головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Курорти Швейцарії
Швейцарія – класична туристська країна, де на невеликому просторі зосереджені альпійські вершини, красиві гірські озера, стрімкі водопади, доглянуті старовинні міста, що дбайливо зберігають свою історичну зовнішність і різноманітність архітектурних стилів.
Різноманіття природних визначних пам’яток і сьогодні робить Швейцарію однієї з найбільш улюблених туристами країн.
У Східній Швейцарії можна познайомитися із знаменитим Рейнським водопадом. Ця частина країни густо покрита надзвичайними різноколірними квітковими килимами, що складаються з альпійської троянди (рододендрона), едельвейса, ломикаменя, проломника. Основна маса рослин – багаторічні трави і чагарники з яскравими і крупними кольорами. Казкові села і маленькі містечка є невід’ємною частиною такого ландшафту.
У Центральній Швейцарії туристи захоплюються горою Пілатус (2120 м). У 10 км від неї розташований Люцерн – головне місто Центральної Швейцарії. Він знаходиться поблизу Фірвальдштетського озера і оточений величними горами.
Гора Маттерхорн (4478 м), формою схожа на величезну піраміду, знаходиться в Західній Швейцарії. Це улюблене місце альпіністів, а також любителів гірсько-лижного спорту.
Гордістю Швейцарії є Женевське і Боденське озера – улюблене місця       відпочинку як жителів країни, так і іноземних гостей.
Особливо слід сказати про міста Швейцарії, що привертають туристів своєю неповторною атмосферою і різноманіттям культурних, архітектурних і історичних пам’ятників.

Берн, розташований в самому центрі країни, – столиця однойменного кантону і всієї Конфедерації, крупний культурний і економічний центр. Для зовнішності міста характерні живописні аркади і колонади. Також типові і витончені фонтани, з яких багато які були створені ще в XVI ст. Всього фонтанів в місті понад 100. Головна визначна пам’ятка Берна – зведена в XII ст. дзвіниця Цитглоггетурм, що служила колись західними воротами Старого міста. Східний фасад будівлі прикрашає знаменитий годинник XVI ст. Вони показують не тільки час, але і день тижня, місяць, знак зодіаку, і фазу Місяця. Кожну годину співає півень і дефілюють фігури ведмедів і казкових істот.
Берн вважається ”самим квітковим містом”, весною тут проходить гераневий базар (точніше кажучи, ярмарок або навіть фестиваль). Потрібно відзначити, що Берн занесений в реєстр світових пам’ятників культури ЮНЕСКО.
Одне з найяскравіших і найбільших міст країни, адміністративний центр кантону Цюріх. Його можна вважати фінансовою столицею Швейцарії. Місто розташоване на двох берегах річки Ліммат, яка впадає в Цюріхське озеро (довжина озера – 39 км, глибину – до 143 м). Озеро додає ландшафту Цюріха незвичайну чарівність. Цюріх – один з крупних туристських центрів, число його гостей досягає мільйона в рік. Безліч людей привертає район вулиці Нідердорф. Це історичний центр міста з пішохідною зоною, місцями розваг і відпочинку. Тут багато середньовічних мальовничих вулиць з симпатичними будинками в готичному стилі, в яких розташовані затишні кафе, булочні, кондитерські, антикварні магазинчики. Вечорами тут виступають вуличні музики.
Фінансовий центр міста – вулиця Банфофштрассе. Її архітектурна зовнішність є змішенням стилів. Тут зосереджені центри торгівлі ”Глобус” і ”Ємолі”, а також головні установи найбільших банків Швейцарії. Банхофштрассе зприлеглими до неї Шторхенгассе і Лімматке привертають туристів можливістю зробити найрізноманітніші покупки.
До Банхофштрассе прилягає площа Парадів, на якій підносяться помпезна будівля банку ”Швейцарський кредит” і готель ”Савой Бор-ан-Віль”. Тут же знаходиться лідер шоколадної імперії Цюріха –кондитерская ”Шпрюнглі”. У центрі міста увагу гостей привертають численні бари, кафе, ресторани.
У зовнішності Цюріха домінують башти романсько-готичного собору Гроссмюнстер (XII-XV ст.). На невеликому горбі височіє знаменита церква Св. Петра, на якій в 1538 р. був встановлений найбільший годинник в Європі, їх циферблат має діаметр 8,7 м. Інтерес гостей викликає і костьол Фраумюнстер (XIII-XIV ст.). Кольорові вітражі для нього були створені в 1970 р. Марком Шагалом.
Ратуша міста розміщується в монументальній будівлі XVII ст. (пізній ренесанс), прикрашена ліпкою.

Цюріх –дуже зелене місто, що рясніє численними ідилічними парками і скверами, повними кольорів.
Цюріх належить до провідних центрів мистецтва в Європі. Тут більше 100 галерей, 20 музеїв. Найвідомішим з них є Кунст-хаус на Хаймплац, де представлена історія розвитку європейського мистецтва. Велика експозиція, присвячена історії і культурі країни, представлена в Швейцарському історичному музеї.

Базель – друге за величиною місто країни, її північні ворота. Він розташований в безпосередній близькості від Франції і Німеччини. Місто стоїть на Рейні, в комерційному відношенні – найважливішої водної магістралі Європи. Нерідко Базель називають ”культурною столицею” Швейцарії – в ньому знаходиться понад 30 музеїв.

Женева
На самій межі з Францією, біля підніжжя гір Юри і Альп, на берегах найбільшого в Західній Європі Женевського озера (довжина – 72 км, ширина – 13 км, глибина 310 м), розташований популярний культурний центр Швейцарії – Женева. Місто славиться як своєю стародавньою історією, так і сучасною роллю ”найменшої з великих столиць”. Це космополітичне місто живе багатим і насиченим культурним життям. У календарі фестивалів і культурних свят весь рік чергуються різні театральні постановки, концерти, виставки. Женева гордиться своїми 30 цікавими музеями, серед яких – унікальний музей історії і мистецтва. Центр міста з собором, ратушею, жвавими вулицями розташований на лівому березі Рони на підвищенні. На правому березі – ”міжнародна” Женева з установами ООН, Міжнародним Червоним хрестом і іншими важливими організаціями. У Палаці націй щорічно проводиться близько 500 різних конференцій і конгресів, в яких беруть участь представники різних країн.
Унікальна визначна пам’ятка Женеви – квітковий годинник на одній з площ. Діаметр годинника – 5 м, а довжина секундної стрілки – 2,5 м. Для ”вирощування” цього годинника використовують 6,5 тисяч різноманітних кольорів.
Женева – дуже елегантне місто. На вулиці Рю-де-Рон і в її околицях розташовано багато магазинів, де представлені товари провідних французьких модельєрів, італійських взуттєвих фірм і нью-йоркських ювелірів.

Лозанна – адміністративний центр кантону, другий після Женеви за величиною і значущістю культурний і економічний центр франкомовної Швейцарії. Місто розташоване на березі Женевського озера, звідки відкриваються прекрасні альпійські пейзажі. Увагу гостей привертають собор Нотр-Дам, ратуша XVII ст., палац Рюміне. У Лозанні є багато приватних шкіл і інших освітніх установ.
Будучи місцеперебуванням Міжнародного олімпійського комітету (МОКНУВ) з 1915 р., Лозанна була офіційно проголошена в червні 1994 р. Олімпійською столицею. Крім різних установ, пов’язаних із спортом, тут знаходиться новий і єдиний в світі Олімпійський музей.

Монтре – розташований на узбережжі Женевського озера, менш ніж в 40 км від Лозанни, по праву називається перлиною швейцарської Рів’єри. Туристи можуть піднятися в гори в маленьких комфортабельних вагончиках, перетнути на теплоході Женевське озеро, насолодитися живописними видами покритих снігом Альп. Гостей чекають затишні готелі з суперсучасним сервісом, старовинні вулички, що зберегли неповторну атмосферу, ресторани, бари, бістро, кафе, а також безліч видовищних заходів, старе швейцарське казино, бутіки і магазини. Швейцарська Рів’єра була улюбленим місцем Хемінгуея, Руссо, лорда Байрона, Стравінського, Набокова. М’який клімат, дарований природою, екзотичні квіти і пальми, що ростуть уздовж побережжя, завжди вражатимуть відвідувачів Монтре. Це – один з самих сонячних куточків Швейцарії, захищений від холодних вітрів горою Роше де Нейе (2045 м). Однією з головних визначних пам’яток є замок Шийон (XIII в.) на березі Женевського озера.

Люцерн став всесвітньо відомий завдяки незвичайно мальовничому розташуванню. Місто знаходиться на березі однойменного озера, між пологими схилами гір. Неповторна панорама Люцерна, що відкривається гостям, дуже мінлива і, залежно від часу доби, сезону і погоди, створює абсолютно незвичайні відчуття до настрій. До найбільш відомих визначних пам’яток міста відноситься дерев’яний міст XIV ст., що є найстарішим в Європі.

Кантон Тічино, знаменита ”сонячна вітальня Швейцарії”, – один з самих відвідуваних курортних районів країни. Мальовничі гірські і озерні пейзажі, субтропічна рослинність, м’який клімат притягають сюди відвідувачів круглий рік.Міста Лугано, Локарно і Аськона впокорюють туристів своїм італійським колоритом, невід’ємною частиною якого є архітектура. Щорічно в липні в Локарно проходить міжнародний кінофестиваль.
Швейцарія привертає численних гостей не тільки різноманіттям своїх природних і культурних визначних пам’яток, але і можливістю зимового відпочинку на всесвітньо відомих курортах
Густа мережа підвісних канатних доріг, лижних підйомників, залізниць покриває Альпи, що дозволяє туристам вільно подорожувати в горах. Для гостей тут є безліч розваг. Окрім альпінізму, катання на лижах, санях, ковзанах, сніжних дошках і підвісних дорогах, організовуються такі екзотичні забави, як ски-джоринг (гонки лижників, що тягнуться кіньми), крикет, гольф – і все це на льоду озер! У літній час вельми популярні водно-лижний, парусний спорт і кульова стрільба. Про високий рівень розвитку туристської інфраструктури в горах свідчить не тільки транспортна мережа і безліч розваг, але і велика кількість готелів. Важливо, що всі вони варіюються по рівнях цін і комфорту.

Про курорти Швейцарії слід сказати докладніше.
Сент-Моріц, самий старший курорт країни і один з найвідоміших курортів світу, розташований на південному схилі Швейцарських Альп в долині Енгандін. Тутешній сухий клімат називають ”шампанським кліматом”: 322 сонячних дня в році, а крім того, стійка погода і стабільний сніжний покрив. Сент-Моріц – місто відпочинку і спорту. Тут знаходиться стара альпійська лижна школа, велике число спортивних споруд. Це місто двічі ставало місцем проведення Олімпійських ігор – в 1928 і в 1948 роках. В даний час тут проводяться змагання з таких видів спорту, як бобслей, гольф, крикет, верхові скачки, собачі перегони, віндсерфінг, теніс, фігурне катання, сноуборд. Гірські вершини цієї місцевості зробили Сент-Моріц популярним місцем серед альпіністів. За рік Сент-Моріц відвідують до 1,5 млн. туристів. Культурне життя курорту дуже насичене, щорічно тут відбувається до 150 цікавих заходів, серед яких гонки на старовинних автомобілях, регати по озеру на яхтах, грандіозні концерти класичної музики.

Кран-Монтана
У самому центрі Альп на висоті 1500 м над рівнем моря розташовано заросле ялицями і прикрашене кришталевими озерами високогірне плато. Саме тут знаходиться сучасний туристський і спортивний комплекс Кран-Монтана, в якому вдало поєднуються межі міста і села. У численних затишних готелях, від невеликих сімейних пансіонів до розкішних п’ятизіркових, можуть одночасно розміститися 3600 гостей. Курорт належить до найбільш важливих туристських центрів Швейцарії, що надає взимку прекрасні можливості для різних видів спорту. У Кран-Монтана до послуг туристів 160 км гірських спусків, 50 км рівнинної лижні, 42 підйомники, 50 км стежин для піших прогулянок, відкритий каток, школа лижного спорту для дітей 3-6 років і багато що інше. Влітку відпочиваючі віддають перевагу прогулянкам і походам, альпінізму, планеризму, гірському велосипеду, катанню на конях, теніс і сквош. Увечері до послуг гостей – затишні бари і кафе, вишукані ресторани і веселі дискотеки. Великою популярністю користується центр конгресів і виставок ”Ле Регент”, що приймає до 1500 гостей. Учені і політики можуть тут поєднувати роботу на засіданнях з відпочинком серед унікальної по своїй красі природи.

Давос – один з найвідоміших гірських і спортивно-оздоровчих курортів Європи. Це мальовниче місто розташоване на сході Швейцарії, в кантоні Граубюнден, на високогірному плато (1560 м над рівнем моря). Привабливість цього курорту викликана органічним поєднанням міського комфорту з первозданною альпійською природою – величними гірськими ландшафтами і тихими, затишними селами.
Курорт відвідується протягом всього року: взимку гостей чекають 320 км відмінно підготовлених гірничо-лижних спусків різного ступеня складнощі і 80 км рівнинних трас, відкриті і закриті катки, змагання по сноуборду; у літній сезон з’являється можливість здійснювати прогулянки в горах, вудити рибу, грати в гольф, займатися різними видами водного спорту. Незалежно від пори року в Давосі панує весела і жвава атмосфера, гостей приймають бари і ресторани, нічні клуби і дискотеки, проводяться театральні уявлення.
Давос – центр важливих міжнародних зустрічей. Щорічно тут проводяться різні конгреси і засідання за участю відомих політичних діячів, бізнесменів, банкірів, вчених. Найвідомішим вважається Всесвітній економічний форум.
У Давосі є ряд медичних інститутів і клінік, де успішно лікують різні захворювання.

Лезен – високогірне містечко у вадуазских Альпах (1263 м над рівнем моря). Це всесвітньо відома здравниця з безліччю санаторіїв. Цілющий клімат Лезена обумовлений його високогірним розташуванням на південному схилі гори, що захищає його від холодних вітрів.
Сьогодні Лезен є одним з найпопулярніших спортивних курортів Швейцарії. В пік сезону сюди приїжджають понад 10 тис. любителів спорту, тоді як населення містечка складає близько 2700 чоловік.

Саас-Фе – перлина Альп – лежить серед найвищих вершин. Тринадцять піків заввишки більше 4000 м оточують це ідилічне місце і створюють унікальну гірську панораму. Увагу відпочиваючих привертає до себе ”Алладін” з рестораном, що обертається, розташованим на висоті 3500 м над рівнем моря. Там же розмістився найбільший в світі льодовиковий павільйон з дивовижними, чарівливими скульптурами з льоду. У Саас-Фе завжди можна знайти сніг. До послуг відпочиваючих влітку – 20 км лижних трас в районі льодовика, а взимку на лижних трасах сніг лежить аж до квітня. З відкриттям сніжного парку ”Алладін” Саас-Фе став відноситися до провідних центрів сноубординга в Альпах. Курорт має розвинену спортивну інфраструктуру.

Верб’є – знаменитий гірсько-лижний курорт, ідеальне місце для відпочинку, розташований на обширному сонячному плато у французькій частині Швейцарії, в самому центрі швейцарських Альп. Верб’є знаходиться всього в двох годинах їзди від Женевського аеропорту. Побудований в стилі ”шале”, Верб’є привертає атмосферою традиційного швейцарського села. Взимку до послуг туристів – більше 400 км прокладених трас для любителів гірських і рівнинних лиж, 46 підйомників. Влітку – басейни, тенісні корти, майданчики для гольфу, планеризм, 400 км трас для піших прогулянок. Протягом всього року діють спортивно-оздоровчий центр, ресторани, бари, кафе. Верб’е є відправним пунктом для різноманітних екскурсій, наприклад в Грюйер, Монтре, Лозанну, Женеву.

Віллар – невелике курортне містечко у франкомовній частині країни, розташоване на висоті 1200 м над рівнем моря, в 120 км від Женеви. Це прекрасне місце для спокійного сімейного відпочинку. У місті є спортивний центр з критими і відкритими тенісними кортами, фітнес-клуб, критий басейн, каток. 120 км гірсько-лижних трас, 45 підйомників, 44 км рівнинних трас створюють прекрасні можливості для катання на лижах і занять сноубордингом. Гольф-клуб Віллара знаменитий своїм дивовижним ландшафтом і вражаючим виглядом на Монблан. Влітку туристи можуть ходити гірськими стежками і милуватися озерами, кататися на гірському велосипеді. Є багатий вибір екскурсійних програм, оскільки місто знаходиться в 20 хвилинах їзди від Монтре і Вевея, в 40 хвилинах – від Лозанни або Грюйера, в годині з невеликою – від Женеви або Берна, знаменитих своїми культурно-історичними визначними пам’ятками. Готелі міста надають відмінні умови для проведення конгресів і семінарів.

Церматт – знаменитий літній і зимовий курорт, розташований біля підніжжя Маттернхорна, на висоті 1620 м над рівнем моря. У 117 готелях і 1500 квартирах, що здаються внайми, тут одночасно можуть розміститися близько 13 тис. туристів. Карети і електромобілі є на курорті єдиними засобами пересування. Таким чином створені якнайкращі умови для спокійного відпочинку. У розпорядженні гостей безмежна територія для пішого туризму: маркіровані дороги і стежини для походів, що тягнуться через чаруючі своєю красою гірські ліси до альпійських озер і в райони льодовиків. Оточений з усіх боків 36 гірськими вершинами, висота яких перевищує 4000 м, Церматт від давна привертає до себе альпіністів зі всього світу.

Бальнеологічні курорти
Швейцарія має і ряд знаменитих бальнеологічних курортів, заснованих на термальних джерелах. Це – Баден, Бад-Рагац, Швефель-берг-Бад, Івердон. Тут високий рівень медичного обслуговування поєднується з розвиненою інфраструктурою туризму. Для позбавлення від різних недуг сюди приїжджають пацієнти зі всього світу. Для прикладу розглянемо одну з цих здравниць – Бад-Рагац, престижний термальний курорт, термальні води якого стали широко використовуватися з 1840 р. У 4 км звідси розташований Бад Пфеферс, де ще в XV ст. монахами-бенедиктинцями була створена перша водолікарня. Важливо, що Бад-Рагац ще є і гірсько-лижним курортом. До термальних джерел і лижних трас гості можуть добратися по канатній дорозі.
У Швейцарії проводиться безліч культурних заходів. Щорічно тут проводяться сотні музичних фестивалів самих різних напрямів – від хорової і класичної музики до долі і реггі. Міжнародні музичні фестивалі в Люцерні і Гштааді продовжуються по декілька тижнів і відносяться до найважливіших подій розвитку класичної музики. Знамениті джазові фестивалі проходять в Монтре, Берні і Віллісау, менш відомі – в багатьох інших місць.
Для шанувальників кіномистецтва важливою подією є кінофестиваль в Локарно, що проходить просто неба. Він відноситься до найвідоміших в Європі.
Необхідно сказати про засоби розміщення гостей в Швейцарії. Є великий вибір – від фешенебельних, суперсучасних п’ятизіркових гігантів до скромних, але досить затишних номерів з однією зіркою. Найбільше в Швейцарії маленьких і середніх готелів, і часто ними володіють і управляють змінюючі один одного покоління однієї сім’ї. Невеликі готелі, номери і навіть кімнати в приватних будинках проте забезпечують високий рівень сервісу по досить прийнятним цінам.
Кажучи про основні тенденції розвитку туризму в країні, слід зазначити, що близько 60 % розміщень іноземних гостей (13 млн. осіб) доводиться на готельний сектор, тоді як 62 % внутрішніх туристів (2 млн. осіб) розміщується в секторі самообслуговування (квартири в приватних будинках, кемпінги і т.д.).
До Швейцарії приїжджають туристи як з північних, так і з південних країн, що багато в чому пояснюється різноманіттям її туристських ресурсів, а також географічним положенням.

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
506   504  
505   682  
Берн Кран-Монтана
Цюріх Давос
Базель Лезен
Женева Саас-Фе
Лозанна Верб’є
Монтре Віллар
Люцерн Церматт
Кантон Тічино Бальнеологічні курорти
Сент-Моріц  

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини