головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 

Курорти Туреччини

Кемер
Кажуть, Кемер отримав свою назву на честь Химери – міфологічного чудовиська з античних легенд із тілом кози, головою лева і хвостом дракона, що за переказами жило на горі неподалік звідси. Колись Кемер був маленьким рибальським селом, а сьогодні перетворився на сучасний туристичний центр із гаванню для яхт, елегантними панами, кафе, ресторанами, незліченними сувенірними крамницями і дорогими бутіками.
Цей регіон відрізняється ще й найбагатшою історичною спадщиною. Тут знаходяться величні руїни античних міст Олімпоса і Фаселіса, бажання побачити які приводить щороку до Кемера тисячі туристів. Варто віддати належне і тутешнім пляжам із круглої гальки, завдяки якій море навіть на мілководді завжди залишається кришталево чистим. Крім того, у Кемері дуже здоровий клімат і багато зелені, тому більшість готелів знаходиться безпосередньо в лісопарковій зоні.
На місці нинішнього Кемера до 1910 року було селище Эскі Кей. Селеві потоки, що сходили з гір, утворили безліч озер і боліт. Жителі села, захищаючись від селів, побудували в схилів гір глуху стіну з каменів довжиною 23 км.
42-кілометрова дорога з Анталії у Кемер проходить через чарівну гірську місцевість. Це курортне місто було ретельно сплановане з урахуванням особливостей навколишнього пейзажу і є ідеальним місцем відпочинку. Прибережна смуга Кемера має все необхідне устаткування для занять вітрильним спортом і для відпочинку на пляжах. Чисті затоки і бездоганні пляжі в південній частині міста особливо популярні серед яхтсменів. До півночі від прибережної смуги моря споруджені сходинки, що ведуть униз від кафе і магазинів просто на пляж. Міський пляж по праву заслужив Блакитний Прапор (присвоюється пляжам, що відповідають нормам європейського стандарту).
У парку Йерюк (що значить кочівник) можна зустріти майстрів за їх традиційною роботою. Туристам тут запропонують широкий вибір сувенірів. Сусідня затока – чудовий острівець розваг, обладнаний для спортивних ігор просто в сосновому борі. У квітні тут відбувається барвистий феєричний карнавал Кемера. Навесні також проводяться гонки на яхтах між м. Кемером та м.Гирне (Турецька Республіка Північного Кіпру).
Мармарис
Мармарис – місто-перлина – розташувався на місці зустрічі Егейського та Середземного морів, у одній із найбільших у світі зеленій бухті, оточеній сосновими пагорбами. Це місце – один із найпопулярніших курортів на південному заході Туреччини.
На північ від Мармарису знаходиться мальовнича затока Гекова, на південь – Середземне море. На заході Мармарис межує з півостровом Датча, а на сході – з озером Кейджеїз. Мармарис відомий своєю дванадцатикілометровою набережною, що простяглася вздовж усього курорту та знаменитою Вулицею Барів. Тут можна знайти розваги на будь-який смак: необмежені можливості для занять усіма видами спорту, два аквапарки. Вам запропонують цікаві екскурсії, серед яких поїздка Дальяном та на острів Седир (острів Клеопатри), екскурсії на Олюденіз, поїздка в легендарне місто Ефес, дайвінг, рафтинг, джип сафарі та багато іншого. А ввечері – посидіти в одному із затишних ресторанчиків і скуштувати екзотичної кухні.
Сучасний Мармарис виріс на місці давнього античного міста Фіскос, від якого зараз не залишилося навіть руїн. Про часи Оттоманського правління нагадує фортеця "Мармара Калесі", навколо якої розташоване старе місто з його колоритним східним базаром і великою гаванню. Її могутні зубцюваті стіни з вежею, що високо звеличується на містом, чітко позначають центр півострова, виступаючого в море. Мармара Калесі була побудована в XVI столітті за наказом Сулеймана Чудового, і саме з нею пов'язана одна з легенд про походження назви міста "Мармарис": вважається, що назву місту дала перекручена фраза "Мімари ас" (повісити зодчого), сказана Сулейманом Чудовим, коли він побачив слабкі укріплення фортеці, яку хотів використовувати у військовій кампанії 1522 року, намагаючись завоювати острів Родос. Насправді ж, назва міста – скорочення від "Le Mar Maris" - морська перлина. І дійсно, Мармарис часто називають перлиною Егейського узбережжя і кожен турист, в'їжджаючи в місто, бачить його символ – земну кулю, зображену у вигляді відкритої мушлі і перлину в ній.
Одним з перших "туристів", що прибули до Мармарис у 1798 р. став адмірал Нельсон. Знаменитий англійський адмірал вибрав затоку Мармарису для перепочинку свого флоту напередодні бою з французами біля Абукіре. Місто постраждало за Першої Світової війни, коли ядра союзних військ практично зрівняли з землею стару частину. Про цю трагедію нагадує лише один з будинків Старого міста, що дивом залишився недоторканим після обстрілу. Вікна без рам і напіврозвалені стіни – сумний символ колишньої війни.
До 70-х років ХХ-го століття Мармарис був звичайним селищем, мешканці якого заробляли на життя рибним промислом і вирощуванням цитрусових. Усе змінилося, коли в його мальовничу бухту випадково запливли французькі туристи, що відпочивали на острові Родос. "Це місце ідеальне для туризму", - сказали вони. Сказано – зроблено. Незабаром, був зведений перший чотиризірковий готель "Лідія". За кілька років комфортабельні готелі буквально засіяли узбережжя, і зараз, у курортний сезон, населення міста збільшується до ста тисяч. Віддає перевагу відпочинку тут і турецька еліта. Тургут Озал, будучи президентом Туреччини, обрав Мармарис для своєї літньої резиденції, а інший колишній президент, Кенан Ервен, пішовши у відставку, також оселився в Мармарисі.
Ласкаве море, ніжне сонце і всілякі ласощі, доставлені спеціально сюди з різних країн, зробили Мармарис фаворитом європейців: англійців, німців, бельгійців. Курорт став популярним і серед вітчизняних туристів. У місті давно вже з'явилися рекламні щити і вивіски, а в ресторанах - меню, написані, нехай і не дуже грамотно, але російською.
Але якими б вражаючими не виявилися пам'ятки старовини, головне достоїнство Мармарису, звичайно, море і пляжі, що простягнулися піщаною косою вздовж найчистішого узбережжя. Набережна Мармарису облямована розлогими стрункими пальмами, за якими вишикувалися незліченні ряди ресторанів, барів, магазинів. У самому серці міста знаходиться критий ринок, де можна придбати шкіряні, ювелірні, порцелянові вироби, килими та інші розмаїті товари за досить низькими цінами. Головне – не забувайте торгуватися!
Мармарис знаменитий своїми численними сортами меду: від тимьянового до "меду незайманих" - одного з перших у ряді нових сортів. Але навіть якщо східний колорит, у вигляді багатогодинного торгу за кожну річ, Вам не до смаку, у Мармарисі Ви не пропадете. У місті є три цілком європейських супермаркети з фіксованими цінами: Тансаш, розташований у самому центрі міста, недалеко від пам'ятника Ататюрку, Мігрос - аналог Рамстора і Гіма, що знаходиться в новому торговому центрі Пойнт.
Нічне життя турецького Мармарису – це бари, дискотеки, ресторани, де вам обов'язково продемонструють знаменитий "танець живота" - не завжди професійно, зате від душі. Дискотеки й бари розташовані як на набережній, так і на Вулиці Барів у Старому місті. Завсідники радять відвідати дискотеку "Арена", що відкрилася в цьому сезоні, та відому своїми пінними вечірками "Крейзі Дейзі". Вхід на всі дискотеки безкоштовний, так що за ніч можна обійти кілька клубів і обрати той, де музика гратиме саме для Вас!

Сіде
За твердженням Страбона, у 2-й половині VII ст. до н.е. в цих місцях розмістились грецькі колоністи - вихідці із древньої Еоліти. Вони дали потужний імпульс розвитку міста на півострові і перетворили його на квітучий торгівельний порт.
Сіде - фешенебельний курорт, розташований в 60 км від Анталії. Не зважаючи на стрімкі зміни, він досі зберігає у кожному своєму камінчику дух благородної античності: величезний амфітеатр, який може вмістити 25000 осіб, міська стіна з воротами, ринок рабів - Агора, давньоримські лазні, перетворені на музей.
А поруч - сучасні комфортабельні готелі, дискотеки і кафе, що заховались посеред древніх колон. Це місто залишається унікальним навіть для Туреччини живим музеєм під відкритим небом. Цей його чар приваблює величезну кількість туристів, які приїздять сюди поніжитись під палким сонцем і зануритись в ніжну морську синь, а ввечері розважитись під звуки запальної музики.


Фетхіє
Невеличке туристичне містечко Фетхіє розташоване біля красивої бухти, огорненої духм’яними сосновими лісами, у внутрішньому куточку багатої на острови затоки недалеко самого підніжжя легендарної гори Мендос.
Із своїми високими і величними горами, яскравими ринками, пляжами і тихими, прихованими від людських очей бухтами, частково необжитими островами, Фетхіє вже давно приваблює до себе туристів з усіх куточків світу. Фетхіє, відомий в минулому як Термессос, одне з найбільших міст Лікії, заснований у VIIст. до н.е. і був частиною Пергамського королівства, а в 133 році став частиною Римської імперії.
Після розподілу Римської імперії на Східну і Західну, назву міста було замінено на Анастасіополь, на честь візантійського імператора Анастасія. Згодом місто перейменували на Мегрі і тільки в 1934 р. воно отримало свою сучасну назву. Фетхіє приваблює своїми гробницями, що витесані в самих скелях, розташованих навколо міста, які збереглись в своїй первинній античній красі.
Затишок тут виплеканий віковою історією.


ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
540  538 
542  539 
   
Стамбул Кемер
Аланія Мармарис
Анталія Сіде
Белек Фетхіє
Бодрум  
   
Джип-Сафарі Памуккале
Дайвінг в Туреччині Рафтинг
Аквапарки в Туреччині Польоти на парашуті
Кінна прогулянка Риболовля
Диско-тур Яхт-тур: прогулянка на яхті
Оглядова екскурсія по місту Прокат машин у Туреччині

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини