головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
Дайвінг в Хургаді

Поблизу курорту Хургада відмінне місце для занурення розташовано з боку східної стіни маленького острова Гифтун, де можна зустріти чудові коралові утворення, величезні морські віяла й чорні корали з тисячами коралових рибок і сімействами глибоководних риб. Уздовж усього узбережжя в районі Хургади  тягнеться бар'єрний риф. Однак у багатьох місцях він був зруйнований при будівництві готелів і пляжів, тому якщо вам не повезе, то доведеться  плавати до сусідніх готелів або виїжджати на катері на коралові острови. Хургада - це оптимальне місце для того, щоб учитися дайвінгу.  Дайвінг-центрів у Хургаді  більше сотні, у багатьох з яких працюють російські інструктори. При вмінні торгуватися, можна знайти дуже недорогі курси. Ціни - 35-50 дол. у день (включаючи обід). Дайвінг  у Хургаді  має ряд особливостей і варто ознайомитися з деякими з них. Рекомендація: виходити в море якомога раніше (не тільки через спеку): коло кожного з місць занурень,  ближче до обіду, збираються до 20 бортів, і на кожному, як мінімум 10 дайверів. Рух під водою - як на базарі  в годинники пік.
Рекомендовані місця занурень у районі Хургади
Місць для занурень тут більше сорока. Всі ці місця винятково багаті морським життям і населені незвичайними морськими істотами. Найбільш відомі місця занурень:
Риф Карлесс - найцікавіша обмілина з кораловими вежами діаметром близько 30 метрів. Риф Careless є найбільш вивченим  рифом у районі Хургади  й складається із двох невеликих острівців і плато, що тягнеться з північного-заходу на південний схід. Тут немає де сховатися від  хвиль і тому добратися до цього рифа Ви можете тільки в тихі, спокійні дні. Це означає, що після періоду поганої погоди риф заповнений човнами й, часом, тут більше аквалангістів, чим риб. Але, якщо ваш човен тут єдиний, це місце може відкрити свій секрет і показати, чому воно таке популярне. На північній стороні рифа - крутий обрив, де можна побачити велику кількість коралових риб і навіть акул. Відпочиваючих акул можна зустріти й серед коралових садів, представлених більшими плоскими коралами. На місцях стоянки кораблів можна побачити гігантських мурен, але оскільки вони обов'язково зацікавляться Вами - стежите за витратою повітря! Часто в це місце приходять дельфіни для того, щоб пограти з нирцями.
Малий Гифтун - одне із самих знаменитих місць занурень у Хургаді. На південному плато цього рифа пропонується занурення для досвідчених дайверів, як глибоководні, так і навчальні занурення. Захоплюючим видовищем є стіни східної частини острова, у відкритій воді можна побачити більших риб, а на стінах - горгонарій. Під час мого останнього дайву я був єдиною людиною із всієї групи, хто не бачив велику акулу-молот, що пливла уздовж стіни, правда цей момент був зайнятий морською черепахою. У цьому місці може бути досить сильний плин, тому не відходьте від стіни занадто далеко. Вичерпавши відведений час перебування на глибині, піднімайтеся наверх плато й рухайтеся уздовж рифа назад до місця стоянки корабля. При зануреннях на плато буде можна побачити гігантських мурен, риб-наполеонів, скатів, риб-крокодилів, а на стінах рифа - риб-скорпіонів і риб-каменів. У цьому місці є й осколки кераміки з римських галер, однак я ніколи не бачив їх. Коли Ви плануєте занурення в цьому місці, необхідно звернути увагу на видимість і плини.
Риф Фанадір - Риф Fanadir є самим довгим рифом у Хургаді,  він проходить із півночі на південь. Має якірні стоянки для човнів в північній частині й далі до півдня, у районі коралових садів. Риф утвориться стіною, маленьким плато іде в море. Рифова стіна є житлом  для великої кількості різноманітних риб і багатьох інших мешканців підводного світу, таких як, восьминоги. На плато Ви зможете знайти груперів і плямистих скатів. Площадка для заходу на занурення не дуже вражає, однак Ви завжди зможете побачити там що-небудь цікаве. Дельфіни й манти також заходять сюди. Одним із чудових обставин цього рифу є той факт, що тут немає сильних плинів.
Хамда (Кам'яний Пляж) - це одне із самих захоплюючих місць для  занурень у районі Хургади.  Місцева назва цього рифа "Голова Лева" ("Lions Head"). Воно виникло через форму розташованої тут скелі. Вхід у воду безпосередньо з борта корабля може бути досить ефектним, оскільки глибина досягає 60 метрів. Місце занурення складається з похилого плато зі стрімкими стінами як з північної і з південної сторони. Плато покрито твердими коралами і є житлом для багатьох видів риб. Тут  можна побачити маленьких риб-клоунів, що сміло захищають  свої володіння від зазіхань. Ближче до поверхні рифа можна побачити зграї риб-єдинорогів, риб-ангелів і риб-голок. Завершуючи занурення в цій частині рифа необхідно дотримувати правил безпеки, зробивши зупинку безпеки. Перед тим як почати занурення переконаєтеся в тім, що Ви добре розумієте сигнали, які можуть подавати з інших кораблів. Одним з таких сигналів може бути підйом резервного балона в тому випадку, якщо кораблю необхідно почати рух.
Абу Рамада - наострові Abu Ramada є кілька місць для занурення, більшість  з них просто прекрасні. Abu Ramada Halk одне з них, знаходиться  у східній частині острова й розташоване  між північною якірною стоянкою й ергами, що проходять із півдня. У цьому місці  стрімка стіна рифа й вихід у воду відбувається безпосередньо під корабель. Глибина досягає 70 метрів. Якщо Ви страждаєте від запаморочення, тоді, можливо це місце занурення не для Вас. Часто нирці входили у воду на північне плато й дрейфували вниз в напрямку до Halk. Ви також можете ввійти у воду тут, а потім дрейфувати вниз у напрямку до Erg Abu Ramada. Часто важко ухвалити рішення щодо того, що робити при зануренні в цьому місці: чи дивитися на стіну рифа або контролювати стан моря. На стінці рифа знаходиться багато великих  горгонарій, сфотографувавши їх, можна одержати відмінні знімки. Там можна зустріти блакитних тунців та  баракуд.
Риф Сааб Сабіна - Shaab Sabina - довгий риф (shaab), що простирається на схід від острова Великий Гіфтун. Місця стоянки розташовані на сході цього рифа. Якщо Ви проводите занурення безпосередньо з місця  стоянки корабля, то Вам необхідно просто рухатися уздовж рифа доти, поки Ви не доберетеся до його північної сторони, потім прямуйте  на захід, а потім Ви побачите початок коралових каньйонів. Досліджуйте цей район собі на втіху, а коли Ви захочете повернутися, то рухайтеся в південному напрямку доти, поки не доберетеся до основного рифа,потім уздовж нього  назад до корабля. При проведенні дайву в цьому місці, звичайно вхід у воду здійснюється в районі чашоподібного поглиблення (кратера), цей район позначений із правої сторони на карті західної частини рифа - при поверненні назад знову необхідно рухатися уздовж рифа. Тут можна побачити морських черепах, скатів, риб-єдинорогів. Знизу під кораблем Ви іноді можете побачити парочку риб-метеликів. Завдяки наявності укриттів від шторму на цьому рифі, можна пірнати навіть у непогожий день .

 


Дайвінг на Мальті
Симіланські острови (Тайланд)

 

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини