головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
Вирушаючи у подорож...

Не залежно від того, чи летите ви на літаку, чи їдете поїздом, будьте завжди готові до того, що ваша сумка або валіза вже ніколи не стануть такими ж новими й гарними. У багажному відсіку в поїзді може виявитися розлите машинне масло, болт або цвях, що стирчить. При вантаженні в літак ваш багаж будуть бруднити незмивним клеєм багажних бирок, обливати водою з калюж, шпурляти кутами об асфальт, придавлювати зверху важкими контейнерами, піддавати температурній обробці, старанно відламувати всі виступаючі ручки і т.п.
Вибирайте валізу або сумку так, щоб вона тішила вас не тільки своєю красою, але й головне міцністю, надійністю й герметичністю. Пам’ятайте, що на великій перевантаженій сумці може розійтисяблискавка й ви недорахуєтеся великої частини речей.
Т.О. не шкодуйте кількох доларів на упакування багажу в аеропорту. Пластикова плівка захистить його і його вміст від більшості неприємностей (включаючи крадіжки, поширені в колишніх соц. країнах).

Якщо ви не любите смітити грішми, а виглядати хочете добре - візьміть із собою маленьку праску, бажано з функцією вертикального відпарювання. Вони коштують не більше двадцяти доларів,важать мало, займають мало місця. Майте на увазі, що прання або хімчистка обійдуться вам набагато дорожче. Але є ще одна важлива причина. Бувають випадки, коли потрібно привести річ у порядок дуже швидко. Мало який готель може впоратися із цим завданням. Але зате ви зможете зробити це самі.
І спеціально для чоловіків: найбільша проблема в поїздках - піджаки й краватки. Їх дуже рідко добре чистять навіть у найкращих готелях. Так що, якщо не хочете з ними попрощатися, не віддавайте їх у місцеві хімчистки, а включіть праску на функцію вертикального відпарювання і пропарте піджак і краватку (3-5 хвилин). Дайте їм кілька хвилин охолонути й можете сміливо йти на будь-яку зустріч.
Якщо ви вирішили взяти із собою будь-які електроприлади, вам завжди знадобиться універсальний перехідник. Він коштує від 5 до 15 доларів, але може заощадити вам купу часу й нервів.
Залишіть собі в літак одну теплу річ. Дуже часто кондиціонери в літаках улаштовані так, що дують вам прямо в шию. Краще мати запасну шкіряну куртку, светр або щільну шаль, чим зіпсувати собі відпочинок застудою.
Сидіння в літаках дуже часто бувають незручними. Не пошкодуйте 5 доларів і купіть в duty free надувний підголівник. Сон стане комфортнішим, а шия буде захищена від кондиціонера. Після посадки в літак надміть його на 2/3, тому що після зльоту при падінні тиску він трохи збільшиться в розмірі.

Ніколи не кладіть документи й гроші в багаж. Найк раще місце для документів - внутрішня кишеня наплічної сумки. Завжди розподіляйте гроші по декількох місцях. У будь-якій країні є кишенькові злодії. Краще один раз подумати, чим потім довго засмучуватися. Найнадійніше місце для грошей - передня кишеня штанів, найгірше - задня кишеня. Якщо гроші лежать у внутрішній кишені піджака або пальто - обов'язково тримайте їх застебнутими. Після приїзду, єдиним надійним місцем зберігання грошей буде сейф у номері вашого готелю.

Турбота про себе улюбленого.

Не забудьте купити медичну страхівку! У поїздці може трапиться багато неприємностей, але якщо у вас є страхівка, вам буде значно легше з ними впоратися.
Здоров'я в поїздці, як і взагалі в житті, головний визначальний фактор. Насамперед все залежить від країни, у яку ви їдете. У Європі, США й Канаді можна поводитися так само вільно, як у власному домі. В Африці, Азії, Латинській Америці й т.д. необхідно дотримуватися дуже твердих правил і не проводити експериментів.
Завжди пийте тільки мінеральну воду із пляшок.
Завжди мийте руки з милом перед будь-якою їжею.
Мийте всі фрукти й овочі. Єдине, що можна їсти не помивши, це кокоси (вони закриті з усіх боків і стерильні усередині).
Найнебезпечніша їжа - салат. Салат можна їсти тільки в ресторанах, у якості яких ви впевнені, і де їдять багато європейців. Листи салату лежать на землі, а поля удобрюють природними добривами. У місцевих жителів імунітет до бактерій, які в них розвиваються, а у вас - немає!
Перед їжею старанно протріть весь посуд чистою серветкою. В Азії й Африці бажано попередньо змочити серветку горілкою. І взагалі, після їжі не шкідливо випити грам 50 у профілактичних цілях.
Ніколи не ходіть в тропіках босоніж по траві. Намагайтеся не купатися в тропічних прісних водоймах. Не розповідатимемо, якими важкими і неприємними можуть бути наслідки, але скажу, що один мій близький друг змушений був поїхати в Європу лікуватися, тому що в Україні не було ліків від черв'ячків, які заповзають із травички або з води в стопу й інші частини тіла й плазують потім під шкірою місяцями.
Перед поїздкою в південну країну обов'язково подзвоніть в санепідемстанцію, і довідайтеся, які профілактичні щеплення необхідно зробити й за який строк. Обов'язково уточніть, чи треба приймати таблетки від малярії. Якщо так, то необхідно дотримуватися строків поїздки - звичайно не раніше, ніж через місяць після прийому таблеток.
Намагайтеся не вживати надмірної кількості алкоголю, перебуваючи в незвично гарячому кліматі. Ефект може перевершити всі очікування. Якщо хочете випити - знайдіть приміщення з кондиціонером.
Візьміть із собою в поїздку всі ліки, які можуть вам знадобитися.
Пам’ятайте, що сонячної радіації в тропічних країнах навіть у похмуру погоду більше, ніж на чорноморському узбережжі в сонячний день. Обов'язково користуйтеся захисними кремами.

При поїздках у тропіки обов'язково візьміть із собою засіб від комарів. Пам’ятайте, що комахи - переносники тропічних хвороб.

Найстрашніші хвороби в тропіках - венеричні. Наприклад, така хвороба, як в'єтнамська троянда, взагалі в Європі не лікується. У цих країнах величезний відсоток хворих гепатитом. В Африці Снідом хворі більше 25% населення. Коротше - або беріть із собою партнера, або товаришуйте з європейцями, але пам’ятайте, що кращий засіб запобігання - боржомі, випийте і розслабтеся.

"Русо  туристо обліко морале"
У подорожі ваш найголовніший документ - паспорт. Фактично це ваша перепустка додому. Намагайтеся ніколи не носити паспорт із собою. Адже що б з вами не трапилося, паспорт повинен залишитися цілий. Навіть якщо вас зупинить поліція завжди можна сказати, що ваш паспорт залишився в готелі. У готелі ховайте його в сейф, а якщо він відсутній - у яку-небудь маленьку кишеню валізи.
Намагайтеся не носити із собою великі суми грошей, однак у вас завжди повинні бути гроші на таксі до готелю й непередбачені витрати. Досить доларів 50-100.
Ніколи не ходіть в бідні райони незнайомих міст без супроводу.
Найкримінальніші райони - райони червоних ліхтарів. Не вірте чуткам про те, що це найспокійніша частина міста, тому що там поліція на кожному кроці. Все навпаки. Там багато поліції саме тому, що там багато злочинців. Якщо ви все-таки потрапили (або навмисно пішли) у такий район, ніколи не звертайте із жвавих вулиць.
Заклади сумнівного роду небезпечні навіть у Європі. Ніколи не ходіть в маловідомі стриптиз та інші клуби. Те, що ви вважаєте дозволеним у себе вдома, закордоном може обійтися вам у трошки здоров'я й кругленьку суму. Хочете розважитися - портьє в готелі порекомендує відмінне безпечне місце. У крайньому випадку, запитаєте таксиста. Якщо ж щось трапиться, пам’ятайте - поліція ваш найкращий друг.
Завжди поводьтеся чемно із представниками влади.
Жебрачки можуть виявитися кишеньковими злодіями. Крім того, якщо ви дасте долар одному, інші від вас не відчепляться. Тому найкраща тактика - їх не зауважувати.
Пам’ятайте, що в будь-якому місті світу в туристів крадуть сумки. Сумку можуть зірвати з плеча або зі спинки крісла вуличного кафе. Не кладіть гроші й паспорти в сумку, а сумки носіть через плече.
Не одягайтеся зухвало. Зухвалий одяг привертає до вас увагу кримінально налаштованих місцевих "товаришів". У мусульманських країнах жінкам не слід носити короткі спідниці й прозорі блузки. Туреччина є рідкісним винятком.


 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини