
Існують регулярні авіарейси, що сполучають між собою великі міста країни: Туніс, Монастир, Сфакс, Тозер, Табарку і Джербу.
Є також літаки-таксі, які забезпечують польоти за заявками організаторів семінарів, медичних служб і т.д.
У Табарке, Бізерте, Тунісі (Хальк-ель-Уед), Сусі, Сфаксі, Сехирі, Габесі знаходяться великі морські порти.
Протяжність залізниць в Тунісі становить понад 2 тис. км, автомобільних доріг – 33 тис. км.
Подорожувати по Тунісу зручніше поїздом, ніж автобусом, але автобусне сполучення дешевше. Поїздом можна скористатися і для відвідин північного передмістя столиці, яке зазвичай називають ”ТГМ” (Туніс – Ля Гулет – Ля Марса).
У містах автобуси зазвичай переповнені, і туристи надають перевагу таксі.
Роль метро в столиці виконує швидкісний трамвай, який допоможе швидко добратися з центру міста до Національного музею Бардо, району Бельведер і залізничних вокзалів.
Можна взяти напрокат автомобіль.
Валюта. Грошова одиниця Туніської Республіки – туніський динар.
1 туніський динар = 1000 міллімів.
1 долар США = 1,16 туніських динарів.
У обігу є банкноти номіналом 5, 10, 20, 30 туніських динарів і монети номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 500 мілімів і 1 динар.
До оплати приймаються також дорожні чеки і кредитні картки основних банківських систем.
Туристичні формальності і митні обмеження. До Тунісу можна безмитно ввезти 400 сигарет, 2 л вина, 1 л алкогольних напоїв міцністю понад 25°, 250 мл духів або 1 л туалетної води.
У країну заборонене ввезення наркотиків, всіх видів зброї (для перевезення мисливських рушниць необхідний дозвіл), порнографічних матеріалів, психотропних речовин.
Ввезення або вивіз вільно конвертованої валюти необмежене. Необхідно декларувати лише суму, еквівалентну 10000 американських доларів і вище. Ввезення і вивіз динарів заборонені.
При вивозі з Тунісу виробів національної культури (килими, срібні прикраси) потрібно пред’являти чеки (рахунки) від продавця. Вироби вартістю до 250 доларів США не оподатковуються.
При ввезенні до Тунісу тварин необхідно зробити їм щеплення від сказу і мати сертифікат, який засвідчує, що тварина є здоровою. Сертифікат повинен бути отриманим не раніше, ніж за три місяці до поїздки.
До послуг туристів в Тунісі діє безліч готелів європейського рівня сервісу від 3 до 5 зірок, клубні готелі категорії 2, 3 і 4 зірки розташовані на березі моря.
Щодо основних тенденцій розвитку туризму в країні, то провідні позиції належать пляжному туризму. Близько 90% всіх відпочиваючих проводять час на середземноморських пляжах.
В’їзний туризм Тунісу залежить від європейського ринку. З європейських країн сюди приїжджає близько 80% туристів. Основними туроутворюючими країнами для Тунісу є Німеччина, Франція, Великобританія.

  Відпочинок в Тунісі

Туніс (столиця) Монастір
Дугга Махдія
Табарка Ель-Джем
Аїн-Драхам (Срібне джерело) Кайруана
Бізерта Джербу (Хумт-Сука)
Хаммамет Тозер
Неаполіс (Набель) Оазис Нефта (Кебілі)
Ель-Кантауі Дуз

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 
517 
707  705 
706  755 

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини